Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je stvarno milina, poljoprivreda je izgleda prilicno dobra ivesticije za ulaganje, za cas posla se obogatis, samo uzmes 500ha u zakup po 500e i dogodine u ovo doba bices milioner...
 
Oni imaju rabate i kupuju od fabrika pesticida, semena, vestaka direktno. Mi imamo manje rabate, ali kada imas ziv novac uvek bude ko spusti cenu jer mu treba za obrt pa kupis po istoj ceni kao i tajkun. Tajkun uceni prodavca mehanizacije da ce kupiti 5-6 traktora pa dobije popust, ti ne mozes da ucenis jer kupujes 1 svakih 20 godina, ali ga sam vozis pa su kvarovi manja sansa da ce se desiti i cim primetis nesto stanes. Sofer kod tajkuna radi za 150-200din sat i sasvim mu je svejedno da li muci motor niskim obrtajima da li se greje i slicno. Itd itd


@coci
Meni je draze godisnje kupiti 1kj nego 10kj uzeti u zakup.
Nije pitanje sta nam je draze nego sta je rentabilnije.
 
Zao mi je sto sam mozda zapoceo ovu raspravu a nije joj ovde mesto.
Ajde da se vratimo na temu. Meni juce uplatili 16.5din po kg da li ima negde bolja cena?
Inace jos jedna stvar me interesuje da li je neko radio direktnu setvu psenice i kako mu se pokazala?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Nemoj da zalis jako je vazno da se cuju razlicita misljenja pa ko cita a dvoumi se mozda mu pomogne da se odluci,rasprava je bila veoma kvalitetna bez vredjanja i ja se nadam da ce tako i ostati:ppozdrav:
 
Malo radimo...
IMG_20180701_162940.jpg
 
Zao mi je sto sam mozda zapoceo ovu raspravu a nije joj ovde mesto.
Ajde da se vratimo na temu. Meni juce uplatili 16.5din po kg da li ima negde bolja cena?
Inace jos jedna stvar me interesuje da li je neko radio direktnu setvu psenice i kako mu se pokazala?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Ja bato radio direkt,i prezadovoljan sam,kedino je vteme sjebalo rod....


E sad da se ubacim u raspravu
Poredite centralnu Srbiju i Vojvodunu,ljudi pa oni su ipred nas bar 30god po svemu,bas po svemu... lepo kolega kaze da je proslo vreme fergusona,ali opet neko nema odakle i sa cim da krene,pa mora tim atarim fergusonom i malom tanjiracom i malenim plugovima sto je nasledio od oca,jer drzava nece ni na koji nacin da mu pomogne...
E sad,ja bih u mom kraju olatio sve parcele vece od 1ha po 200e samo da imam bolju mehanizaciju i svu mehanizaciju,fali mi tu par masina...
Nase njive i zemlja su drugaciji ,prvo su uglavnom to botanicke baste,drugo imas parcele od 10ari pa do mah 1,5ha sto je mnogo retko,neki prosek od 30do50ari...
Dalje,zemlja je slaba,djubri se katastrofa lose,uglavnom samo 200-300kg uree po ha,cast izuzecima,...
Povrsine koje se rade su max 30ha,ima par njih koji rade vise ali je to lose,dakle evo u mom selu dvojica kako treba rade preko 30ha,ima ljudi koji rade i 30ari pa katastrofa....
Dakle da nemaju racun ne bi placali te arende,a drugo kod nas neke njive i dzaba da ti daju nemas prinos i ne mozes da ocistis od korova

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Petar 90 imam dosta poznanika i prijatelja iz centralne Srbije i mogu da ti kažem da iz razgovora sa većinom kod njih još uvek vlada ona tako je deda radio i to tako treba.Kada bi se samo malo promenile neke loše navike rezultati bi bili mnogo bolji.Proletos su bili kod mene ljudi sa kojima se umalo ne posvađah kada smo se dotakli teme o tanjiranju zimskog oranja u predsetvenoj prolećnoj pripremi...
 
Petar 90 imam dosta poznanika i prijatelja iz centralne Srbije i mogu da ti kažem da iz razgovora sa većinom kod njih još uvek vlada ona tako je deda radio i to tako treba.Kada bi se samo malo promenile neke loše navike rezultati bi bili mnogo bolji.Proletos su bili kod mene ljudi sa kojima se umalo ne posvađah kada smo se dotakli teme o tanjiranju zimskog oranja u predsetvenoj prolećnoj pripremi...
Onda me razumes sta pricam...? Kod nas se za setvu sprema tanjiracon,ja kad spremim drljaco i spremacem kazu da sam glup i ovan...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Petre,ti nas ocrne...pa u tvojoj okolini čovek seje notill već 10 godina..ove godine u mojoj blizini posejan suncokret na više desetina hektera kao notill postrno...koriste se navigacije kod mene u selu,imamo prinose solidne...ima i brdo mana,to su ljudi koji to rade bez ambicija i bez želje za napredkom u proizvodnji..možda ne vodimo glavnu reč u poljoprivrdi ali bar pokušavamo da stignemo trenutno stanje u razvijenim delovima.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Petre,ti nas ocrne...pa u tvojoj okolini čovek seje notill već 10 godina..ove godine u mojoj blizini posejan suncokret na više desetina hektera kao notill postrno...koriste se navigacije kod mene u selu,imamo prinose solidne...ima i brdo mana,to su ljudi koji to rade bez ambicija i bez želje za napredkom u proizvodnji..možda ne vodimo glavnu reč u poljoprivrdi ali bar pokušavamo da stignemo trenutno stanje u razvijenim delovima.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
Ja sam reko za svoj kraj,ti si malo dalje od mene,... Cuprija je mnogo druggacija od Jagodine sto su susedne,... ne kazem da su svi takvi,ali veci deo jeste.... Ajde reci gde tacno gresim?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ma znam,samo se salim.Sejao mi je jednom sa ovom sejacicom i posejao 10 ha za sat i po,super stvar.
 
Ja sam reko za svoj kraj,ti si malo dalje od mene,... Cuprija je mnogo druggacija od Jagodine sto su susedne,... ne kazem da su svi takvi,ali veci deo jeste.... Ajde reci gde tacno gresim?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Ma nisam napisao da grešiš..nisam stavio neki smajli na kraju ovog ocrne...samo sam hteo da napiše da i sa fergusonom se postižu dobri prinosi,samo ako se sve poštuje..e sad ko hoće da napreduje mora sve više da radi..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh