Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niko nije pokusao da uzjase, osim ako ne mislis na 150 poljoprivrednika koji su trazili da se postuje zakon. Ne kazem da nije bilo onih koji su mislili, planirali i hteli da sve sami rade, ali nije im se dalo. Trebalo je da zemlja ide na licitaciju, da se ogranici na max 20 ha i jos stosta. Mozda je mrlja pala na sve to, ali vecina je imala casne i posteme namere.
 
Paore to je obican vandalizam sto ste radili prema drzavi, da ne pricam o medjusobnim odnosim i bratskom deljenju na ravne casti, hteo ili ne da shvatis ta zemlja nije vasa.

Zamisli kad bi naslednici u restituciji koji cekaju odluku o SVOJOJ zemlji tako poceli redom da upadaju po atarima.
 
Ko je rekao da je nasa? Zemlja je drzavna, a mi smo drzavljani ove zemlje. Kad treba da se puskom brani onda je nasa zemlja, a kad treba da se postuje zakon, e onda je nesto drugo, jel ?
Ja predpostavljam da ti NA nisi nikad ni ucestvovao u protestima zbog subvencija i nisi ni trazio u to vreme subvencije?
Uvek je bilo nekih pacenika i bednika koji bi za sitan car nesto hteli da urade, pa makar i za dnevnicu, ali no.
Ovo je bila cista gradjanska inicijativa bez losih nsmera. Cak je i sam Aleksandar Vucic na jednom sastanku koji smo imali sa njim rekao da smo MI 100% u pravu i da ce ispuniti sve nase zahteve.
Mozda su neki i imali drugacije namere, ali zasigurno je ogromna vecina ljudi i njihovih porodica imala casne namere. I jedina istina ostaje da je ta zemlja trebala da ide na licitaciju i nista drugo.
Sad svako moze da prica i misli sta hoce, ali istinu ne moze izvrtati ma koliko se trudili.
 
Da nije bilo te zemlje mnogi JD, Case i NH nikada ne bi bili kupljeni u Tovarisevu, Obrovcu, Backoj Palanci, Mladenovu... Kod nas ko je muljao sa drzavnom zemljom isplatilo mu se. Od te zemlje nakupovao mehanizaciju, tolerisao privatne arende vece od nas (prosek kada uzme sa drzavnom bio dobar) i sada posle svega, ostale masine za dz a kupilo se i prilicno vlastite zemlje od tog posla. Sve u svemu pogodak i niko nije kaznjen niti ce biti za te mahinacije.
 
Pogresno si informisan. Svu tu zemlju je radila ekipa iz Backe optine. Malo je ostalih koji su nesto radili. Iz Tovariseva niko nikad ni jednog Ha nije radio. Obrovcana je mozda bilo, ali ja to neznam 100%. U Tovarisevu ni jedna masina nije zaradjena na toj zemlji. Tobarisevo je procentualno najmanje i imalo te zemlje, oko 150-160 ha. Obrovac dosta dosta vise, a Mladenovo i B. Palanka najvise. Nesto malo je pripadalo i k.o. Gajdobra, nekih 35 ha. Tovarisevo i Obrovac nisu tajkunska sela pa da se kupuje nova mehanizacija kako ko stigne.
Koliko je Bojceticu kod vas u proteklih 10 godina stiglo novih traktora i kombajna ?
 
@paorpaor
Jalo malo spram velicine atara koji obradjujemo. Razlog je sto smo placali ful arende i sto je cena zemlje visoka. Kod nas recimo u pravatnom sektoru ima 1 traktor jaci od 200ks, i mozda 4-5 snage oko 160ks. Ostalo je sve maksimalno 1221.2. Novih kombajna takodje na prste jedne ruke moze se izbrojati. Ako se secas kacio sam slike iz prevoza repe gde samo je jedan NH, ostalo su sve mtz traktori.

Ako se pod nove traktore racunaju i MTZ onda je stiglo mozda 20, ali recimo plugova obrtaca imamo ne vise od 10 na 7000ha atara + 3000ha u susednim selima sto radimo.
 
Vidis kod nas u proteklih 10 godina nije doslo mozda 12 novih traktora, a od toga 2 je kupila zadruga, 2 su Claas, a ostalo sve Breznjevi. 1 nov kombajn, sve ostalo uglavnom Zmajceki. Ima 2 Claasa, 1 NH i 2 JD kombajna. Dakle daleko smo od tajkunskog sela i prica koje plasiraju neljudi, propalice, oslosi i ljudska gamad.
Kome je u interesu da plasira takve iskrivljene i pokvarene price ne znam niti mi je bitno, ali ocito ste ti i NA jako lose informisani.
Nije to ni bitno jer ionako nema nista od ove drzave.
 
Zasto mi se čini da ovaj naš forum počinje da liči na grupu sa fejsbuka "Dobra zemlja" ili nesto jos gore od toga...?Ili se to samo meni čini?
Zabrizno...
31219b8be34670a573b2e8427cd2cb3c.jpg
 
Ja nemogu da verujem sta je moj roditelj uradio,vozio auto i namerno poprskao ona kolica za bebe,covek se okrenuo i poceo da psuje...i jos mi bio namerno sakrio moj mobilni telefon da bi simulirao da sam izgubio,ja trazim po celoj kuci ,telefon nisam mogao da nadjem 2 sata i slucajno naso u njegovoj torbici...
 
Zove starac sina da mu pomogne oko klanja ,ovaj neće da dolazi,posle više pokušaja ne uspelih da ga uspe nagovoriti da mu dođe pomoći,doseti se i pošalje telegram sa sadržajem,,dolazi brzo ,majka ti je bolesna,i ponesi alat za klanje.
 
Hahahahahahha Majko moja,ko o cemu,vojnik o skracenju a k____ o postenju,a sve se zna:)
Jedne noci sam prisustvovao oranju osvojene zemlje u ataru Obrovca, ta zemlja je radjena iskljucivo nocu,te noci je bilo bar 35-40 traktora bilo je tu da paori pobrkaju njive, cudi me da brkaju DEDOVINU
Kad ne lezi VRAZE jedinim putem koji vodi iz Obrovca u taj deo atara prilaze plave rotacija vise vozila a jadni paori NE znaju taj deo atara nisu zalazili, pogotovo ovi sto nisu is Obrovca ugase svetla na traktorima podaviju repove pa krenu u bezaniju, radila se RAJSOVA strana zalivno polje 3 I 4 , velike table 1200-1600m duzina ispresecave kanalima za RENDZERE bilo je tu upadanja u kanale samo odjednom vidis stopaljke u visini zemlje bas kao u filmu, nekolicina je pobegla u zalivno polje 2 oko 400ha tabla sa dijagonalnim kanalom sisavcem na kom ima 18 prelaza zbog rendzera pa upali u sisavac, u celoj toj gunguli ja i naslednik svabe ICHNIGERA ciji je salas u sred zalivnog polja 2 pijemo rakidzon I gledamo sta se desava a obe milicije I vojna I civilna nas legitimusu!
Bill je da pokose tudje njive, bilo je svasta,
Nije mi drago sto tu zemlju oko 1700ha rade nazovi ARAPI , voleo bih da je uspela ideja tadasnjeg predsednika opstine da zemlju da u zakup mladim ljudima da ih zadrzi u selima, da deli na ravne casti!
I'ma tu zemlje 40% vise nego na papiru!!!!!
Ima 450ha Klenovca, 350ha Peskare I Abasinije I Turskog brega, plus komplet Karadjordjevo, rit uz dunav od Palanke do Backog novog sela, komplet Mostonga i Chivutsko groblje u Mladenovu,

Valjda su Arapi preci od nas, Ali bar negledam pojedine TAJKUNE kako rade dzaba!!!


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh