Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sale, bez brige, pokupićeš ti sve to Zmajem. Ima da mili ali navikao si već :osmeh:
Isto i ti Vlado.
 
Zasad me teši što nije legla skroz na zemlju tako da postoji mogućnost da se malo pridigne e jedino ako se ponovi opet ovako neka aludža od vremena e onda će biti na zemlji i tad trune stablo i listovi, oboljeva i skraćuje nalivanje koje je na pola puta a mislim da prinos još nije ugrožen toliko, izradiće još ona samo buduće padavine će samo štetiti ako ih bude.Što se tiče brijanja polako i ima zmajček samo da skakuće, njive su ravne jedino što je sa osijama pšenica pa tu može biti rastura više, ali no će vidimo.
 
Kod mene se posle oluje nakon 4-5 dana vratila i to dosta,regulator je odradio odlican posao,ko nije odradio regulator,ta je i ostala na zemlji.
 
Sta da radimo,takva tura. Kako bude,dao sam sve od sebe ali protiv boga se ne moze.

Ista sorta ista agrotehnika,par potesa od one prethodne njive.

 
Imao sam 2016 pšenicu koja je polegla preko 90% 27.aprila, podigla se nekako, pa zatim pred žetvu ponovo polegla, i opet nacurelo 4200kg po kj. Sorta Ingenio.
Tako da nema pravila, može da bude i solidan prinos, a nemora, ali sigurno da rekordan neće biti.
 
@tesla je meni sa takve pšenice nakupio te 2016 4.9 tona sa jutra sorta solehio nikad bolji prinos ni pre ni posle toga nisam imao :ppozdrav:.
 


Drugari koja je ovo buba,i sta je ubija,jel moze Lambda ili Decis expert(toga imam)?Ima je dosta kod nas u ataru,stoji na vlatu
 
Ta mani ga nek se sexa....:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Nikol,
semenska, ulazi u setvenu strukturu za sledecu sezonu

9asglk.jpg


Solehio
semenska, ulazi u setvenu strukturu za sledecu sezonu

2yxjk01.jpg
 
Pojavila se rđa na nekim parcelama,lokalni savetodavac kaže treba prskati i to određenim fungicidima Amistar Extra,Akanto,Priaxor,Sphere i Dithane. Šta mislite ima li smisla prskati (karenca?)? Da li u ovom uzrastu rđa može uticati na prinos i koliko? Ili je manjak padavina pogubniji u odnosu na rđu...
 
Jeste, pojavila se rdja u tragovima i ja cu prskati jer treba da izdrzi jos 30 dana do zrenja i trebalo bi sto duze da ostane zeleno.
 
Ništa nečačkajte sad, samo može da bukne još bolje, jel vi mislite da kod nas nalivanje traje 2 meseca, ona je sad već pola i više nalila (one iz ranog roka setve a i ove druge nisu puno daleko), još 1-2 nedelje nalivanje i voštano zrenje, sad bi godilo da temperature budu umerene da ga neskuva a kako vidim da od nedelje 30c pa će vidimo.
 
@KishRobert, jeli to 200kg po kj, ili po ha, nešto mi mnogo ako je po kj. ?
Kod mene sa 120kg po kj. je sasvim ok, i nije polego, a da sam roknuo više, garant bi sav bio na zemlji.
 
Ne verujem da ja kasno za jedan dodatni fungicidni tretman da ipak jos malo odrzi psenicu zelenom. Vlage ima i zrno se lepo naliva pa bar da joj produzi vegetaciju 5 dana puno bi znacilo. Nikako nije isto ako zetva pocne 1.7. ili 25.6.

- - - - - - - - - -

2w20iog.jpg
[/IMG]
73l2wx.jpg
[/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh