Uljana repica 2017/2018

Izgledaju sasvim OK, ali nisu na nivou od prosle godine, mada mi se cinilo isto i prosle godine pa bile bolje za 10%. Mislim da je u pravo vreme pala kisa jer se ona martovska vec polako trosila. Dva puta su zasticene ovog proleca od bolesti pa cemo videti rezultate u zetvi. Ako zetva krene posle 20og juna znaci i da je moguc dobar rod.
Jeste u pravu si sto se tice datuma, ali ovde kod mene ima kod par ljudi koja izgleda lepo ali ima trulez ta ce biti gotova 7 dana pre ove zdrave.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Posle oluje
f03f706859d0882870cdba28c03b2497.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Maximilijane ova tvoja sa slike jel pukla ili se samo nagnula???

Ma nije pukla nagnula se,ali je tu bas brdo i valjda i zbog toga a i kise bilo 100lit na m2.

Samo mi nije jasno pored mene ima covek koja je sva bolesna ima trulez taj u stablo i kod njega nije tako nagnula,mozda zato sto nema toliko oplodnje sigurno.
 
Daj Bože da je tako,pipu danas video kako gricka u gornjem delu i ima oborenog pri vrhu nije strašno,ali zato napad sjajnika bio žešći ove godine...:zli:
 
Daj Bože da je tako,pipu danas video kako gricka u gornjem delu i ima oborenog pri vrhu nije strašno,ali zato napad sjajnika bio žešći ove godine...:zli:

Kako kod vas,jel se oplodila lepo?Jel ste dobili neku kisu izmedju 15 aprila i 5maj?Ovde kod nas vise od mesec dana nije dobila kisu ali kako je vreme bilo ja sam zadovoljan kako izgleda.
 
Ja sam totalno nezadovoljan izgledom,ima skroz loših ali ima i dobrih,biće nešto ali da ja to procenim u kg/ha ovog momenta nebi znao...Jedno znam da se nagutao insekticida ovog proleća samo tako što se tiče i repice,pšenice,repe...Ako matematika ne štima vraćamo se na dvopolje soja-kukuruz pa nek rodi kolko rodi i ta soja neinteresuje me,zdravlje treba da je na prvom mestu...:ppozdrav:

Ni ove naše ovamo nisu baš dobile neku ozbiljniju količinu kiše...
 
I meni je bilo preko glave prskanja, samo kod repice ne dopada mi se ovi nasi sto nude za zaastitu ja sam na nekim parcelama isao 2x nurela ,jednom krajem marta a drugi put kad je krenula da cveta 50% otisao nocu i odradio prskanje,ali u rumuniji imaju drugacije preparate isto sa gasnom komorom kao sto ima nurele ali ne zagadjuju pcele tj. mozes u sred bela dana da prskas kad su pcele u repici i nece im nista skoditi.


A sto se tice prinosa da bude lepo vreme sve ako da Bog mislim da ta repica koja je radjena i fungicidima i regulatorom da ce biti ipak tu nesto ce se vrtiti oko 2t/kj , ali prosek tu negde 1500kg to je moja procena.

ZNam da pre 4-5 godina sejao sam euralis i imao sam taj trulez u njoj i pre zetve nedelju dana dosla neka zajebana oluja pa mi sva bila patos dole polegnuta i tu sam vrsio sa claas-om ali bez bocne kose i produzneog stola za repicu na tim povrsinama sam imao prosek 1700kg/kj (ali bilo je kisovito prolece), e sad ove godine repica koja ima tih problema mislim da ce se vrtiti 1000-1200kg.
 
Tacno to, ja sam prosao sa 2 prskanja 2x insekticid. Jednom jesenas i drugi u martu pred cvetanje, srecom ono zutilo mehuna je prestalo nije se sirila bolest dalje, bas sam se bio uprpio da se ne prosiri srecom nije. Trebao sam bio proci sa propuls, al ajd reko nisam zadnje 2 god pa nece trebati ni ova, al bogami dogodine cu ubaciti da ipak mirno spavam.

Kod jednog komsije je bas bas losa situacija, 50% je obolela te zute mehune i cela parcela je polegla, propustio je tretmane

- - - - - - - - - -

A i ne svidja mi se sto je samo tanjirao strnjiste i posejo, ja sam ipak za oranje po meni sigurnije
 
  • Like
Reagovanja: Agr
Ima kodnas na tanjiranom sojištu jedna parcela,ne izgleda loše,vreme setve jako puno znači kod repice to sam uvideo...ko je jesenas uspeo da poseje pre onih velikih kiša baš je lepo izđikala,ja sam posle onih kiša(neznam tačno datum msm. pre 20-og septembra par dana) i nije to to...
 
Jeste to, malo je zafrknuta setva uvek je u tim periodu deficit sa vlagom. Ja sam prosle god nastradao tako od 3.5ha niklo mi 1.5ha, doduse krivim tu sebe najvise sto nisam valjao posle setve.
A jesenas sam potrefio sejao 17-stog septembra i odmah u toku noci palo 20l
 
Ima kodnas na tanjiranom sojištu jedna parcela,ne izgleda loše,vreme setve jako puno znači kod repice to sam uvideo...ko je jesenas uspeo da poseje pre onih velikih kiša baš je lepo izđikala,ja sam posle onih kiša(neznam tačno datum msm. pre 20-og septembra par dana) i nije to to...

Ta koja je na tanjiranju ta ce prska da sazrni, ne bi ja menjao plug i gruber za tanjiranje.
 
Nemojte zuriti sa potpisivanjem na 300e moje misljenje da ce rod dosta lodbaciri i ako je posejano malo vise repice bice manje roda. Tako da ocekujem najmanje 350e po toni.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Danas bio malo u obilazak pa primetio ove fleke na repici sta je to, jednom je radena zastita u prvom tretmanu sa insekticidom to se sad pojavilo pre dve nedelje nije bilo tih fleka
1ab5eb05067938229fd4b0535aaa0263.jpg
68e7829dfc1b2b4f73765320f99f6dd8.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh