Alati i radionice

ovakvu ja koristim. Kad treba nesto malo da podmazem padne mi mrak na oci dok izvucem nju pa kompresor, razvucem kablove pa razvucem creva. brze je sa onom malom rucnom ali kad ima da se podmazuje dosta onda je ona spas od boga i vredi svaku paru.
HandlerPPL.ashx

moze li neko od kolega da mi preporuci neki co2 aparat za moju radionicu nista preterano ni profi neki solidan za mlade majstore
 
Tako pise da mu je ta cena. Ima od 1/4 i 3/8-mine. ako kupujes kod njih obavezno da napises po sifri jel imaju i skuplje pa ti te uvale.
 
Tako pise da mu je ta cena. Ima od 1/4 i 3/8-mine. ako kupujes kod njih obavezno da napises po sifri jel imaju i skuplje pa ti te uvale.

Sad gledam imaju dosta stvari za radionicu taman.. Mozda se nesto i pazari od njih... Voleo bi u skorije vreme da kupim ili napravim jednu presu za izbijanje lezajeva i tako toga... Ali nikako da stigne na red...
 
Uh ta presa i mene jede.Ja sam napravio ram od "U" profila 60x60 cm pa se snalazim poturam raznorazne prstenove i onda sa hidrauličnom dizalicom polako ,malo se više mučim ali završim
posao.
Za to je najbolja pumpa i cilindar od kamiona sa kojima se podiže i spušta kabina jer radi u oba smera.
 
Znam ali tesko je da se to nadje bar kod mene... Ali kad pogledam vidim da su dosta skupe te prese... Gde sam ja isao na praksu gazda je imao hidraulicnu presu koju je pogonio elektro motor i samo na rucicu radis gore dole... Cudo lezajeva mozes da promenis zacas.. ALi nikad ga nisam pitao od cega je uzeo pumpu i klid kad radi u oba smera...
 
Može i tako da se napravi samo mnogo skuplje dođe.
Ja sam čak razmišljao i o onim cepačima za drva od par stotina eura da kupin jedan novi i da ga rasturim i napravim presu nisu ni mnogo jaki a imaju sve ,a za ležajeve i biksne remenice jače i netreba
 
Moj drug je napravio presu od obicnog cilindra sa strane je zavario jedan feder koji vraca klip gore a drukalicu uzeo od neke prikolice cini mi se....
 
E sad ja sam bravar i varioc i treba ja da savetujem nekad nekog ali sada treba meni savet da li je neko imao iskustva sa ovim aparatom za zavarivanje
Vidi se da je čistokrvni kinez ali mu je i cena dobra ai perfomanse koje su ispisane samo koliko je to tačno :sta:

http://www.kupujemprodajem.com/Inve...arivanje-4969579-oglas.htm?filter_id=22166371



Pre nekoliko dana radio sa tim aparatom i mogu samo da kzem da aparat OTKIDA koliko je dobar i cisto sumnjam da je kinez..??? :sta: Mozda i jeste ali jako dobro vari izuzetno...
 
Najviše me zanima da li je DC tojest jednosmerna struja zavarivanja zbog bazičnih elektroda
Da li ste probali da varite sa EVB elektrodom,jako tvrda enektroda čiji se var teže obrađuje ,obično se sa njom navaruju raonici i daske na plugovima jer se vrlo teško haba
 
Najviše me zanima da li je DC tojest jednosmerna struja zavarivanja zbog bazičnih elektroda
Da li ste probali da varite sa EVB elektrodom,jako tvrda enektroda čiji se var teže obrađuje ,obično se sa njom navaruju raonici i daske na plugovima jer se vrlo teško haba


Aparat nije moj gazda mi je dao nesto da zavarim samo i nisam ni obratio paznju koja je elektroda i ostalo... Ali je odradio ekstra posao... Elektroda je bila 2,5...
 
Najviše me zanima da li je DC tojest jednosmerna struja zavarivanja zbog bazičnih elektroda
Da li ste probali da varite sa EVB elektrodom,jako tvrda enektroda čiji se var teže obrađuje ,obično se sa njom navaruju raonici i daske na plugovima jer se vrlo teško haba

Mislim da su svi ti inverteri na DC napon ja sam jednom imao prilike da varim sa nekim inverterom i dosta mirnije radi (nema oscilacija),a sto je jos bolje elektroda ako zalepi za par sekundi se sam iskopca ima zastitiu u sebi.
 
Nazad
Vrh