Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nešto su se ušpicile pšenice.Rekao bi da im se ne sviđa što je ovako pripeklo.
 
Javljaju neku kisicu za sutra i perkosutra i od nedelje dva dana,e sada dali ce nesto pasti videcemo,al ako vec imas mogucnosti za zalivanje treba to i da iskoristis,i ovde je jecam u losem stanju fali mu kise,ako je uskoro nebude nece nista od njega ni biti.
 
Imam 11kj psenice,planski je sejano na parcele sa bunarom bas zbog toga da se postrni usev moze navodnjavati. I tifon i agregat stoje pod halom.
 
Ako se sećaš Dobrice mojih postova prošle godine sa pšenicom Sofru.Osetljiva,kilava.tri prskanja fungicidom,loša na oko,pojeo se živ.Ali kad je ušao kombajn,falilo prikolica.Ja je ove godine nisam sejao jer nemam živaca da opet prolazim kroz sve to.
Mislim da je pšenica definitivno sturila repu sa prvog mesta po težini gajenja i broju tretmana hemijom.
 
U Srbobranu pregledane više parcela i ima puno stenica i vašiju,tako da sutra poslepodne sledi prskanje...::lose::
 
@sova koliko dana je proslo od prskanaj do oporavka kod tebe?

@fendt nazirali su se znaci oboljenja jos 10,04 ali nisam stigao ranije prskati.

Jos na svu muku kad sam poceo prskati,zapusio se filter na prskalici (jer smo bili lenji da otvorimo i ocistimo cisternu) pa je baceno nekih 25l po ha manje vode nego sto je trebalo,pa sve mislim da nije zbog malo litara po ha takvo.
Malo manje od dvije nedjelje, cini mi se 12-13 dana.
 
Cisto nisam mogao vjerovati danas, kolega zove i kaze radi zastitu zita u zastavici. Ja reko kakva zastavica ta ne moze biti vani jos barem 5 dana, kad ja otisao na sofru, zastavica vani jedno 5 cm... sjetva 9.10. Pripazite da vam ne pobjegne tko je planirao nju zasticivati sada. Ja bi ju sutra odradio ako je barem 50-60% biljaka ima
 
Ja planiram oko 1.5 da odradim,mada moram obici avenue,ona je mozda i krenula sa zastavicom s obzirom da je ranija sorta
 
A kojom hemijom radite zaštitu zastavičara a kojom klas? Msl da li idete sa nekom jeftinijom a posle skupljom.
 
Solehio, slika od danas:

29avaso.jpg
 
Mislim da sve zavisi od samog sta ja useva i razvijenosti biljke,niko ti to ne moze reci dok ne vidi stanje useva.... kazem ovo zbog slike iz atara,ima psenica koje su jos uvek u porastu,a ima onih ranijih gde je pocelo klasanje,bas kao i kod jecma....
 
Da li se insekticid Nurelle D sme koristiti u psenici?
Imam par litara istog,stoji mi par godina pa da ga iskoristim.
 
Ja danas opet obilazio moju psenicu. Posto imam u njivi banderu dobro znam da sam tu zastao da sklopim krilo. Na tom mestu gde sam zastao i gde je prskalica radila 2-3 sekunde u mestu dok nisam iskljucio tu su mi vrhovi na psenici najzuci,tacno se ocrtalo tih 8m kolike su grane,tek sada nisam pametan sta mu se desava...
 
Da li se insekticid Nurelle D sme koristiti u psenici?
Imam par litara istog,stoji mi par godina pa da ga iskoristim.
Ja sam koristio pre par godina, ostalo od repice. Zvao zastitara i on je potvrdio da može, nisam primetio razliku između onih koje su prskane i onih koje nisu, pitao me je samo sto koristim tako skup insekticid kada postoje jeftiniji. To je moje iskustvo.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh