Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine uz malo srece je moguce imati veoma dugu vegetaciju psenice, a sto oped moze da donese dobar rod. Ako se ovakvo vreme nastavi i udje u jun bice sigurno rekordnih prinosa ponegde.
Ocog momenta sve sorte izgledaju odlicno i naprosto nemogu da se odlucim koja jje najbolja.
 
Do pre neki dan sve su izgledale da ce podbaciti sada od jednom bice rekorda.
Mislim da psenica ove godine nece imati dobre prinose vec malo ispod proseka. Aprilska susa a sada napad insekata i bolesti su uzeli danak.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene tih 10-tak litara sto je palo je bila samo prva pomoc da se pozar ugasi,no i dalje su ostale pukotine u zemlji....tek toliko o kolicini padavina i mogucim rekordima.
Slazem se da je april ostavio posledice po prinos a sad gamadi koliko neces, ovoliki napad pivca jos niam video gotovo na svakoj parceli sa zitom.
Al sad vise ne ulazim i ne ulazem vise u zito pa sta mu Bog da.
 
Kod mene tih 10-tak litara sto je palo je bila samo prva pomoc da se pozar ugasi,no i dalje su ostale pukotine u zemlji....tek toliko o kolicini padavina i mogucim rekordima.
Slazem se da je april ostavio posledice po prinos a sad gamadi koliko neces, ovoliki napad pivca jos niam video gotovo na svakoj parceli sa zitom.
Al sad vise ne ulazim i ne ulazem vise u zito pa sta mu Bog da.

Slazem se s tobom ista stvar i kod mene,osim ovog sa insektima. Nisam ni gledao ima li ih ili ne
 
Kod mene faustus i modern jos cvetaju,a to me i plasi...Kod nas zadnjih par godina druga polovina juna i prva jula bude bez padavina,i taman ce da je zezna u nalivanju,mada izgledaju i jedna i druga odlicno i bez bolesti...
 
ngpnvr.jpg


rh7348.jpg

Dali je potrebno prskati psenicu protiv ovih buba?
ovde kise nije bilo vise od mesec dana, Avenua je psenica
 
Kristal treba da čuješ od ovih iz stručne službe koliko na metru kvadratnom treba da ima pivca da bi prskanje istog bilo isplativo, ja koliko se razumem da ovo nije još za prskanje..Nažalost ovakvih pšenica kao kod kolege ima još na terenima gde nije bilo kiše tako da će biti šarenoliki prinosi, od regiona do regiona.
 
...i kod mene je situacija slična kao kod @kristal ima Buba poprilično i ne znam sta da radim. Ako prskam ugazicu 10ak posto sigurno a ovako ne znam koliku štetu mogu da naprave pošto ih gde sam danas prošao ima na svakoj parceli gde je žito... Negde manje, negde više ali ih bas ima, a negde na krajevima ima i skroz crnih buba...
718fde39a538d2d068b7c935d5196d3c.jpg
0478ac41fa372ba5777a4c60d81b7c29.jpg
803cc9808fd1d7b3b3560752b37c8d1f.jpg
 
U vezi tih buba,ja sam se raspitao i nisu stetne dok ih ne bude sto komada po kvadratnom metru.Koriste psenicu za vreme parenja,navodno ne sisaju sokove.Ne treba prskati
 
Isto sam dobio savet od zastitara, doduše telefonom, da ne prskam. Ovaj link(hvala Rabadzija) je sa stranice farmaceutske kuće tako da i to treba uzeti sa rezervom...
Sve u svemu aj sad budi pametan...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Vrlo interesantna stvar su ove kokice,neko savetuju prskanje,neko ne...Da pravi štetu,pravi...I to je tako da pojede svega par grama za svog života,ali napravi štetu i ostatku pšenici što ne pojede pa tako se slobodno može reći da je napravila štetu 10x veću nego što je pojela...Npr. po kj. Lambda-cihalotrin košta 200-250 din. na rubovima parcela ih ima najviše, po meni se isplati prskanje makar uvratina i jedna sekcija do komšija...Vrlo teško je doneti odluku pravu tako da je sve protiv nas...:ppozdrav:
 
Jes,bat se pojzingujemo! Kad se već igramo engleza.... :osmeh: Btw,samo sam citirao iz prvog linka iz tabele šta kažu za vreme aplikacije L.C.
Nego drug,zar nisi zagovornik očuvanja okoliša? Takav sam utisak stekao onda kada se pisalo kako se otarasiti lisice iz njive...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh