Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nešto smo razmišljali o Balatonu, sad da li je onda bolji Apac?
 
Koliko ga sejete po ha? Pročitah da je neko posejao 165kg/kj što mi je nekako mnogo više nego što piše na njihovom sajtu, doduše prve reprodukcije.
 
Ma gde ne poleze apach, cim se malo da vise azota, a i visok je. Od mene preropuka za Lg Avenue, niska i prinosna. Po meni bolja od Apacha. Apach oko 120-130kg/kj je navolju.

Inace kod nas psenice jako nejednako niču... valjala bi ova kisa da padne sto su najavili za ponedeljak.
 
I ja sam hteo da predlozim avenue...ja djubrim sa 200kg uree plus 200kg san i nije mi polegla nikad ni kvadrat
 
Ma gde ne poleze apach, cim se malo da vise azota, a i visok je. Od mene preropuka za Lg Avenue, niska i prinosna. Po meni bolja od Apacha. Apach oko 120-130kg/kj je navolju.

Inace kod nas psenice jako nejednako niču... valjala bi ova kisa da padne sto su najavili za ponedeljak.
Apache sejem vec godinama i nije tacno da polegne, konkretnije, prosle i predprosle god. imao sam prinose do 4700 kg/kj sa 100 kg/kj Mapa i 150 + 100 kg/kj AN-a, posejano sa 165 kg/kj, uopste nije polego.
 
Apache sejem vec godinama i nije tacno da polegne, konkretnije, prosle i predprosle god. imao sam prinose do 4700 kg/kj sa 100 kg/kj Mapa i 150 + 100 kg/kj AN-a, posejano sa 165 kg/kj, uopste nije polego.

Bogami polegne itekako. Ja sam ga sejao godinama i dešava se da polegne toliko da izgleda ko da ga je valjak pregazio. Kod mene je 2015-e komplet sav Apač polegao toliko da imam utisak da ga nijedan valjak tako ne bi zalepio za zemlju. Prethodnih godina je polegao takođe ali ne baš toliko kao te 2015-e. Uglavnom bacam 100 kg 20:20:0 ili 100 kg MAP + 100 kg UREE + folijarno Eko buster ili razbacim 100 kg AN / SAN ako ne radim folijarno, kako kad... Anapurna i Solehio u istim uslovima mi nisu uopšte polegli... Prinos Anapurne i Solehija je bio za dosta veći od Apača (sva zemlja 3. klasa)...

Prošle godine u parceli od 7 lanaca, put deli parcelu na 5 lanaca sa jedne strane i 2 lanca sa druge bili Anapurna (seme ostavljeno od prošle godine) i Solehio (seme novo uzeto), razlika u prinosu +4 metra po lancu za Solehio. Ove godine sve posejan Solehio i za probu 1 lanac Sofru...
 
Danas me zovu i kazu delimo besplatno seme psenice dali ste zainteresovani kao pomoc zbog suse e reko hvala vam ali moja psenica pocela da nice kako se ranije niste setili nego sada kada je skoro gotova setva!
 
Apache sejem vec godinama i nije tacno da polegne, konkretnije, prosle i predprosle god. imao sam prinose do 4700 kg/kj sa 100 kg/kj Mapa i 150 + 100 kg/kj AN-a, posejano sa 165 kg/kj, uopste nije polego.
Sejem ga i ja godinama, i sad ces ti mene da ubedjujes, dal je on polegao kod mene na njivama, ili ne. Nešto više đubriva bacim.

@floyd Prosla godina je bila specifična po vremenskim prilikama, tj neprilikama, barem kod mene, eto kod tebe pretprosla (mada mi je malo čudno), bilo je i vetra, kiše i malo leda, pa je bilo i ekstremnog pologa, kao da su valjane pšenice. Inace, i prethodnih je bilo pologa, ali ne toliko strasno. Prošle godine na jednoj parceli mi je komplet polegla u jednu stranu, i mogao sam je skupiti samo iz kontra smera. Inače tu je bila visoka oko 1,3m, na ostale parcele nešto niža. Inače prinosna je, pre 2god prosek oko 5,2t/kJ, prošle zbog pologa i istesenog zrna oko 47,5m/kj, s tim da je u njivi bilo min 2m/kj dole, dok je ove godine podbacila jer je kasna sorta, u odnosu na neke druge koje su ranije. Ove god sam posejao što mi je ostalo od prošle, prednost sam dao Avenue sorti, jer mi se bolje pokazala.
 
Poslednja izmena:
Druskan i Flojd, koja ce bolje roditi na kiseloj zemlji, srednje bogatoj humusom, u vlaznim uslovima, sa osnovnim djubrenjem i jednom prihranom u prolece, tretmanom protiv korova i bez tretiranja protiv bolesti? Apac ili Avenue?
 
MBK9fHV.jpg

wImlSS3.jpg

SY Falado.Nejednako nicanje.Ima semena koje stoji u suvom,ima koje je pustilo klicu,ima koje će izaći napolje sutra...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh