Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stvari sa pšenicom u ovom delu Srema i Mačve su sledeće:

Pre mesec dana govorili

1.Pšenice posejano više nego lane
2.Pšenica dobro izgleda
3.Rod će biti dobar
4.Cena če biti mala(16 dinara)

Sada stvari stoje ovako

1.Pšenice posejano više nego lane
2.Pšenica dosta polegla i ništa posebno
3.Rod manji od očekivanog,kvalitet osrednji,hektolitar lošiji
4.Cena će biti veća(19)
 
Stvari sa pšenicom u ovom delu Srema i Mačve su sledeće:

Pre mesec dana govorili

1.Pšenice posejano više nego lane
2.Pšenica dobro izgleda
3.Rod će biti dobar
4.Cena če biti mala(16 dinara)

Sada stvari stoje ovako

1.Pšenice posejano više nego lane
2.Pšenica dosta polegla i ništa posebno
3.Rod manji od očekivanog,kvalitet osrednji,hektolitar lošiji
4.Cena će biti veća(19)
Ovaj zadnji red mi se sviđa,ali sumnjam...:ppozdrav:
 
Prije par dana cujem na radiju, da je pod psenicom u Srbiji 660 000 ha, i da je to povecanje od deset odsto u odnosu na proslu godinu (ili u odnosu na prosjek, jbm li ga nisam siguran). To je zvanican podatak zavoda za statistiku, dakle nista spektakularno sto se povrsine tice.
Inace ovdje se truca isto o extremno niskoj cijeni, od cak 25 maraka, jer je glavna firma za otkup, Bijeljinski ''Zitopromet'' poslije 60 godina postojanja izgleda pukla.Tako da ovim manjim firmama rastu usi i vide priliku za ucjenjivanje, inace sve su to lokalni tajfuni koji su maznulu lovu u ratu valjajuci raznu robu na, naravno, ne legalan nacin, pa se poslije prebacili u legalu. Jedan je cak clan foruma, odnosno njegov sin.
 
Nemoguće da ima samo 36xx,moja lošije izgledala i nacurelo 40xx,to je to što sam napisao pre neki dan kako to sve izgleda bolje sa slike i sa puta a kad uđe kombajn,hmmm...:sta:
Kad je klas naduvan, nabubrio (naježen da zrna vire) tu nešto ima a kad je vretenast, tanak tu leba nema, one toplote su presudila većini pšenica a što je veće zlo i ove kiše sad još više ga urnišu, biće samo paspalj (stočno brašno) od njega ali no, ja sam započeo jednu parcelu pre kiše zvezdana (60% pologa u fazi nalivanja) i skinem 21 džak kući i ostalo tek juče predam hl 79,5 vlaga 13,4% a prinos šacometriski oko 4-4,2t po kj ali zrno izgleda lepo modro (samo sitnije zbog gore navedenog) a ovo što treba sad da se vrše to je sačuvaj bože kako izgleda.
 
Hahaha, jadan taj koji mora da mu objasni kako nije rekord i gde je nestao

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Obzirom da za sredu i četvrtak najavljuju temperature malo preko 30 a za petak i vikend kišu i pad temp na 20-22 kao i kišu u toku naredne nedelje i i temp 20-25 biće baš zeznuto za pšenicu. Msl da će kvalitet da se sroza skroz. Dakle hektolitar će biti ispod 73 a za vlagu je ?????. Svašta se ove godine može očekivati od pšenice.
 
Nije da vam brojimo novce ali izveštavaj nas o prinosu i svemu ti si jedan čovek kome se može verovati,mi ovde još strpljivo čekamo :cool:...i jedva čekam dan da to sve završimo i ajmo Jovo nanovo...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Hahaha, jadan taj koji mora da mu objasni kako nije rekord i gde je nestao

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
:osmeh:Bole ga ona stvar on ima fixnu platu,nama će faliti ako bude falilo najviše...
 
Gledao sam Slavišu na youtubeu ,pa u tom intervjuu onaj stari poznati paor(jer on i jes paor a ne seljak),kaže lik da je suša u amerikue i i da je moguće da će tamo podbaciti rod,ima li šta od toga?
 
Kod nas ima delovi atara sto jedno 5 dana kisa obilazila. Sutra krecemo da to radimo i da sklanjamo. Zmaj ceka u hladu spreman u niskom startu. Sta je tu je koliko j rodilo ispralo nema se misliti samo da se skloni sa njiva.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Nije da vam brojimo novce ali izveštavaj nas o prinosu i svemu ti si jedan čovek kome se može verovati,mi ovde još strpljivo čekamo :cool:...i jedva čekam dan da to sve završimo i ajmo Jovo nanovo...:ppozdrav:
Mislim da preteruješ kada kažeš da sam ja jedini kojemu se može verovati ali to je tvoje mišljenje .Ima mnogo poštenih članova.:ppozdrav:
Na žalost nismo završili parcelu ,otera nas jedan pljusak ,ako vreme posluži ,sutra nastavak.
 
Je l imas mogucnost da uporedis hektolitar pre i posle kise posto je ista parcela?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh