Uljana repica 2017/2018

Danas bio malo u obilazak pa primetio ove fleke na repici sta je to, jednom je radena zastita u prvom tretmanu sa insekticidom to se sad pojavilo pre dve nedelje nije bilo tih fleka
1ab5eb05067938229fd4b0535aaa0263.jpg
68e7829dfc1b2b4f73765320f99f6dd8.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Nije to od leda, nego insekti su uradili to.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nemojte zuriti sa potpisivanjem na 300e moje misljenje da ce rod dosta lodbaciri i ako je posejano malo vise repice bice manje roda. Tako da ocekujem najmanje 350e po toni.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Da bice cena 350e ali za njih ne za nas, ako cemo mi dobiti 300e da im budemo zahvalni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nije to od leda, nego insekti su uradili to.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Moja je takve fleke nakon leda imala. Sad je li lled ili nije neznam. Uglavnom i da je moja je imala 4-8 fleka okruglih na svakoj mahuni ali onim gornjima znaci 25% mahuna je tako bilo. Prinos i dalje 25-26 meteri nakon leda. Led je opasan kad sazriju mahune, moje se nisu bile otvorile. Najprije ces vidit jel led ako ima suncokreta u blizini ili repe pa po njihovom listu.
 
Moja je takve fleke nakon leda imala. Sad je li lled ili nije neznam. Uglavnom i da je moja je imala 4-8 fleka okruglih na svakoj mahuni ali onim gornjima znaci 25% mahuna je tako bilo. Prinos i dalje 25-26 meteri nakon leda. Led je opasan kad sazriju mahune, moje se nisu bile otvorile. Najprije ces vidit jel led ako ima suncokreta u blizini ili repe pa po njihovom listu.

Ma kakvi od leda,nije to od leda bre.Imam kuci u basti kako je iznikla repica i ima iste takve fleke a grad nije pao do sada kod nas.
 
Zetva nam kuca na vratima, krenuce izmedju 5-10juna punom parom,dve nedelje ranije.

Sto se tice cene mozda ce biti cena blizu proslogodisnje, ali samo sto ce rod negde biti 1000-1500kg po KJ manje nego lane.
 
Uf, pa bas da ce doci 5. juna to bas tesko. Realnije je tamo negde od 15. Najbolje bi bilo da doceka 20. Cena se za sad ne zna, a cisto sumljam da ce dostici proslogodisnjih 42.
 
Uf, pa bas da ce doci 5. juna to bas tesko. Realnije je tamo negde od 15. Najbolje bi bilo da doceka 20. Cena se za sad ne zna, a cisto sumljam da ce dostici proslogodisnjih 42.

Kod nas je vec krenula da menja boju, koliko je palo kod vas kise izmedju uskrsa i 5 maja? Kod nas 0lit.Prosle godine smo imali cenu od 39.2 din sa pdv-om,sada se spomnije nesto izmedju 35 i max 38din.
 
Nije bllo neke kise, ali je izdzala do 4. maja kad je palo 12 l i vise. Jos je maslinasto zelena, ali verovatno zato sto je i dva puta prehranjena i isto toliko oprskana fungicidima i insekticidima.
Bumo videli.
 
Ta kisa 4 maja je njoj bio zadnji voz.
I ja sam moju prehranio 2x i sa fungicidom sam isao ali samo jednom krajem marta, sa kojim fungicidom si isao u punom cvetu,propulsom,pictor?
Ma ovde kod mene ta koja je bolesna vec je zuckasta ima kod nekih ljudi koja tako izgleda.
 
Prvi put folikur, a drugi put propuls. Oped kazem, videcemo koliko ce izdrzati do punog zrenja, ali nema sanse da sazri jos 20 dana najmanje.
 
Prvi put folikur, a drugi put propuls. Oped kazem, videcemo koliko ce izdrzati do punog zrenja, ali nema sanse da sazri jos 20 dana najmanje.

Ja sam ju znao 5.7. Vrsiti za koju cekam da totalni sazrije. Nas atar nece sigurno proje 20.6. Biti vrsen a nasa ne vjerujem prije 1.7.e sad mozda ima negdje gdje 2 mjeseca nije dobila vise od 5-10 litara pa ce tamo sredinom 6. Krenuti. Ali generelno se slazem.
 
Nazad
Vrh