Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledam psenice po ataru polako sve postaju katastrofalne, pa cak i one koje su extra izgledale do pre 2 nedelje
Ubi ih ova visoka temperatura sa stalnim vetrom i bez kapi kise.
 
Gledam psenice po ataru polako sve postaju katastrofalne, pa cak i one koje su extra izgledale do pre 2 nedelje
Ubi ih ova visoka temperatura sa stalnim vetrom i bez kapi kise.

Nisi jedini od 5.4. Do danas je palo mozda 5 litara sve skupa u 2-3 navrata znaci nista.... zita jos i nekako vamo su jecmovi do pola izgorili. Ista stvar ce sa zitima biti za 8-9 dana a potencijal su imala za 10-11tona po ha a sad kad bi imao 7 potpisai bi istog trena. Strah e ako ovo potraje da necemo ni 5 imati....
 
Srđane,sutra i ja idem u selo da obiđem moju pšenicu pa ti javljam kakva je situacija po tom pitanju.
 
Ufitiljio list i kod mene... Cekam tu obecanu kisu!
04dd3a4a9aac884dc0c9c1ea3168943f.jpg
55a40614ac77b342b4dfd7a0fc918752.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Juce i danas odradio zadju zastitu od bolesti i insekata u kombinaciji Duet ultra i insekticid. Psenice su uglavnom dobre bez obzira na sortu, a razlikuje ih samo kvalitet zemljista, pa tako tamo gde je najvalitetnije zemljiste tamo i psenica deluje vrhunski, a tamo gde je malo slabije tamo je psenica slabija. Uglavnom to sve zajedno deluje dosta dobro i obecava dosta, ali treba kise da to dosta i bude. Ima 4 sorte Ingenio, Iliko, Moison i Euklid.

2md1c8z.jpg
[/IMG]
2d8iekh.jpg
[/IMG]
335cdxc.jpg
[/IMG]
 
juce uradili 90% druge zastite. Ostatak u ponedeljak. Lema rastura nas atar. Svuda je ima,negde manje negde vise. Na pocetku sam cvetanja tako da smo uradili sve na vreme. E sada psenice se drze dobro, negde posustaju zavisno od zemljista.Fali kise.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Moju simonidu sinocno nevreme povaljalo skroz . Udari vetra pod jakim pljuskom ucinili svoje ali protiv toga se nemoze a taman lepo uklasala
 
@srdjane kada si sejao Basmati kad je vec klasao i poceo da cveta? Moj tek pocinje da klasa, a sejao sam ga 1. oktobra....inace Basmati je odlican, vec par god ga sejem...nadam se samo da nece usra....i seme kao sto pricas, stoka ::sramota::
 
@srdjane kada si sejao Basmati kad je vec klasao i poceo da cveta? Moj tek pocinje da klasa, a sejao sam ga 1. oktobra....inace Basmati je odlican, vec par god ga sejem...nadam se samo da nece usra....i seme kao sto pricas, stoka ::sramota::
Nije jos cvetao ali ovih dana ne mogu prskati jer imam dosta posla u radionici a i mislio sam da ce kisa padati. Barem je tako bilo najave. Cvetala je jedino ona usrana kws zamena za Basmati Zefir i malo cveta po uvrtinama kao sto sam napisao oko 5 %.
Idealno bi bilo sutra ili prekosutra.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
A sejan je 4 ili 5 oktobra.
 
Moja psenica izgleda bas lepo posle 40L vode,sto kise sto navodnjavanja,sada je u fazi cvetanju,za par dana cu raditi drugu zastitu i ako bude bilo potrebe opet cu navodnjavati,a sve mi se cini da ce morati zaliti.
 
A sta se desi sa onim cveticima koje traktor i prskalica omlate prilikom prskanja, ima li i tu ploda?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Sta je ovo, bolest ili lema?
ba4005acd167cdf2480cbb1986f1abe1.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Kad si zasticovo i s cime


Da nemas.crnih tockica i da je barem upola manji dio gdje je list osusen rekao bih da je sortna osobina ili stres da je dozivjela. Ovako je.bolest e sad jel septoria ili nesto neznam. Znam da hrdja nije
 
Trebao bih da odradim drugi tretman pšenice NS40S visina je kao prednji točak IMT-a. Ali problem je što ja prskam sa malim Tomom Vinkovićem koji ima klirens na najnižem deli oko 20-25 cm. Da li će se pšenica podići kad je tako savijem traktorom, ili da ne pokušavam. Nemam nikog u blizini sa većim traktorom da mi poprska a od prve zaštite imam još vidljive tragove kuda da vozim pa bi mi moja kombinacija bila idealna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh