Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas skidali solehio hektolitar 78-79 prinos od 3.5t-5t po kj
 
Danas gledam žitnu slamu pocrnela otkosi nikakvi uzmeš slamu rukom ono kao garež da si dirao.
 
Juce ,na kraju dana ,kao da sam kroz odzak prosao vozeci 142ku.Psenice pocrnele i prase. Drugaru skidali juce , solehio ,nije mereno ostavlja kod kuce ali bogami 43-44 m po kj. Vlaga merena 11.7. Kolicina semena 120kg po kj tavansko. Dve prihrane ureom, dve zastite jeftinijim preparatima ( racunali da dve zastite nisu ga kostale vise od 10e po kj). Drugar vidim presrecan kako je ispalo.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Sinoc ostala jedna prikolica i jutros javili ne primaju psenicu zato sto je prokijala...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
I kod nas obustavljen otkup. Navodno sve pšenice proklijale i nema više otkupa. Cena 8 din otkupna. Kao stočna.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Komšija Topaloviću kakvi su prinosi, koji je hl, vlaga, primese? Jesi na kraju zadovoljan? Vidim na slikama da je pšenica dobra.
 
Kad prošla priča oko maline na 50-80din što da ne guraju priču da svako žito klija ili je u nezaustavljivom procesu klijanja kako su meni objasnili. Sad nije klijavo ali kreće u proces i to je to. Samo sam rekao da neće ni oni da ga dobiju na 8 din. Ja sam sam infinansirao sve unapred ali stvarno kako će većina mojih prijatelja koji su sve zadužili po mnogo većoj ceni kod tih istih što otkupljuju. A da niko ne reaguje to je posebna priča.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
To ukopali prikolicu da može kombajn da kipuje u nju :osmeh:
Snalazimo se kako umemo.Juce zavrsio zetvu i ode prednja guma nabio se na neku sipku po sred gume sva sreca opalila u selo pa sam uspeo sa malo muke da je skinem.Kombajn jos stoji u selo ceka vulkanizera da vulkanizira gumu jer nova kosta vagon zita i malo vise...Sofru koji sam mislio da ostavim za seme mozda ode i on na vagu Hl68 i sav nikakav...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas katastrofa, pšenice su ocajne.Gledam danas ljudi ocajni dovoze pšenicu na otkup ali ih zato odmah vracaju.svaka je proklijala.Samo jednu klicu ako vide vracaju vas kuci. Juce sam skinuo simonidu, hektolitar75 vlaga 14,8 ali ima po koje zrno klijalo i ništa. Od ponedljka ce valjda biti otkupa za takvu pšenicu po 13dinara.Mnogi su najebali ove godine.
 
Prinosi šareni od 3500kg do 5500kg po 1ha....vlaga je je oko 11%a primese oko 3% hektolitar saren od 65 do 72....zavisi od njive do njive... Generalno nisam zadovaoljan... Mnogo losa godina...
Komšija Topaloviću kakvi su prinosi, koji je hl, vlaga, primese? Jesi na kraju zadovoljan? Vidim na slikama da je pšenica dobra.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Danas konacno zavrsili zetvu.... prinos srwdnje zadovoljavajuci,da sam zadovoljan i jesam i nisam,zavisi kako se uzme a koje strane,ali idemo dalje....

Mogu samo da kazem faustus lepo curi ali los kvalitet,ne zbog sorte nego je vreme sjebalo...
Modern malo bolja po kvalitetu ali je i ranije krenula da cveta pa je tih par dana i napravilo razliku u kvalitetu zrna,mada ce modern opet u proizvodnju dok faustus izbacujem...
Sofru standardno dobra ali i najvise polegla
Solehio poput Modern,dobar za ovakvu godinu....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Konačno završio. Dojadilo više. Solehio standardan. Kod drugara faustus ili kako se već zove katastrofa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh