Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce zapoceli danas zavrsili zetvu psenice. Juce smo krenuli sa vlagom od 14,5% na kraju dana bilo je 12%. Danas vlaga za nijansu veca od 15% do 14%. Situacija je bila sledeca hektolitar je varirao od parcela do parcele i kretao se izmedju 73 i 75,primese su bile svedene na jus a proteini od 13 do 13,5. Sorta sofru. O prinosu ne bih pisao posto sam kukao zbog leda i pologa pa mogu biti smatran neozbiljno,samo cu citirati uvezenog clana foruma "zito je kao i zena dok ne legne ne moze ni da rodi".



 
uradio 4 jutra sorta Euklid vlaga 17.4 hektolitar 72 prinos 4 t po jutru prekid do sutra nije puno kise palo ali je dobro povuklo vlagu kao kuvano
 
Izasli oko pola 4. 13,3% vlage. Napunili kamion i dosta za danas. Nastavak u ponedeljak. Ako Bog da.
f690bfb6e8948cdbe0d42994b3555157.heic



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@DObrican
Da nije poleglo bilo bi 5mc/ha vise. Ako si imao 50mc/kj to je moguce sa tom sortom lagano.:ppozdrav:
Ja danas radio ilico. Na jednoj njivi polego a na drugoj nije. Agrotehnika ista, čak ovaj što je polego je dobio 50 kg uree više po jutru. Razlika 450 kg po jutru u korist stojka... Dogodine cycocel obavezno...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Jecam dobio 0,5 modus i polego,doduse zbog oluje,psenica dobila 1l cerone i za sada stoji ko unmladoga zeca,a sta ce reci vaga kad udje kombaj e to ce se videti

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
@mixer
Znam ja sve to. Dok sam sejao psenicu uverio sam se da najbolji prinosi se postizu u optimalnoj gustini setve i umerenom djubrenju. Medjutim imao sam poslednje godine oluju 2-3 dana pre vrsaja i prodam tu psenicu u zimu po 16.x din. Posle toga sam popizdio i rekao da necu vise da radim tu kulturu jer i pored dobrih prinosa 8t+/ha konstantno dok platim zakup meni je ostajalo vrlo malo. Poslednji trzaji psenice gde je bilo novaca je 2014 godina, posle toga kako su Rusi ovladali proizvodnjom i napicili kolicine tu nema ladne vode. Ove godine nek je Bog u pomoci ljudima prinosi 6t/ha cena 15-18din, odbijaju na silosu za sve moguce. Tu samo da je izvuci 0 saldo.
 
2012 prodali psenicu ako se dobro secam po 28din. 3500kg po kj.Para kao blata.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Јуче радио услужно 4кј, влага била 14,9% принос 27хх кг/кј...Питао друга који је мало даље исто так орадио услужно на око била је боља пшеница, исто испод 3000кг/кј....

Сутра радимо наше, видећемо колико ће добацити на овим новим њивама које су у закупу и које су константо патосане стајњаком. Ако и на њима буде уз три прскања род ту око 3-3,5т/кј крај са њом код нас...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh