Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bas hteo da pitam je l kosio ko modern i faustus i kako se pokazale ? Takodje primetio da ingenio nije nesto ove godine,zrno nije neko,.,. Avenue za divno cudo ima mnogo bolje zrno nego prosle godine.... solehio se cini kod mene najbolji,alo videce se sta kombajn i vaga kazu

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Juce skinut kws Modern, prinos oko 4000 kg/kj, mozda koji kg vise. Nesto ostavljeno za seme, pa ne znam tacno koliki je prinos. Vlaga od 11.5 do 13.6%, hl 74-76.
 
Lep osecaj kad ima sta da se vrse, juce skinut Modern, vlaga 13.8% resto nije gledano bilo je samo daj da se skine. Mogu reci da je bas lepo curelo odokativno tu do 6.3t/ha, da nije dobio grad bio bi mi sig licni rekord al jbg.
Prezadovoljan i ovako, ostaje za seme.
Posle kreno u skidanje gde je pre mene grad skidao, parcela 75 Ara izaslo 250kg semena...Prva slika

image hosting over 2mb
click image upload


 
Ingenio je ove godine kod mene zavrsio,najgori je ove godine... danas do podne radili 14.9 vlaga a cujem od drugih da su imali 16-17 vlagu
 
Ne sećam se da je nekad bilo ovako hladno u žetvi. Je l može da se vrše ukoliko nije bilo kiše predhodnih dana i kad je ovako niska temperatura? Možda bih radio u nedelju,pa zato pitam.
 
Moze da se vrse ako je vlaga dobra. U selu svi navalili da im se radi kombajn od njive do njive nikako da ubode dobru vlagu. 16+ na vecini, zrno tvrdunjavo, slama suva.

Nase zabolo na 13. Peglamo pun gas, danas skinuli 10tak kj, kisa oterala.

Vetar duvao, prilikom praznjenja delimicno zanosio zrno van prikolice, bice hrane za zivotinje razne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi smo juče kosili Simonidu (tavanuša-doradjena) na najlošijoj njivi dala je 3600/kj, nije radjena ni jedna zaštita, vlaga 13,2 hektolitar 78,4 posle zrenja pokisla je dva-tri puta sa ukupno 30L po kvadratu tako da bi dala i malo više da nije bilo kiše, djubreno prema analizi zemljišta.
 
Na 9,65kj jus kvaliteta ima oko 37000kg ( pošto sam ostavio nešto za seme i mlinu, i to je uračunato u ovih 37000), 1051 kg odbijeno na loš hektolitar koji se krećao od 70-72 (predpostavljam zbog preteranih kiša i preranog pologa u fazi nalivanja, oko 70% pologa) mada 40s i nije neki što se tiče hektolitra dok je zvezdana pre ovih padavina imala 79,5 što opet za nju nije neki velik hektolitar ali no.Sve u svemu nemogu da budem nezadovoljan sobzirom na uloženo i još domaće sorte a radio sam ingenia koperantu sa većom količinom đubriva i nije polegao i izgledao baš lepo a nije dao ništa više od mojih (hektolitar 72) , samo da nije polegla u nalivanju bio bi koji meter više ali no.
 
Nego sto jako zrna ispadaju iz klasa.
Pored mene komsija nije pre setve gram vestaka bacio,2 puta prskao,jednom prihranio ureom,ja sam nabacao kao da cu krompir sejati 3 puta prskao,3 puta prihrana i dva navodnjavanja,ja Ingenio on solehio i skoro tonu ima vise... svi se zale na Ingenio u selu,nije mi ispadalo zrno...
 
Moze da se vrse ako je vlaga dobra. U selu svi navalili da im se radi kombajn od njive do njive nikako da ubode dobru vlagu. 16+ na vecini, zrno tvrdunjavo, slama suva.

Nase zabolo na 13. Peglamo pun gas, danas skinuli 10tak kj, kisa oterala.

Vetar duvao, prilikom praznjenja delimicno zanosio zrno van prikolice, bice hrane za zivotinje razne.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Murtin,kako ti se pokazao SOFRU?Koliko baca po lancu,jel predje 4.5t/kj?

- - - - - - - - - -

Na našim parcelama Ingenio se ove godine nije pokazao.
Probali smo danas da kosimo ali smo se brzo vratili .Iako nije bilo kiše vlaga je oko 16.
Modern.








Ja u zadnji 5godina redovno sejao samo INGENIO,ove godine nemam Ingenio,samo SOFRU,GRAINDOR i SOLEHIO.
 
Juce radjeno sa 11,5% vlagom a danas ista sorta od jutros 15,8 % vlaga-popodne kad nas je kisa oterala 14% vlaga.Nije bilo uslova da padne vlaga dole.Zemlja mokra,vetar je danas duvao nenormalno ali nigde Sunca.
 
Murtin,kako ti se pokazao SOFRU?Koliko baca po lancu,jel predje 4.5t/kj?
Ja u zadnji 5godina redovno sejao samo INGENIO,ove godine nemam Ingenio,samo SOFRU,GRAINDOR i SOLEHIO.

Ove godine bas slab hektolitar. 4,3x t/kj za sad najbolja njiva. Najslabija 3,8. Zrno ucmanulo, sitno.

Prosle godine mnogo bolje bilo. Pretprosle da ne spominjem. Uvek ista agrotehnika kod nas. Kako Bog da, tako bude.






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh