Suša 2017

Ja imam svega jedno jutro uz reku, i to ne duzinom vec sirinom pa ce mi uzeti samo oko 3 ara. Onovcicu se sve ne guraj se. :)
Veci problem je cevovod koji ce proci duzinom kroz dve moje njive. Tu cu dobiti onu stvar (platice mi samo usev sa povrsine trase u godini izgradnje), a iz iskustva koje imaju moji sugradjani sa naftasima, ta trasa bude prakticno duuugooorocno devastirana.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kakav je ovo naslov "suša 2017" O suši se ćuti što znači da suše nije ni bilo. Pomoć poljoprivredi nije potrebna jer je naš seljak bogat pa plaća čak i 12.000 do 15.000 eur za hektar zemlje što je za strance to nedostižna cena jer su oni siromašni. Ove moje tvrdnje dokazujem i citatom gos. ministra "[FONT=&quot] Međutim, strance zasad odbija visoka cena jer je hektar najatraktivnijih oranica od 12.000 do 15.000 evra", ocenio je ministar poljoprivrede. " [/FONT]
 
Kako se navodi u obaveštenju, rešenja za naknadu za odvodnjavanje će obveznicima (fizičkim i pravnim licima) biti poslata na adrese u naredna dva meseca, a odnosiće se na 2017. i prva tri meseca 2018. godine. Dodaje se da će za preostalih devet meseci 2018. godine, rešenja biti poslata do kraja godine.

"Vode Vojvodine" navode i da će visina naknade za odvodnjavanje ostati ista kao i 2016. godine.
"Naknade za odvodnjavanje, koje u proseku iznose oko 1.200 dinara po hektaru na godišnjem nivou

http://www.agrosmart.net/vesti/uskoro_resenja_za_odvodnjavanje_u_vojvodini.html


Ne znam dal beše imamo temu za ovo, ali ni ovde nije off.
 
Nazad
Vrh