Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li se moze uz fungicid I insekticid dodati I urea u prskalicu ili neko drugo folijarno djubrivo?
 
Dodavali smo mi prosle godine :
tecnu yara vitu,
granuliranu pa rastapali u vodi (non stop dizne gusile)
Bacillomix

I sve to posle uporedili na vagi. Nije bilo neke velike razlike u prinosu. Zaboravio sam al reda velicine do 50kg.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce sam odradio zastitu klasa i insekticid. Danas isao da prskam lucerku insekticidom i vidim u jednom delu atara napad leme izuzetno jak. Iznenadio sam se.
 
Moje psenice dobile Ceres i Fastac i to im je od mene, valjda se nece vratiti kasnije lema u nekom jacem napadu. Cekam jos 2ha da zavrsi klasanje i zavrsavam sa psenicom za ovu godinu do zetve.
 
Solehio i inginio oprskani juce cello + sumi alfa
DaSHrde.jpg
wQxlFV2.jpg
 
E jebes ga , citao za grom da ide 0.2-0.3ha ,pa mi ispalo malo 100ml/kj ali sad vidim da je on 25gr/L akrivne materije, a lambada 50gr..


Poslao sam caleta sad sa 150ml/kj lambade da prska , sutra cu smanjiti , zurba ..
 
Ingenio je gorštak od pšenice! Taj ne šljivi ni vlagu ni bolesti ni vetar da polegne a uvek da pristojan prinos... Ja od njega ne odustajem...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Juce prskao psenicu u delu atara gde je dobra zemlja,Lema ga desetkovala dok na losijoj tek krece isao Ceres i Polux ..Podgorelo strahovito videcemo da li ce se trgnuti malo od ovih 10l sto je palo danas.Mrzelo me da slikam da vidite sta naprvi gamad od extra psenice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh