Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čuo se danas sa kumićem,u NS srez mu neki ogled omlatio led jedno 50% kaže...
 
Gde nisam poprskao psenicu sa nicim izmedju dalekovoda zeleni se,a gde sve po pesu simptoma ima.Jos malo pa cemo prskati 5 puta od bolesti.::samo bes::::samo bes:: a lepo samo prodavcima hemije.
 
Cekajte sad,da li je bilo reci da prilikom prskanja bolesti izadju na videlo...?nemojmo pricati napamet,ajde da vidimo sta ce vaga da kaze na kraju,treba li tretiragi ili ne...
 
Danas sam brzinski bacio pogled na Moison i Ingenio. Zastavicar za sad relativno zdrav tek na po nekom se vidi neka tackica ili vrh lista da je zut. List ispod zastavicara polovicno od totalno zutog, sarenog do skroz zelenog. Dok su donji svi bolesni ili pozuteli od deficita vlage u drugoj polovini aprila Broja zrna u klasu od 30 do 40+ najveci klasovi. Malo je to nejednako, ovi iz bokora s prolece su izgleda sitniji. Jedna njiva bas jadno izgleda tu je palo malo manje kise ali su lepa zrna za sad. Videcemo sta ocekivati. Na ovakvu situaciju ako uhvatim izmedju 5 i 6t prosek bice izgleda premija. A zimus je to delovalo da moze i vise
 
Poslednja izmena:
pocecu i ja da verujem u prevare.moj sofru je izgledao savrseno pre prskanja falkonom.koliko god da se bolest ispolji posle prskanja,komsijska nesticena izgleda bolje od moje .nebo i zemlja razlika
Dovedite malo zastitare(prodavce)da vide da gore izgledaju psenice koje su dva puta prskane od one koja nije uopste.VARAJU nas....zapamtite moje reci.
 
Indijanac, predsetveno osoka, prihrana sa 200kg SAN-a, za hemiju nije ni čuo.
c1868e87389ae533021584614e0ce0a4.jpg
 
Moj komsija ima tritikal koji ni pipnuo od kako je posejao,izgleda extra,nikad nisam bolji video,a zastitari su mu rekli da mora prskati...
 
Imam jedan deo ostavljen bez druge zaštite za kontrolu, za sada nema razlike. Biće slika za koji dan.
 
Covek kome sejem kukuruz usluzno mi rece da su mu zita bila odlicna i da je prskao samo metmarkom nije hteo fungicidima i insekticidima psenica mu zavrsava zbog bolesti sorte Apac i Moison. A takodje prolazim stalno pored jedne njive vidim da nema tragova drugog prskanja a izgleda bas zdravo sa puta. Moram da se raspitam malo da li je radjeno protiv bolesti prvi put. Jer sam bio ubedjen da nas farbaju za tolika prskanja ali sad kad pogledam moje i neka druga zita neke komentare ovde ne znam sta da mislim. Videcemo kad krene vrsa
 
Moje su prskane dva puta i nema tragova bolesti
U ataru je saroliko, ima tragova bolesti i na prskanim i ne prskanim...vise na ne prskanim
mislim da su mnogi i pozurili sa prvom a pogotovu sa drugom zastititom i da to ima dosta uticaja na trenutno stanje
 
Kod mene ce sve strane sorte biti diskvalifikovane, pa to je osetljivo ko bebina guza. Ove godine nikad manje padavina a bolesti strasno, treba prskati svakih 20 dana. Ns 40 jednom prskana zdravija nego ostale strane sto su radjene dva puta.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam nekoliko sorti psenice posejano (sofru,solehio,balaton,ilina i simonida).....od svih mi najbolje deluje simonida koja je jednom prskana. Ilina je pre prvog prskanja pokazala znake bolesti rdje ali je sad u rangu sa simonidom.
Čak mi i balaton deluje bolje od sofru i solehio...sta znam izgleda da ovde nema pameti vec sve zavisi od godine do godine....Kako stvari stoje izgleda da ce kod mene sledece sezone biti samo NS semena i ako uspem naci ove nove sorte ZP psenice,uglavnom samo domace.
 
Je l ns40s sklona poleganju ? Kod mene ce biti najverovatnije Avenue na 70% povrsine,razmisljam jos za onih 30.... da li ici Nikol ili 40s
 
trenutno psenice dobro izgledaju, zastita radjena ranije. 2x, preparati razni. Prva zastita radjena cerpaktom. Druga radjena ,nomadom,exortom plus i sa proseedom.Videcemo razlike. I sada sigurno fungicidi vise ne rade. Ali tamo gde je bilo kise vise tu nista nepricam dok ne ovrsem, malo su tu i tamo pale na po koju traku. Definitivo bolje psenice izgledaju one koje su sejane na kukuruz kao predusev. I sofru mi izgleda od jeseni pa do sada najlosije. Ingenio i anapurna odlicni mrtva trka za sada. Sve je tavanska roba , sem par parcela gde je ingenio kupljen da se ostavi za reprodukciju.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh