Mineralna djubriva

  • Začetnik teme markoo
  • Datum pokretanja
M

markoo

Guest
zdravo,

ja sam marko.....imam mali problem, pa ako mi pomognete bicu vam jakoo zahvalan.....

pisem diplomski rad na temu mineralnih đubriva, i imam problem jer u jednom delu rada bi trebalo da obradim utiske krajnih korisnika o mineralnim djubrivima ( sto mi je i problem, jer nekako sam i dosao do poljoprivrednih stanica i zadruga.....ali ovde imam problem )......dakle ako neko moze da mi napise svoja iskustva o M.DJ........ili da me uputi na neki forum ili sajt gde bih mogao da nadjem neke korisne informacije......

ko je po vama najbolji proizvodjac u srbiji ?

koje su vase najvece zamerke proizvodjacima ( kvalitet, isporuka, kolicina djubriva u dzaku. ili nesto treće..).........?

sta vam je najveci problem u koriscenju M.Đ ?


Hvala vam unapred...........
 
Pogledaj malo u temi Veštak, a verovatno da će ti neko i ovde izneti neke primedbe na račun proizvođača, a verovatno i trgovaca.
 
sto se tice kvaliteta naj bitnije je da je djubrivo kompleksno da nije mjesano. kad je u pitanju granulacija bitno je da u djubrivu nema prasine i drugi strani predmeta to jest da djubrivo bide jednake granulacije jer djubrivo koje nije tako pravi probleme pri primjeni, naprimer meni je se desavalo kad sam kultiviro kukuruz (prehranjivo) da dodje do cepljenja kad je u pitanju prasina , tako jednom su mi otisli plasticni zupcanici na kultivatoru koji izbacuju gnojivo kad sam gnojivo povadio naso sam komad betona koji je upo izmedju zupcanika a ti problemi su bili sa pancevackim kanom. od tada koristim samo kutinska djubriva koja su idealna sto se tice granulacije a i pakovanja imaju od 25kg koja su laksa za rukovanje. nadam se da ce ti ovo moje pisanje makar malo pomoc.
 
hvala...pomogao si mi malo si me usmerio gde da nastavim istrazivanje.....hvala i za konkretan primer.....pozzz
 
Kada prikupiš materijala podeli nešto i sa nama ovde, da se edukujemo. :osmeh:
 
Nazad
Vrh