Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sosthene tavanac na dobroj njivi 43.5m/kj a na lošijoj 34.... Hl 69,vlaga ~12,novaca 16din akontaciono.
In genio original seme će biti sledeće godine out genio.
Anapurna još neznam tačan prinos,ali nije loša.
Sledeću sezonu ubacujem Solehio ili Modern,kad kažete da su dobri.
 
Ne bi to pokusavao, posto nemam stoku a i kod mene slabo ko ih ima. Posle ovih kisa cu proci sa gruberom

Nebi da ti pametujem ali vec si u gubitku s njom pa bi ti predlozio nesto a ti resi kako ti odgovara :eek:stavi je jedno mesec dana pa uzori duboko i gotova stvar {bice to dobro zelenisno djubrivo a ni trava nece moci bas da ide jer je zito cesto a vidim da imas i dobar traktor a verovatno i plug tako da ces je lako zaorati}:ppozdrav:
 
Kod nas je ove godine
1.Sofru
2.Solehio
3.Ilina koja je rodila u proseku 20% manje nego gornja dva i izbacena je iz rasporeda za sledecu godinu.Zvezdana se vraca na parcele sledece godine jer nije mnogo zaostajala za prvom dvojicom a boljeg je kvaliteta nego prve dve visokoprinosne sorte koje po pekarskom kvalitetu spadaju u stocnu psenicu.


Ova prva je ove godine imala dobar protein, a kvalitet brasna zavisi od proteina a ne hektolitra a sofru nema nesto jaki hektolitar, lokalno se na silosima kod istovara klasiralo po proteinima.
 
Malo mi je nejasno pitanje, želiš da je siliraš i šta da radiš sa njom? Ili možda želiš da je pokosiš zajedno vlat i slamu pa da je presuješ i zamotaš u najlon. Tako rade pojedini stočari iz mog kraja.
Da li može da se nađubri pa da se silira?

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk

Послато са X5max_PRO уз помоћ Тапатока
 
Malo mi je nejasno pitanje, želiš da je siliraš i šta da radiš sa njom? Ili možda želiš da je pokosiš zajedno vlat i slamu pa da je presuješ i zamotaš u najlon. Tako rade pojedini stočari iz mog kraja.

Послато са X5max_PRO уз помоћ Тапатока
https://youtu.be/3-EWV2Ro7sk
na ovo sam mislio,gledao sam prilog iz njegovog kraja i ljudi se žale da neće imati dovoljno hrane za goveda preko zime..ja bih to definitivno uradio..tako rade još farme i kod nas ,samo sa ječmom i tritikalom.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mi smo preneku godinu imali leda(bilo je i lane al ne na mojim njivama) i kad je izrasla nekih 20 cm sam je pokosio,i izbilario,sa sve sirkom...i prezivele su krave zimu bez bojazni od nestasice hrane...krave radu jedu,al samo ds napune stomak...
 
Nebi da ti pametujem ali vec si u gubitku s njom pa bi ti predlozio nesto a ti resi kako ti odgovara :eek:stavi je jedno mesec dana pa uzori duboko i gotova stvar {bice to dobro zelenisno djubrivo a ni trava nece moci bas da ide jer je zito cesto a vidim da imas i dobar traktor a verovatno i plug tako da ces je lako zaorati}:ppozdrav:

Fala za predlog, videcemo. Sledece nedelje cu orati za repicu, ostatak ce mo videti :ppozdrav:
 
Vi svi vec selektirate i frljate se sa prinosima i ritirate ljude kojima je ostalo zito na njivama i neznaju dali ce je u ospste uraditi i ako je urade koce to primiti cudan smo mi narod !
 
kakve veze ima ko je uradio a ko nije zavrsio zetvu ,moje je da se se pripremam za novu setvu a firma gde sam radio doradu na manjdloskom putu razjebandus ortaci ne radi vise pa mi treba gde bi doradio seme.Hvala na broju telefona zvao sam Marinka malo mu moje dve tone da mu nadjem bar 5 do 6 tona za doradu ,tako da prelaim na plan B mankogal i sito za pesak
 
Zavrsena zetva odavno, prinos oko 38xx kg/kj sorta Sofru, ocekivao sam vise, bar preko 4 tone, jako puno ulozeno, jesenas 150 kg 3x16 i 40 kg uree, proletos 100kg uree i 100 sana, neke njive 3 puta zasticene, neke 2 puta, ( falkon, amister, duet) 2x insekti... Cena 17 dinara, nema ni za ladnu vodu, a moram da je sejem zbog plodoreda, soja ne uspeva... Da mogu nikad je ne bi posejao...Nek im seje tata na ovu cenu i ovu milostinju od subvencija... A sta ce da nam tek urade na suncokretu, soji, kukuruzu to cemo tek da vidimo...
 
Poslednja izmena:
Bio neki dan do Zagreba, uz auto put ima još jedno 90% površine pod pšenicom da se kosi.

- - - - - - - - - -

Mislim na Hrvatsku. Kod nas je pokošeno.
 
Ima i kod nas još da se radi.Baš su gadne ove što su ostale,crne kao ugalj,zalepljene za zemlju...čujem da je takvu plaćaju celih 9 dinara.Propast živa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh