Torpedo

Pozdrav! Evo i mog Torpeda D4006 iz 1980. godine:
fotografija0430.jpg

fotografija0389.jpg

fotografija0379.jpg

Traktor je kupljen pre 3 godine kada je ofarban i sredjen mu je prednji tra(bilo je cudno kako je mekan volan iako je trap na rukavcima bio slegnut za gotovo 2cm). Do sada je uz redovno odrzavanje sluzio odlicno, ali sada su se pojavili problemi. moram da dihtujem ususnu i izduvnu granu, cevi podizaca venila, poklopce glava i jos stosta, hidraulika mi cupka pa sledi ciscenje razvodnika hidraulike i zamena gumica, kao i zamena vucne lamele koja vise nemoze da se nasteluje. Kupio sam skoro sve potrebne delove za popravku, ali nisam narucio poluge korpe (misli da ih zovu i cape) koje vec navarinane i sad su zrele za menjanje kao i njihove osovinice (zatike) za koje nisam siguran da li se menjaju:sta: Sve zavisi sta majstor kaze:osmeh: Vecinu popravki (osim lamele) cu raditi sam tako da ako nesto zaskripi, nadam se da cu imati od koga da zatrazim pomoc.
Hvala
 
Danas treba da izmerim kompresiju na motoru na mom torpedu. Moze li mi neko objasniti kako najlakse izvaditi diznu iz lezista. Dali li treba samo skinuti creva dovoda i preliva goriva, kao i kapu i onda jednostavno izvaditi diznu gore ili je moram necim napetida bi izasla van:sta: Svaki savet dobro dosao
 
Ovo ti je kolega alat za to.Samo u ovom slucaju vadi lezaj.Inace za diznu se napravi reducir koji se navrne na diznu umjesto lajtunga i udari par puta prema gore.Ovo se zove kontra cekic.
dsc08671-kopija.jpg
 
Tako nesto sam i razmisljao napraviti, jer ko zna kad ce mi zatrebati. Bolje da bude tu nego da se patim ako dizna zapekne
Imama jedno pitanje za Vas u vezi hidraulike. Kada je u plivajucem polozaju, poluge se dignu do maximuma i odmah posle se spuste nekih 5cm. Sta bi to moglo biti:sta: Kupio sam garnituru gumica razvodnika i cilindra i hocu da ih menjam jer hidraulika cesto cupka (verovatno nepovratni vrntil pravi problem) pa bih i to hteo da resim
 
Evo uzroka oštećenja AC pumpe .Membrana i ventili su ok, zamenuo sam ga drugim nosem sa druge pumpe i sad radi ok.
img0089.jpg
img0085.jpg


Sad traktor upali ali se odmah i ugasi.Uzluftirao sam ga i kad drukam AC pumpu nafta ide ali ne može da sastavi minut da radi..Hteo sam svakako PVP da skinem i nosim kod bošiste ali nisam bio siguran da li je ona u pitanju dok nisam proverio i AC pumpu.Da li je moguće da je možda ovaj polomljeni nos oštetio i bregastu na PVP da li na neki način mogu proveriti to i kako ?
 
Nije ti to još izluftirano,prvo niski pritisak na PVP,na povratu imaš lufter,sa oprugom i kuglicom(ili plastikom) ,pa onda cevi na diznama
 
Minđušar jel taj povrat onaj što bočno stoji sa desne strane PVP 12 ključ ga odvrće? Na njemu sam luftirao i kad drukam čuje se malo i vazduh pomešan sa naftom.
 
Imama jedno pitanje za Vas u vezi hidraulike. Kada je u plivajucem polozaju, poluge se dignu do maximuma i odmah posle se spuste nekih 5cm. Sta bi to moglo biti:sta: Kupio sam garnituru gumica razvodnika i cilindra i hocu da ih menjam jer hidraulika cesto cupka (verovatno nepovratni vrntil pravi problem) pa bih i to hteo da resim

Ima li odgovora? zna li neko sta oze biti uzrok problema?
 
Najčešći uzrok je razvodnik! Kod mene sve u redu,na oba,kupio sam i nove razvodnike Prva Petoletka,bili 27500 po komadu,i dalje cupka,bili zimus na reklamaciji u fabrici,pa i dalje cupka
 
meni stalno cupka, verovatno je nepovratni ventil ili mandzetna naklipu.To menjam, ali me muci sto u plivajucem polozaju dize 5cm nize nego kod grube hidraulike. Bez orudja na finoj digne do max i odmah je spusti nekih 5cm, a kad je orudje zakaceno, onda je uvek nize 5cm u odnosu na grubi polozaj. Kao da nema dovoljno ulja. Merac mi nije originalan(neka budzevina), tako da neznam ima li dovoljno ulja.
 
Nazad
Vrh