Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Furore jeste za sirak u suncokretu,repi,soji ali ide i u zitu ali OBAVEZNO sa Sekatorom zbog protektanta koji ima u sebi.
 
Vrlo moguće. Ja sam ga koristio isključivo sa sekatorom i prezadovoljan sam. Husar je super ali je preskup, palas nešto malo jeftiniji a ova kombinacija najpovoljnija, naročito kad se sekator kupi na litar.
 
Ne mislim posto ga nisam koristio u jecmu,pa ne znam da li sme....Kod mene je zito psenica,kukuruz je kuruz...cisto da ne bude zabune.
 
Ja sam ga koristio u jecmu 0,8l i nema nikakvih problema,dao jecam preko 7,5t ..
Samo sam primetio da treba raditi dok su korovi manji,kod nas se nije moglo bas rano pa mi je na kednoj parceli prerastao ovas i nije moglo da ga suzbije bas

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pobrkao si lončiće... Kod nas nema peska... Inače te sejalice su za notill obradu, a pošto na suncokretištu od mase ima samo štapova, ladno seje kod nas, ali takođe i po celoj našoj opštini... Inače kod nas je uglavnom karbonatni černozem, koji je jako lak za obradu...
Mozda bi trebalo uporediti prinose sa tim BRLJANJEM kako kaze cenjeni gosn Ilic,prinos i zarada su merilo svega...Sto se tice peska on nam je najblizi u Dobanovcima
 
Poslednja izmena:
Stavljao sam ja slike tog brljanja prošle godine, a i ove slike što si ti stavio su sa moje nive...
 
Pa nije bas pesak,onako jedinica ::namigivanje::...Ok kako vi kazete,kad budem kupio Horsch videcu...O prinosu zita ove godine,hmm cutim.
 
Koja je svrha svog našeg piskaranja ovde ako na kraju nemamo rezultat.Kažite prinos da znamo šta i kako dalje raditi,šta valja šta ne valja.
Ovako gledali i slušali utakmicu a nismo saznali rezultat.
Ja bi prvi platio takvu sejalicu da mi seje ako bi znao prinos ovako predpostavljam da je lošiji nego što imamm pa neću.
 
Tuzno je to sto u mojoj proizvodnji psenice 4t te kulture po ceni do 16 dinara je ulog u proizvodnju,sve sto rodi preko toga je zarada,utisak moze popraviti samo veca cena,npr 20 din.
 
Prinos nikad manji,al nije ni to lose jer je cale bio ubedjen da su prinosi od pre par godina(drasticno odskocili od prethodnih prinosa oko 3t/kj) skocili samo zbog nove genetike semena, sad kad smo uz svu genetiku i agrotehniku katapultirani na 3t/kj vidi i sam da je djavo odneo salu. :osmeh:
 
Ja sam ove godine isao komb Sekator i Furore. I inace nekoliko zadnjih godina to praktikujem. Cela bocica Sekatora i 0,8 l Furorea. Na jednoj manjoj parceli kad je sva trava sasusena mislio sam dobro je nema ni zobi. Medjutim posle je izasao i bila njiva kao da je nisam prskao. Verovatno je u maju dobio kisu i ponovo izasao. Ne znam sta raditi u takvim slucajevima. On ne moze u splitu a ne moze ni sam. A mnogo cekati da bi sve izaslo bojim se da zito ne predje pa ga posle ne mozes nicim prskati. Jer kazu do zastavicara. Pitacu ove iz Bayera pa da vidim sta ce mi reci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh