Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa stanovista brze zarade je bolje 1000kj u zakup. Na crtu kod vele trgovaca proizvedes, oni ti uzmu 10% meru i ako imas srece zaradis. E ako nemas srece onda kao ovi sa turistickim agencijama, kofer i put Dominikanske republike (odande ne izrucuju).:haha:
 
. Krajem prosle godine znam da je covek iz sela uzeo parcelu u arendu i dao 200e po kj, i to 2 godine unapred platio... Njemu to eto nije puno cim je platio dok je za 99% sela to preskupo i nema racunice.

Да ја дођем ондак код вас јер ми одавно плаћамо 200 еврића/кј аренду у Чалми...Чак шта више долазе са стране играчи и нуде и 350 евра/кј за велике парцеле (30-40-50кј у комаду а таквих парцела има подоста јер је многима враћеа земља). Чак шта више многи дају и за парцеле од 10кј 250 еврића...


Причао сам са човеком који за њиву од 56кј даје 325евра/кј, каже ако ми остане од 50-100 евра по кј ја сам задовољан на аренди..прешницу не сеје, већ само соја, кукурз и ваљда репа...
 
Postujem tvoje misljenje ali i dalje mislim da je bolja opcija kupiti jutro zemlje,evo i zasto to treba i obraditi i posejati znaci nemas pare uzmes na dug ,godina izda a ti moras da dignes kredit da bi nastavio ,usledi jos koja losa god i ti ostanes bez dela svoje zemlje jer se nakupilo neplacenih rata .Ovo je najgora opcija ali svakako moguce zar ne ?Pa ko voli nek izvoli
Dok se mi neckamo drugi tako rade. Iz kredita u kredit, jedan drugi otplacuje, zakupi, ali vidi se da se sire, a neki misle tajkuni, ljudi samo rizikuju i bude to na kraju OK. Ista prica je oko dileme za 5000e jutro vecito ili 25 zakupa. Ovi gore sto sam ih naveo uzeli bi zakup, sumljicavi jutro vecito i svi bi kazali eno tajkun uzo jos 25 jutara zamlje,a on samo drugacije razmislja i u pravu je.
 
Него да ми сведемо рачуницу за ову годину, са просеком од 3200кг/кј + остављено 1500кг семенске еуклида из дола (1,25кј површина), било одличног квалитета за ову годину и Чалму, оно што сам предао хектолитар 77, примеса ~2%, протеина 13,4 влага била 13,1%...

Ту је еуклид бацио укупно 44хх/кј, од агротехнике:
1. предусев соја, било бачено после скидања исте 150кг/кј НПК 6:24:12
2. узорано није тањирано, затим са полутешком дрљачом припремљено за сетву и истог дана посејано (све је рађено у једном дану)
3. сетвена норма била је ~140кг/кј еуклида Ц1 купљеног
4. у фебруару бачено било 150кг/кј САН (укупно једна прихрана јер је реч о долу иначе би полегао у црну земљу)
5. рађена једна заштита са Фалконом+секатор,
 
Coci ima i takvih ali znamo za primere da su ljudi morali prodavati svoju zemlju radi arende to je da kazemo druga strana medalje,meni je draze voziti starije traktore ali da mi ostane sva moja zemlja i po malko da dokupim neko misli drugacije i sto se mene tice samo napred:ppozdrav:
 
Sa stanovišta nekog normalnog i uljudnog života 1000kj u zakupu je čista ludost.Uz propratni faktor sreće u nekim umerenim godinama možeš lepo da zaradiš,ali onda dolazi ona ljudska osobina na koju nismo imuni ,slast i ukus moći praćena gordošću i pohlepom pa umislimo da je malo,da možemo još toliko...dođe samo jedna godina kako ne treba i ti sa glavom u oblacima si sutra na panju.Ko se izbori sa tim problemom i bude umeren , proceni kad treba stati i odustati , preispita sebe i svoj život u potpunosti ,on izađe kao pobednik, na žalost oni sujetni ne prođu dobro,ima primera svuda može se videti.
 
Sve je to tako,ali mozda,na 200 + evra po kj zakupa,na proslu godinu ostase minusi,u bankama,racunima ,slamarici,ova treba da rodi,da zaklopi minuse od prosle godine,prvo to,pa onda ulog za ovu godinu,e potom sta preoste profita,nije zakup sto je bio pre deset godina kada se od istog moglo zaraditi,,sada je zakup u 90 procenata slucajeva dokazivanje komsijama,svoja zemlja je bila i bice sigurnost.
Dok se mi neckamo drugi tako rade. Iz kredita u kredit, jedan drugi otplacuje, zakupi, ali vidi se da se sire, a neki misle tajkuni, ljudi samo rizikuju i bude to na kraju OK. Ista prica je oko dileme za 5000e jutro vecito ili 25 zakupa. Ovi gore sto sam ih naveo uzeli bi zakup, sumljicavi jutro vecito i svi bi kazali eno tajkun uzo jos 25 jutara zamlje,a on samo drugacije razmislja i u pravu je.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Kolega T110...Zadnji pasus se u potpunosti poklapa i sa nasim proizvodima. Drugo ti si komercijalista i zaposlen si i verovatno zaradis milionce godisnje. Sad mi reci koliko ha treba da covek obradjuje da bi mu ostalo milionce cisto?

- - - - - - - - - -


Sta je bolje ako imas 5oooE? Uzeti 25kj u zakup ili kupiti 1kj vecito? Ja mislim da je prva varijanta bolja.

Vise nisam sad sam privatnik, ali ni to nije bitno za celu priču, problem je sto 90% ne vidi zaradu na arendi od 500e.

Znam kako igraju ovi "tajkuni" i kako im se isplati ali bih bas voleo da vidim tog posteno mazohistu koji ide u korak sa njima.
 
Kolega T110...Zadnji pasus se u potpunosti poklapa i sa nasim proizvodima. Drugo ti si komercijalista i zaposlen si i verovatno zaradis milionce godisnje. Sad mi reci koliko ha treba da covek obradjuje da bi mu ostalo milionce cisto?

- - - - - - - - - -


Sta je bolje ako imas 5oooE? Uzeti 25kj u zakup ili kupiti 1kj vecito? Ja mislim da je prva varijanta bolja.
ja sam za drugu varijantu,i uspeo sam sakupiti par jutara na vecito :ppozdrav:
 
......................
Причао сам са човеком који за њиву од 56кј даје 325евра/кј, каже ако ми остане од 50-100 евра по кј ја сам задовољан на аренди..прешницу не сеје, већ само соја, кукурз и ваљда репа...
Vidi, onda mu je bolje da svu svoju izda za 325 nego da ogromna ulaganja stavlja na kocku i zaradi samo toliko.
A s druge strane dal ima smisla da ti kao proizvodjac sve stavljas na kocku i uvek postoji AKO ​zaradis najmanje???
 
2i8zkeo.jpg

fe2hwy.jpg

126aamf.jpg
 
Vise nisam sad sam privatnik, ali ni to nije bitno za celu priču, problem je sto 90% ne vidi zaradu na arendi od 500e.

Znam kako igraju ovi "tajkuni" i kako im se isplati ali bih bas voleo da vidim tog posteno mazohistu koji ide u korak sa njima.

Oni imaju rabate i kupuju od fabrika pesticida, semena, vestaka direktno. Mi imamo manje rabate, ali kada imas ziv novac uvek bude ko spusti cenu jer mu treba za obrt pa kupis po istoj ceni kao i tajkun. Tajkun uceni prodavca mehanizacije da ce kupiti 5-6 traktora pa dobije popust, ti ne mozes da ucenis jer kupujes 1 svakih 20 godina, ali ga sam vozis pa su kvarovi manja sansa da ce se desiti i cim primetis nesto stanes. Sofer kod tajkuna radi za 150-200din sat i sasvim mu je svejedno da li muci motor niskim obrtajima da li se greje i slicno. Itd itd


@coci
Meni je draze godisnje kupiti 1kj nego 10kj uzeti u zakup.
 
Zao mi je sto sam mozda zapoceo ovu raspravu a nije joj ovde mesto.
Ajde da se vratimo na temu. Meni juce uplatili 16.5din po kg da li ima negde bolja cena?
Inace jos jedna stvar me interesuje da li je neko radio direktnu setvu psenice i kako mu se pokazala?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Samo što mnogi nežive samo od poljoprivrede već imaju i druge izvore prihoda pa onda prelivaju novac malo vamo malo tamo a živeti samo od zakupa zemlje a da nemaš svog vlasništva je jako rizično ponaročito u zadnjih par godina ali no.Na 1 jutru svog zemljišta imaš zaradu kao sa 3kj (približno, plus,minus) zakupa.
 
Oni imaju rabate i kupuju od fabrika pesticida, semena, vestaka direktno. Mi imamo manje rabate, ali kada imas ziv novac uvek bude ko spusti cenu jer mu treba za obrt pa kupis po istoj ceni kao i tajkun. Tajkun uceni prodavca mehanizacije da ce kupiti 5-6 traktora pa dobije popust, ti ne mozes da ucenis jer kupujes 1 svakih 20 godina, ali ga sam vozis pa su kvarovi manja sansa da ce se desiti i cim primetis nesto stanes. Sofer kod tajkuna radi za 150-200din sat i sasvim mu je svejedno da li muci motor niskim obrtajima da li se greje i slicno. Itd itd


@coci
Meni je draze godisnje kupiti 1kj nego 10kj uzeti u zakup.

Pa to je i poenta da on na sve dobije ili rabat ili dobru valutu pa se igra tudjim novcem, jedino sto sigurno placa je arenda, gorivo i radna snaga sve ostalo mu je ili na valutu ili sa debelim popustom.

A kao takav je blizak i onima na vlasti pa legne tu neki lep kredit, pa subvencija i svasta nesto.

I dok sve to stigne na naplatu on se debelo nafatirao i briga ga koja je cena jer je sa svakom u + a rast cene mu je ekstra profit.

I u takvoj postavci bolje je kupovati zemlju i davati je u arendu od 500e i ici negde na posao od 8 sati u dve smene nego lomiti sebe u traktoru starom 30 godina i gledati u nebo.

Evo ja bih svu svoju zemlju dao u zakup na 500e po jutru cak bi i kupio sve sto mogu i samo od toga ziveo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh