Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misliš da se batalimo svi poljoprivrede???Jel drugačije nemože.:cvetic:

- - - - - - - - - -

P.S. Ja bi najviše voleo da vrane pojedu ove kokice...:ppozdrav:
 
Sta moze biti ovo zuto na liscu zastita je radjena pre onih kisa mozda ima i 10 dana prva zastita je radjena sa falkonom,a druga sa nomadom u cvetanju sve u ful dozi sorta je solehio?


 
E to, ja sam pre nekoliko god usluzno kombajniro zito jace poleglo od ovog i bogami nacurilo koja kila preko 5t po jutru a ovo ce se jos i ispraviti malo
 
Ni modus mu nije pomogao. Sofru.



Zbogom 5t po k.j,vidimo se sledece godine. :cao::cao:

Jel svuda u ataru leglo ili samo kod tebe? I jel to bilo nemila kisa ili oluja? A za prinos hmmm da je 2-3 tjedna pred vrsenje pa ajd al kad je 35 dana do vrsenja onda se bojim (necu reci da nece biti) jer imam jecma na 11 jutara di je jos gore lego i to prije 7 dana jos.... ako te tjesi sofru ti je jedna od otpronijih sorti na poljeganje tako da ce nesta i biti.
 
Jel svuda u ataru leglo ili samo kod tebe? I jel to bilo nemila kisa ili oluja? A za prinos hmmm da je 2-3 tjedna pred vrsenje pa ajd al kad je 35 dana do vrsenja onda se bojim (necu reci da nece biti) jer imam jecma na 11 jutara di je jos gore lego i to prije 7 dana jos.... ako te tjesi sofru ti je jedna od otpronijih sorti na poljeganje tako da ce nesta i biti.

Pa bila je nenormalna kolicina kise pracena jakim vetrom. Ceo potes izmedju 2 sela (dobrinaca i kraljevaca) sve i jedna je polegla. A da ironija bude veca svega 100 kg ureje je baceno ovde po k.j.
 
Pa bila je nenormalna kolicina kise pracena jakim vetrom. Ceo potes izmedju 2 sela (dobrinaca i kraljevaca) sve i jedna je polegla. A da ironija bude veca svega 100 kg ureje je baceno ovde po k.j.

Ako je takav extrem tu padaju zita koja ne daju ni 30 meteri i koja su gladna.... steta.... ajd javi bas prinose kad krene vrsenje.
 
Ljudi ne zaboravite da je prosla godina bila susna da je u zemlji ostalo jako dosta hraniva jer biljke nisu mogle da iskoriste azot maximalno tako da i tih 100kg moze biti pogubno za poleganje zita.Lose je kad zito polegne pre vlatanja ali sad u fazi nalivanja moze biti samo jedno da su ta zite dobro prinosna.
 
Zvezdana prskana pre 17 dana duet ultra i fastak cak jacom dozom.i juce primetim one vaske koje su bile na listu da su sad u klasu.one crvenkaste.kako su prezivele i da li ce praviti stetu sad?
 
Ljudi ne zaboravite da je prosla godina bila susna da je u zemlji ostalo jako dosta hraniva jer biljke nisu mogle da iskoriste azot maximalno tako da i tih 100kg moze biti pogubno za poleganje zita.Lose je kad zito polegne pre vlatanja ali sad u fazi nalivanja moze biti samo jedno da su ta zite dobro prinosna.

To i ja mislim(na dusik jel) a strucnjaci kazu ureu ko baci rano u proljece ta se sva ispere.... a na kraju ostalo uree i od lane koja nije isprana.... heh nasi strucnjaci.
 
Posledice sinoćnih padavina, šta moš.









Prve tri slike sa jedne parcele uredno povaljane sa po kojim čuperkom.Prva slika, nalivanje zrna na pola puta, druga slika, desno moja levo komšijina pšenica koja isto nije izdržala a moja rađena sa modusom i prihrana po preporuci uz 10% povećanja norme, ostale slike sa duge parcele gde je tukao i grad (nije strašno) a to se vidi po komšiskim kukuruzima ali na pšenici nema vidljivih oštećenja što neznači da ih neće biti za koji dan kad otopli ali nije strašno.Poleglo 50-55% i to na bregu i vratinama gde je najbolja a vidi se i kakva je količina kiše u pitanju po jezerima u njivama a i voda je nosila zemlju i otkrila koren kukuruza koji je popadao.Treću njivu nisam obišao a poleglo je i na njoj sigurno 50%. Nemogu ja da kosim uspravnu pšenicu pa toti je, ali no.

Da dodam četvrta slika, levo moja a desno komšijina pšenica koja nije polegla.
 
Sale navika je cudo,ladno pivce limun naravno i polagano sve ce to biti dobro samo kad je ona pala:ppozdrav:[mislim na kisu naravno]
 
Poslednja izmena:
Ni modus mu nije pomogao. Sofru.

Zbogom 5t po k.j,vidimo se sledece godine. :cao::cao:
Ima i kod nas takvih polegnutih pšenica,uglavnom koje su obećavale,pisao sam o tome da je moju 14-e povaljao pre dve nedelje kao ovu za Đurđevdan tad,skinuo 3200 kg/kj. Ovde će biti možda i više ipak je prošlo dve nedelje od 6. maja pa je možda već bolje nalila nego moju u to doba...:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh