Uljana repica 2017/2018

To je odrasla jedinka crvenoglavog buvača.I kako da već sada napada???:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Aca97 znači moja bi trebala sutra da već bude kao tvoja danas u šta sumnjam nema je na vidiku još...Jel ste dobili vi kiše ovih dana???:ppozdrav:
 
Ja moju danas od samoniklih korova i zita oprskao sa 3litre totala po jutru setva od ponedeljak od popodne,jos ujutru da zavrsimo i nek nice. ??????
 
Tako je bilo i kod mene po neki samorast ali nisam hteo da prskam totalom,posto znam da cu morati jos jednom ici sa insekticidom,ovako neka izadje sto vise pa ide Ronin+Fastac u cugu.
 
Kod mene ima i siroke sitne trave pa nek sve opali sto moze,prskacemo opet bude trebalo.Nikola jel ronin nema veze ako je repica clearfild?
 
Ja nisam stigo da povaljam moju setvu,taman završio zadnju parcelu počela da kaplja kiša...:ppozdrav:
 
Kod mene ima i siroke sitne trave pa nek sve opali sto moze,prskacemo opet bude trebalo.Nikola jel ronin nema veze ako je repica clearfild?

Ne nema problema,isto kao i suncokret,samo sto se retko prska suncokret posto se ide sa Pulsarom,jedino ko ima rizomca.

I bolje sto nisi povaljao,brana je to uradila i kisa,a i neces imati problema sa pokoricom.
 
Je l kolege, da li ce biti ovde necega, ostavio sam mali eksperiment 15 ari samonikle repice, od zadnjih kisa je nikla. Tu je letos bio patos, dosta se osula.
Reko da je odnegujem pa da vidim dali ce biti nesto, jedino sto je gusta poprilicno :osmeh:


 
Ako je hibrid bila dobra je za zelenisno djubrenje,sorta i da prodje ali nije tretirana fungicidom prilikom dorade tako da....
 
Pre neki dan bio sam u rumuniji na nekoj prezentaciji i jedna semenska kuca koji su posejali 2016/2017 uljanu repicu nebitno na kolicinnu dali su uzeli seme za 10ha ili 1000ha seme uljane repice i ako su je posejali i nije nikla npr na 100ha ovi su im dali ove godine za 100ha besplatno seme ili novac neka biraju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolege jedno pitanje, posejali smo repicu danas. Zemlja je bila malo mokra, ali se posejalo bez ikakvih problema. Sejano je kombinovano roto-drljaca i sejalica iza nje. Posto je zemljiste malo peskovitije, kako prodju par prohoda tako se povrsinski sloj (1cm,mozda i malo vise) ubrzano susi, jer je vetar prilicno jak. Da li bih smeo sutra da je povaljam glatkim valjkom, jer kembridz nemam?

Bolje nemoj da povaljas ostavi tako nece nista biti, ja sam prosle godine ostavio koje nisam stigao da povaljam i covek pored mene je povalja isti dan setve i nije bilo neke razlike, evo sad ove godine ostavio sam nepovaljane repice 20KJ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh