Torpedo

Pa da to obavezno. Sad kontaktiram coveka da mi nabavi iz kutine razvodnik.

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
 
Menjao sam pre 8-9god taj razvodnik uzeo isto u KND-u onda plaćen 16-17hiljada ali nemam pojma koji,do sada se pokazao ok.
 
Sta zovete "razvodnik" jel moze neko slikovito da mi pojasni?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ma upakovati ga mam lebova nekako skidaj poklopac ispod sedista pa skidaj rucicu za kipovanje ima tu posla a u kabini mesta spolja kao spavaca soba a unutri spajz.
 
torpedo td4506 kako osposobiti onaj senzor zapusenosti filtera vazduha i grejac .
 
Sta zovete "razvodnik" jel moze neko slikovito da mi pojasni?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Glavni razvodnik hidraulike
2dw94r7.jpg
 
Uzmes uljni od 560_558 kista komplet 30"40e nov stavis I miran budes

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Tacno, taj klip drzi uljni jastuk, ali kod nas je najcesce bio problem cupkanja u gumici br 19. Inace cupkanje je curenje uljnog jastuka negde il na cilindru iki na putu do njega i onda se to koriguje pa hid.cupka.

- - - - - - - - - -

Ја сам мењао разводник худраулике на торпеду и послушам мајстора да не дајем 19000 за петолеткин добар је и тај ДФ у КНД-у за 16000 дин које је већ уграђивао и показали се добро.Кад смо га уградили све одлично не цупка а угашен држи подигнуто оруђе на полугама бесконачно али кад сам први пут отишао на њиву и кад се уље мало угреје он неће да пусти полуге доле .Целу јесен сам носио полутешку рау дрљачу небили то мало се разрадило и успео сам мада сам пар пута морао и доћи са њиве пре времена јер је нисам могао спустити.Звао сам КНД и момци су рекли да нема никаквих проблема да донесем стари и да ће ми дати нов разводник али ме мрзило да га поново вадим а и неглави више мада гад се угреје доста споро спушта али са угашеним мотором више неможе ни плуг да држи подигнут више од десет минута.
Suplji vijak koji drzi razvodnik a nalazi se u kanalu za dovod ulja iza rucica za kipovanje ne sme biti pretegnut on se steze na samo 20nm ili 2 kpm. Ja to samo rukom malo pritegnem. To je vrlo cesto razlog nepravilnog reagovanja cak i novih razvodnika. Kad se dugo koristi pretegnut onda posle pravilno zategnut oce da ne radi nikako.
 
torpedo td4506 kako osposobiti onaj senzor zapusenosti filtera vazduha i grejac .
To je vakumski prekidac. Kada filteri zastopaju na vecem gasu bi trebao da pali lampicu. Dve zice, da li + ili - da prekida i kabal na sijalicu. Na drugi kraj sijalice dovedes struju suprotnog znaka (u odnosu na prekidac) i to bi trebalo da bude to. Moja preporuka je da se ti filteri cesce izduvavaju zavisno od uslova rada i same kolicine prasine u vazduhu. Pise u uputstvu na koliko rc se menjaju.
 
Jel ima neko iskustva sa ovakvim dajcom?Kako za delove itd,motor kontam da je indentican kao na torpedu.
http://www.polovniautomobili.com/traktori/12559535/torpedo-deutz-9006

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka


Kriva tema. To je orginal deutz. Mjenjač i prednja vuča zf, te mjenjače koriste stari fendt serija 6xx,schulter, ihc i rakovica 120 možda koji još stariji traktori.
Nisam siguran da postoji deutz 9006, ili je to 8006 ili 10006.
 
NE postoji Deutz 9006
Kriva tema. To je orginal deutz. Mjenjač i prednja vuča zf, te mjenjače koriste stari fendt serija 6xx,schulter, ihc i rakovica 120 možda koji još stariji traktori.
Nisam siguran da postoji deutz 9006, ili je to 8006 ili 10006.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Isto mislim da nema Deutz sa tom oznakom , ta zadnjica zvono sa Zf menjačem ne paše na Torpeda.
 
Ovo je original Deutz. Na plocici pise Klockner Humboldt Deutz AG Koln. Nigde se ne spominje TD. Oznaka je D ..06 A (ne vide se na slici prve 2 cifre za model). Takodje pise i da je bio u vlasnistvu PIK.a Becej :ppozdrav:.
 
Nazad
Vrh