Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas nastavili vrsaj vlaga 10-9% hl 75 sorta Nogal.Bilo malo i zaglavljivanja.Ima vlage bas puno voda nosila,na svakoj parceli ima polega.
c647161374503f69e104287391f90014.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Svacija ce proklijati kako dani budu odmicali a sad ipet javlja kisu. Mi smo je hvala Bogu skinuli danas i prinos je bio dobar kakva je godina. Sta su rekli da ce s tom proklijanom raditi?
Cuo sam veceras, ne znam da li je tacno, da ce DPS primati i tu proklijalu, uz odredjen odbitak, inace ljudi su istovarili i tu vracenu iz DPS u mlinove kod Ruzica i Djordjica, kazu da nisu ni gledali, u stvari, to je bilo vrlo malo proklijalih zrna.
 
Cujem da danas pokusali, hl bas slab od 69 do 73. A kisa ponovo pada, a kilogrami samo odlaze na dole. Nmg ds oprostim sebi sto su mi za kraj ostale najbolje psenice koje ce mozda po prinosu biti kao i ove skinute pre ovih kisa. A obecevale su dosta vise
 
Poslednja izmena:
Napisi i kakva je bila agrotehnika,predusev,seme, djubrenje,prehrana,zastita.
Predusev suncokret ,dva tanjiranja, u jesen. 90kg Map po kj, februara pocetkom 90kg uree, mart 60kg uree, po kj. zastita 2x. Psenica je bila na oaze polegla. Seme sa tavana, kolicina 150kg po kj.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Juče završio žetvu na dve parcele što su mi preostale. Ima poneko zrno proklijalo.

Trebalo je danas da idem uslužno, ali pade sinoć 7 litara kiše. Ima pšenica koje su baš proklijale.


Ja se ne sećam kad je poslednji put bilo ovako nezgodno vreme u sezoni žetve...
 
Juce skinuta povrsina od 2 ha,sorta Moisson,3t po jutru,hl 75.7,vlaga 13.2%,(hl me pozitivno iznenadio jel juce sto su ljudi predavali psenicu hl je bila od 68-73).
 
Generalno psenica kod mene vrlo dobra 3595kg/kj(jbm ga tako izadje) vlaga 13%,15% i na kraju 13,4%, i hektolitar 74 i necistoca 2% ali jedino nisam zadovoljan cena semena od 60din/kg nije ispunila moje ocekivanje za tu cenu je trebalo bar jos nekih 500kg/kj da rodi.
Od tri sorte koje sm sejao Sofru,Solveig i Baletka ova zadnja se najbolje i pokazala od nje sam i ostavio seme pored vizuelnog izgleda i na kantaru je bila bolja!
 
@MIRBAN
Da budem realan... S obzirom koliko sam uložio,koliko su losi bili vremenski uslovi u maju i kakvih loših prinosa ima u mojoj okolini,nisam poptuno zadovoljan,ali dobro je. Ne menjam i dalje sortu(a možda,možda posejem još neku). Moj rekord sa ovom sortom je bio nesto preko 7 tona,sto je za naš kraj dosta iznad proseka.
 
Poslednja izmena:
Solehio skinut pre tačno deset dana sa njive od 3.5 kj. Vlaga bila 15.9, hektolitar 76.9, primese 2. Kući ostavili oko 2000kg i predali 12980kg, odbitak 430kg zbog vlage. Stotka mapa, dva puta stotka ana. Prva zaštita Falcon, Metmark i Moxa. Druga Amistar i Decis. Definitivno će se sejati na jesen.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Danas skidali pšenicu na silu,meko,propada kombajn..kamion pravi haos po njivi i putu..vlaga 12 do 13 ht od 73 do 76...prosek još ne znam,ima još dosta da se skida..danas oko 5,2t na ha. Sorta Moison,tanjirano 1x, oko 140kg azota na Ha.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh