Suša 2017

Posle ove godine 2012 će biti brzo zaboravljena. Oni usevi koji su se nekako držali do danas naredna dva tropska dana neće izdržati.
 
Ljudi moramo inicirati proglašenje suše! Svako ko ima klub poljoprivrednika u svom ili obližnjem mestu nek pokrene ovo pitanje kod opštine ili bilo koga-ne znam da li postoji neka asocijacija poljoprivrednika. Moramo se boriti. Ovo je nenormalno, pogotovo u pojednim krajevima. Mislim da je 2012. bila pesma za ovo.
 
A sta bi I dobili ? Ovo je slobodno trziste, tj drzava se ne mesa (u svoj posao), pravosudje se ne mesa u svoj posao, policija se ne mesa u svoj posao, zdravstvo, skolstvo,
a da I ne spominjem komunalnu policiju, sta to bese ????
Prepusteni smo sami sebi, a mi smo tako mali deo drustva, I nebitan. Pa pred izbore su nam ukinute subvencije, I to je bilo pozitivno za vlast, tj dobili su vise glasova, posebno u gradskim sredinama, pa I u selima, komsije nepoljoprivrednici su glasali za njih, zato sto su nama tajkunima smanjili priliv novca. I na taj nacin nas nacinili jednako siromsnima kao I komsije koje ne rade zemlju, sto bre da se stvaraju razlike medju materijalnim stanjem kod ljudi, dovoljano je da bude po jedan ili par bogatasa, a ostali stoka, raja, ovce za sisanje.
E, da, oslobodice nas placanja za vodoprivredo, pa ce nam to uracunati duplo sledece godine, naravno, sa kamatom.
 
Za dusana:
Najviše glasova su dobili u seoskim sredinama i prigradskim mestima. U gradskim jezgrima AV je uglavnom bio ispod 50 procenata, a negde i daleko ispod 40%.
 
Imam neki osećaj da će tu biti svega na jesen...Od najboljih i najpoštenijih ljudi stvoriće se najgori i najveći prevaranti,pljuvaće svako po svakom,biće tu i ne plaćanja arende i otkazivanja iste,neko će morati i koje parče zemlje da proda,oduzimanja mašine,prodavanje iste za tepsiju ribe,dugova na sve strane,svađe među ljudima i sa ukućanima,ostaće neki dužni kod organizatora proizvodnje odneće robu na drugu stranu da bi došo do novaca,imaće posla i advokati i sudovi i policija,biće dizanja kredita i reprogram postojećih i sam bog zna kakvih posledica će imati ova suša,sve u svemu biće nervoze na sve strane...:sta:
 
Imam neki osećaj da će tu biti svega na jesen...Od najboljih i najpoštenijih ljudi stvoriće se najgori i najveći prevaranti,pljuvaće svako po svakom,biće tu i ne plaćanja arende i otkazivanja iste,neko će morati i koje parče zemlje da proda,oduzimanja mašine,prodavanje iste za tepsiju ribe,dugova na sve strane,svađe među ljudima i sa ukućanima,ostaće neki dužni kod organizatora proizvodnje odneće robu na drugu stranu da bi došo do novaca,imaće posla i advokati i sudovi i policija,biće dizanja kredita i reprogram postojećih i sam bog zna kakvih posledica će imati ova suša,sve u svemu biće nervoze na sve strane...:sta:

Ništa novo toga je bilo i dosada,samo prvo će stradati oni koji isključivo žive od poljoprivrede,a ovi kojima je to usputna delatnost nekako će da se pokrpe.Jer takva nam je država ,za radnike Fiata će biti povišica a za nas mauna. I sledeće godine ajmo sve nanovo.
 
Imam neki osećaj da će tu biti svega na jesen...Od najboljih i najpoštenijih ljudi stvoriće se najgori i najveći prevaranti,pljuvaće svako po svakom,biće tu i ne plaćanja arende i otkazivanja iste,neko će morati i koje parče zemlje da proda,oduzimanja mašine,prodavanje iste za tepsiju ribe,dugova na sve strane,svađe među ljudima i sa ukućanima,ostaće neki dužni kod organizatora proizvodnje odneće robu na drugu stranu da bi došo do novaca,imaće posla i advokati i sudovi i policija,biće dizanja kredita i reprogram postojećih i sam bog zna kakvih posledica će imati ova suša,sve u svemu biće nervoze na sve strane...:sta:

Bice hipotekarna kriza ili.nalik na nju
 
Ljudi moramo inicirati proglašenje suše! Svako ko ima klub poljoprivrednika u svom ili obližnjem mestu nek pokrene ovo pitanje kod opštine ili bilo koga-ne znam da li postoji neka asocijacija poljoprivrednika. Moramo se boriti. Ovo je nenormalno, pogotovo u pojednim krajevima. Mislim da je 2012. bila pesma za ovo.
Kome da se zalimo kad nam je naprednjak gradonacelnik, kad je predsednik skupstine grada naprednjak, kad je predsednik odbora za poljoprivredu grada naprednjak, zvi oni ne smeju da mrdnu jer tata AV odgore sve komanduje???
 
Ovamo kod mene,sto je veca susa,arenda se povecava, svi se grabe da makar zadrze za sledecu godinu. Kao da ce se moci nadoknaditi ova sadasnja susa. Veliki krenuli u lov, na jos vece kolicine,poznajem dosta njih koji su se rugali, da ne bi kaljali traktore u tim ritovima, a od pre neke godine takvi su nabili cene i nama , koji smo pored svoje njive uspeli koje jutro da uzmemo po pristojnoj ceni.Cast izuzecima.
 
Ma ja mislim da ce ovi sa 400-450 e za kj popusiti samo tako,ali neka,nek rade samo...
 
Nije ovo obična suša, tcc...

Ovo je teška suša.

Jesen, zima, proleće, leto, bez padavina.

Liči mi da će se ovo pamtiti pozadugo.

A prognoze za do jeseni su pa tek vesele...

Oraće se jesenas suv građevinski pesak ...


Vidim da su mali stočari u tišini počeli da krate stada. Izgleda po sistemu bolje sad dok je još neka cena, nego s jeseni kad će se plaćati da neko kupi.
 
Nazad
Vrh