Alati i radionice

Ponovio sam se pre par dana još da napravim postolje,nije teška ima jedno 80 kg

 
Poštovani poljoprivrednici,
imam jedan problem koji može pod ovu temu.

Imam kanal u garaži od prošle godine. Međutim, jake su podzemne vode čak i sad kad je suša. Ozidan je betonskim blokovima i izbetonirao sam dno nepropusnim betonom. Naravno sad voda ulazi sa strane i to poprilično brzo. Danas sam probao da ga malterišem nepropusnim malterom međutim voda pri dnu smekša malter i on otpadne. Kupio sam i neko belo sredstvo kojim se mažu bazeni pa sam mislio da ceo kanal pređem njime. Ali sad kad vidim kojom brzinom izlazi voda, počinjem da sumnjam da bi to uspelo. Znam i za kondor ali je stalno mokro i ne znam hoće li da se zalepi dobro.

Ima li neko neki predlog šta mi je činiti da se voda zaustavi ?
 
Ima li neko neki predlog šta mi je činiti da se voda zaustavi ?


Па једина варијатна би била обарање локално нивоа подземне воде док не урадиш изолацију .. то би значило бушење бунара пристојног ФИ одмах поред тј што ближе каналу и онда бесомучно пумпање :osmeh:

или да опсецаш около ове доње непропусне плоче и убацујеш геотекстил тј изолацију :) ... ал сумњам да ћеш развалиш цео темељ због тога

П.С. тај малтер је већ био с адитивом типа ових 2 и 4 ??
 
Poslednja izmena:
nema ništa od bušenja bunara. previše je komplikovano.
Da, u malter sam stavljao nešto što se zove Hidrolit. Sa njim sam i dno betonirao i beton je kao plastificiran. Posle ispumpavanja sam skupio ostatak vode sunđerom i primetio sam da je beton na dnu skroz gladak. Kao prastificiran bukvalno. Što zanči da je sredstvo dobro ali samo je problem što voda suviše brzo nadolazi sa strane i malter nema vreme da se stegne nego se razredi i padne.
 
Па онда само остаје да пробаш неки од тих адитива (или од неког другог произвођача не рекламирам их) за које тврде да брзо везују и у присуству воде ..пошто овај хидролит није он даје водонепропусност ал се наноси на суво за оне 2 и 4 тврде да раде и у влажном...

Или варијанта да накуцаш на бочне зидове неку од ових гумених за темеље па онда третираш ивице нечим таквим што везује у влаги .. хмм

Или да затрпаш канал па направиш издигнути канал :osmeh: остајем без идеја .. можда се неко други сети нечег ефикасног ..

П.С. ако све пропадне попуно блесава метода који ће функционисати .. направиш акваријум од табли плексигласа и мало гвожђа и убациш у канал .. :ideja: .. ма шта од плексигласа поцинкованог лима .. глупирам се и ја
 
Poslednja izmena:
Nabavi potapajucu pumpu za praznjenje kanala, a dno kanala probaj da odignes za 10 cm, daskama ili bilo cime.Time ces moci da kontrolises nivo vode u kanalu. Makar ce funkcionisati dok ne smislis neku trajniju varijantu, ili u slucaju da ti hitno treba kanal.
 
Dare Postoji i varijanta da na dnu kanala izbušiš rupu koja će da povuče vodu i iz nje da ispumpavaš vodu dok ne završiš izolovanje zidova .Obično se koristi pumpa sa plovkom koji uključuje pumpu čim se nivo vode u rupi poveća .Drugu pouzdanu opciju nemaš jer voda uvek nađe put. Evo i kolega vladj isto misli:bravo::ppozdrav:
 
Па неће човек да буши рупу .. и овако незнамо ди смо шупљи :osmeh: то сам му прво предложио

nema ništa od bušenja bunara. previše je komplikovano.
 
Ma dobro, ipak nije toliko strašno da mora plovak i potapajuća pumpa.
Ja ispumpam vodu i pokupim je sunđerom i imam jedno 5 minuta pre nego što opet nadođe oko 1cm na dnu. Ali uvek je mokro. Razmišljao sam da skrojim kao korito od kondora. Da ga izlepim brenerom da bude hermetički i da ga spustim dole. Bilo bi duboko tridesetak cm. Ostatak dubine je suv i tu bih na betonske blokove regularno izlepio ostatak kondora. Samo će taj donji deo ostati nezalepljen zbog vlage. Onda bih dno prešao sa 1-2 cm betona da se kondor ne pocepa od hodanja. Teoretski, to bi trebalo da radi :)
Šta mislite?
Imam i tu masu za bazene. Kad se stegne postane kao guma, kao silikon. Ali na pakovanju piše da se maže na površinu sa do 7% vlage, a kod mene je očigledno više. Pa nebih pokušavao jer preko nje verovatno kondor nebi dobro legao. A ? :)
 
Dali cu dobiti sliku te Vase komore?
Evo,konacno.
photo0166.jpg

photo0167.jpg
 
Ma dobro, ipak nije toliko strašno da mora plovak i potapajuća pumpa.
Ja ispumpam vodu i pokupim je sunđerom i imam jedno 5 minuta pre nego što opet nadođe oko 1cm na dnu. Ali uvek je mokro. Razmišljao sam da skrojim kao korito od kondora. Da ga izlepim brenerom da bude hermetički i da ga spustim dole. Bilo bi duboko tridesetak cm. Ostatak dubine je suv i tu bih na betonske blokove regularno izlepio ostatak kondora. Samo će taj donji deo ostati nezalepljen zbog vlage. Onda bih dno prešao sa 1-2 cm betona da se kondor ne pocepa od hodanja. Teoretski, to bi trebalo da radi :)
Šta mislite?
Imam i tu masu za bazene. Kad se stegne postane kao guma, kao silikon. Ali na pakovanju piše da se maže na površinu sa do 7% vlage, a kod mene je očigledno više. Pa nebih pokušavao jer preko nje verovatno kondor nebi dobro legao. A ? :)

To korito od kondora dubine 30 cm je male dubine. Docice godine kada ce nivo podzemnih voda biti i znatno visi pa ce preliti. Bar jedan metar visine sa strana, ali koliko ce to drzati :sta:. Vredi probati.
 
Nisi pažljivo pročitao :)
Ostatak dubine bi takođe bio prelepljen i spojen.
Tih tridesetak cm bi prvo išlo čisto zbog lakoće ugradnje. Nemoguće je sve od jednom napraviti i spustiti, niti zalepiti.

Ima li još neka ideja sem ove moje ?
 
Znam ja za to. Ostavljena je dovoljna visina u garaži, pa jednog dana možda i bude. Malo je nepraktično svaki dan parkirati u dizalici. Osim toga, nisam profesionalni mehaničar :) Sredim šta treba na svojim vozilima i to je to.
Ne volim da idem kod mehaničara jer on jedno kobajagi sredi, a pokvari pet drugih stvari i obavezno ne vrati poneki šraf ili negde ogreba (o otiscima prstiju da i ne pričam). Ja volim da nema tragova intervencije i uspevam tako ;)
 
Da li je neko imao priliku da koristi kompresor NIA Zagreb ?
Boca je oko 120l, ne uspevam da prodađem ništa o njima.
 
Ljudi imam jedno pitanje. Ako su probili namotaji na aparatu za varenje, to znaci da i kada je uljucen i na monofaznu i na trofaznu struju rade isti namotaji? Hocu reci ako su probili na 220V, hoce isto praviti problem i na 380V? Pitam jer mi trofazni kabal nije povezan. I isplatili se odneti kod majstora da stavi nove namotaje?
 
Nazad
Vrh