Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
...........................sto im dajemo po 17din ako nam je malo ? .........
Jednostavno zato sto smo mi obicni proizvodjaci,popljoprivrednici,seljaci,paori nazovi me kako god hoces, voleo bi da mogu negde da procitam...."Seljacka mafija" ili "zitarska mafija" al nece da moze.......
Pa zar svake godine zadruzni savez ili neznam vec ko izlazi sa kalkulacijom proizvodjacke cene psenice??? pa koga to interesuje sto smo mi stavili troskove na papir.
Ucenjeni smo pa zato dajemo,tako pricas kao da i sam neznas
 
Kod nas od 35 naj jeftiniji vekna 400grama.ali zato peciva ubijaju sa cenama.kifla 25din pa do krofne od 65din. Privatna pekara preko puta. Ima sigurno barem 10radnji u gradu. A slucajno sam upoznao momka koji je dosao iz Zagreba da im instalira neko novu liniju. Sam kaze da nismo ni svesni sta stavlja u hleb,tu je najmanje brasna i da ako mozemo izbegavamo kupovinu jer jednostavno to je najmanje prirodni hleb. Zato boljeni zitoproduktov hleb nego iz koje kakvih pekara.

Nada poslednja umire.
 
Mani te se palenja,melju i u buduce los kvalitet,kada bude losa godina pa vecina bude imala los protein sta onda,nece kupiti pitam k...c.
 
Najbolje je kupiti onu mini pekaricu. Ubaciš u nju sve što je potrebno, podesiš vreme i svako jutro imaš svež i, što je najbitnije, zdrav hleb bez aditiva.

Tako radim protekle 4 godine. Miješam pšenično krušno i raženo integralno brašno. Super sam zadovoljan.:osmeh:
Svoju pšenicu zamijenim za krušno brašno, a raž sameljem. Pokušao sam samljeti i svoju ekološki proizvedenu pšenicu, no ina taj način (bez krušnog brašna) je kruh bio pretvrd. U uputama piše da za takav kruh treba dodati tzv. "tekući kvasac", a ne znam gdje da ga nabavim.
 
Po pricama starijih bilo je u selu 3 pekara..
odneses brasno on to stavi na "tas" a sa druge strane stavlja hleb u istoj tezini, i nijedan nije propao, pristojno ziveli.. Danas za 175 kila psenice dobijes 100 kg brasna, odneses kod pekara dobijes 100 vekni "hleba" od 400 grama ako ima i toliko.. Veci je problem i alavosti pekara koji bi posle 4 meseca da voze dzipa, avioni kamioni, i drugi da mu rade, kontrole kvaliteta hleba nema tako da muckaju gde god mogu..Sad im jos i psenica neodgovara.. sve je to u sprezi, otkup, mafija, drzava i pekari..
 
Poslednja izmena:
Moj kamiondzija vozi brasno za 30+ pekara, avioni kamioni su mala maca sta sve imaju od imovine pokretne i nepokretne. A kada trazis racun u bilo kojoj pekari kao da si ga ujeo za srce. Inace kod nas konkurencija cini svoje, hleb 29din vec godinama a bio je i 25din. 450g vekna
 
Ok za hleb,narodni mir se cuva pa mozda i ne zarade na njemu,a kifle? A burek? Burek sve skuplji a sve manji,vise se najedem od pljeske od 100gr nego od dva bureka,kifle nema bez 35 ili 30 dinara a koliko mu treba brasna ta jednu,smesno..
 
19.1.
Jedna preko kanala, ''cicamaca'' procvjetala :sta:
Kraljica
27046489_10215386643169125_1434241251_o.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh