Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel mnogo ako ti na loš hektolitar 68,4 vlaga 10,8 primese 2,1 na količinu od 11000 odbiju 1050kg.?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Danasnja gimnastika na 30-ak kj:
dd2506bff5f994946bf7756aa866f869.jpg
 
Danasnja gimnastika na 30-ak kj:
dd2506bff5f994946bf7756aa866f869.jpg
I mi danas pola dana kosili 3.5kj. Poleglo do zemlje, gusila se 142ka, punila zemljom. Majko mila,bas sam se namucio. Prinos 40m po kj solehio. Kada sam video sta me ceka nije mi bilo dobro, em dosta neravna njiva. Ali sta ces to je ostalo drugaru za kraj da mu odradim jer mi je isao u prevoz celu zetvu. Posle negom garavom izbio ogledalo na ford tranzitu dok smo se mimoilazili. 1500din i teraj dalje. I onda sat i po od Melenaca do Lazareva da uradim jos moje jutro i po. Ingenio , prinos preko 40,sutra vozimo ujutru da predamo ali necu mnogo pogresiti. Tako da sutra 3kj anapurne drugu u meni da skinem za seme i puca top.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
I ja danas zavrsio zetvu. Prinosi nikad gori nego ove godine. 4300kg po ha. Proslih godina su bili veci ali prskano protiv bolesti a ove ne.
 
Sada sam nešto na brzaka računao. Gori prosek sam imao samo 2014 kada je rđa sve sje.ala...
 
Uvatio malo vremena da ovekovečimo i ovu žetvu... Inače to su i zadnji otkosi pšenice kod nas za ovu godinu. Ostalo za sutra još nešto uslužno, malo tritikala i koje jutro zobi...
https://youtu.be/sedsJogGdfo

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Sta je sa blatobranom na traktoru?
Jbg. ja zmaja 142 u psenici od 7,5t/ha teram 3km/h ovo mora ici dosta brze
 
Imaš u temi claas traktori, nije bila zakačena prikolica pa se dočekala u traktor... Ide to sve brže samo ovo je trenutno zbog snimanja, kad nemam nikog da snima iz trećeg lica onda bi to bilo u full-u.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Mnogi pisu da se psenica ne isplati. Ja hocu da vam pokazem da se isplati ako malo bolje ekonomisete.
Kao prvo nije mi jasno kako neko moze da daje kiriju po 400 i vise evra za hektar. Odmah je dao zaradu vlasniku.
Kao drugo da bi se isplatila mora da se ulozi. Kod mene je kirija 150e hektar. Psenicu sejem semensku i seme kosta oko 130e po he. Dva tanjiranja i setva su oko 50e. Osnovno djubrivo 105e dve prihrane 100e dva obavezna prskanja od bolesti i jedno od stetocina 100e i kombajniranje 70e. Znaci oko 700e po he.
Sa ovogodisnjim prinosom od 7500kg po he. puta 16.5din po kg. U ove cene je uracunata i nafta za traktore.
Ima zarade nije neka ali ima. A opet veci benefit je na naredni usev koji se seje na strnjistu koji radim od prosle godine direktnom setvom pa je zarada veca. Plus zemljiste je dosta bolje kondicije posle psenice.
U svakom poslu je glavno da se ima dosta povrsina da bi se moglo od zemlje ziveti. Ja nikada nisam imao vise od 30he pa sam morao da radim jos neke pslove da bih mogao da prezivim.
I pre nego sto me neko napadne zbog ovog posta razmislite prenego sto se utrkujete sa visinom kirije. Nemora posto poto da se radi samo zemlja a da posle kukamo kako nema zarade ima ali ste je poklonili drugom.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh