Alati i radionice

Kada sam kod sestre renovirao stan, gomilu stvari sam rušio, prekrajali neke zidove (naravno ne one noseće), rovio beton u kupatilu za cijevi-sve sa jednom Hilti, slična ovoj sa slike gore, ne znam model ali se sjećam da je imala 1200W. Čovječe, koja je to zvijer od mašine. Komotno bi mogla 3 radnika u 3 smjene da rade i da se sva trojica polome ali se ona neće pošteno ni zagrijati. Naravno, sve ima svoju cijenu, ova je koštala više od 1000E (tako je rekao vlasnik, zetov prijatelj koji nam je pozajmio).

EDIT

Sad vidjeh slike i ovo čudo sa zadnje. Kada sam prije par godina preudešavao prizemlje u kući, rušili jedan zid (spajao sam prostorije), pozajmio od prijatelja nešto slično ovom sa slike ali dosta veće, oko 40 kila teško, neka italijanska marka. Opsovao sam i njega i konstruktora i fabriku koja ga je napravila. Ide kroz beton kao kroz led ali otkida i ruke i ledja i noge. Kosti da popucaju, toliko tuče. Pitam se kako li izdrže ljudi koji po cijeli dan koji rade sa velikim pneumatskim čekićima.
 
Ovaj Hilti Te76p sa prve slike ima 2300W kosta poprilicno polovan,ima odredjen broj radnih sati posle isteka tih radnih sati pali se jadna lampica i pravac servis... Stvarno je masincina jedanput..

A ovaj sa zadnje slike na pijacama kosta oko 90-100 evra ima kao sto ti kazes 30-40kg ruke da ti otpadnu i posle pola sata rada sam morao komplet da ga pregledam jer se svaki vidljivi sraf olabavio i svo ulje iscurelo!!!! Posle malo vise ozbiljnog rusenja pocne jako da smrdi (dal cetkice ili sta vec) lose je odradjen skroz!!! Na pijeci svake srede nude ljude sa takvim za 100e (tako ga kupio i moj drug) i ja sam hteo da ga kupim ali vise ne!!!!
 
Ćiro lep arsenal za svaku pohvalu

Hvala trudim se da prikupim dosta alata... :bravo:

- - - - - - - - - -

Ima li neko veliki dekalemit za podmazivanje masina??? Konkretno onaj sto ima pedalu pa se nogom druka a ima mogucnost i da se napumpa pa se onda samo pritisne nogom da bi mazao???? Zna li neko o cemu pricam??
Nudi mi jedan covek to da mi proda ali neznamo koliko vredi,on mi reko da se raspitam pa da mu kazem cenu pa ako hoce za toliko da mi proda... Sta mislite koliko vredi tako nesto??? Nemam ni jednu sliku ali se nadam da ce neko znati o cemu je rec... Hvala..
 
raasm_53.gif
Jel na ovo mislis imas toga samo trazi ovaj model 35.000din neke polovne 50e Ima i novih po 10.000din
 
na ovo mislis?


http://www.fadex.rs/ru/node/45

ja ju zovem velika mazalica, ili garazna mazalica.


Pa nesto naj slicnije tome samo sto pozadi ima jedan tockic i sa nogom se druka tovatna mast a moze i pomocu vazduha da se potiskuje... Vredi oko 50-70 evra????

- - - - - - - - - -

raasm_53.gif
Jel na ovo mislis imas toga samo trazi ovaj model 35.000din neke polovne 50e


Jer vredi to nesto??? Ja imam 2-3 one rucne male i sa njima podmazujem kombajne i sve ostalo jer bi mi bilo lakse sa ovime???? Hvala...
 
Imam ja upravo takvu kako opisuješ. Za mene vrijedi neprocijenjivo a u eurima ne znam. U ove 2-3 male držim neke specijalne masti a u ovu nožnu stane 4 kg masti i samo dugačko crijevo i pumpaj.
 
Imam ja upravo takvu kako opisuješ. Za mene vrijedi neprocijenjivo a u eurima ne znam. U ove 2-3 male držim neke specijalne masti a u ovu nožnu stane 4 kg masti i samo dugačko crijevo i pumpaj.


Videcu hoce li biti trgovine ili ne... A nasao sam i po oglasima sad takve kako objasnjavam pa cu videti vec... Hvala svima... :ppozdrav:
 
Pre par dana stigla prinova...

fotografija0335.jpg


fotografija0341.jpg


Hobi varijanta, nema se sredstava za profesionalnu ( srpski student...)
 
A nisu loše te Matrix brusilice. Izdrže koliko izdrže al uglavnom isplate same sebe. Ne volu ih mnogo majstori a i nisu nešto ni jake. U odnosu na cenu su dobre. Poslužiće ti. Baš pre sat vremena sam doneo istu takvu brusilicu od jednog drugara. Mrtva je pa sam uzeo da povadim neke delove za moju. ::super::
 
Ne znam da li je pravo mesto ali evo da izlozim svoj problem.Pre par godina kupio sam busilicu bosch gsb13 profesional,plavi.
Kad sam kupovao kazu sve je pod garancijom.Posle 1.5 godina sporadicnog rada,kod mene amatera.Uzbusi po neku rupu.Jedared u 10 dana.I posle toliko malo rada glava ne drzi burgiju i stalno proklizava.Ja odnesem u servis u BG i oni mi kazu otiso futer na glavi i mora nov a on nije u garanciji i treba da se plati 5000 din a busilica kostala 8000din.Nemogu da verujem i uzmem busilicu nazad i odem si kuci bez opravke.Koliko bi ona trajala kod nekog profesionalca koji radi svaki dan po par sati.Danas posle par godina glava se totalno klati i pomera levo desno gore dole.Maltene potpuno neupotrebljiva.Ko li me natera da kupim BOSCH,dok sam ziv necu kupiti nista od ove firme vise.Da sam kupio na pijaci nekog kineza bez imena pa da mi i nije zao,a ovo katastrofa.Pre 30 godina moj otac kupio busilicu ELPROM LOVEC Bugarska i traje i dan danas.Dakle svaka kritika za BOSCH,uzalud im reklama kad ne vrede nista.Jos kad sam ih zvao oni kazu pa to nije moguce pa ovo pa ono.Sramota
 
Glava busilice moze posebno da se nadje i kupi, kosta za metabo busilicu 1000 din. Trebate da skinete vasu glavu vidite koji je navoj i korak, nadjite takvu i sami zavrnite.
 
Imam Makita veliku brusilicu stara je 20 i kusur godina svaki dan radi bar sat vremena i ni cetkice nisu zamenjene... Sad kad bi naso na pijaci istu takvu polovnu bez razmisljanja bi je kupio!!!!!!!! A sto se tice busilice imam Bosch (zelieni) ali svaki dan radi nekoliko puta menjane cetkice ali izbusila je mali milion rupa.. Odmenila je neka busilica koju sam kupio polovnu na pijaci za 1000 din (velika jako snazna busilica) i sa njom radim svaki dan ako ne busi onda sa njom smirglam za farbanje ili nesto obradjuje ima 2 brzine i ja sam sa njom prezadovoljan.. Njoj se futer steze rukom bez onog kljuca ali taj futer moze ruku da ti polomi a da proslajfuje burgija NIKAD...
 
Glava busilice moze posebno da se nadje i kupi, kosta za metabo busilicu 1000 din. Trebate da skinete vasu glavu vidite koji je navoj i korak, nadjite takvu i sami zavrnite.
Pa moze da se kupi,znam to i ja ali kad kupis novu masinu,renomiranu u svetu,ocekujes da radis i ne mislis godinama,a ne ovo uzmes u ruke pridjes burgijom do metala i ona odmah prokliza,bruka.Zateze se kukom ne kljucem.Imam i ja MAKITA brusilicu 2200w,to je masina,radi godinama stalno bez ikakvih problema,dosad nista.
 
Pa moze da se kupi,znam to i ja ali kad kupis novu masinu,renomiranu u svetu,ocekujes da radis i ne mislis godinama,a ne ovo uzmes u ruke pridjes burgijom do metala i ona odmah prokliza,bruka.Zateze se kukom ne kljucem.Imam i ja MAKITA brusilicu 2200w,to je masina,radi godinama stalno bez ikakvih problema,dosad nista.

Onda 99% imas istu brusilicu kao ja jer je i moja 2200w ali ima preko 20 god,starija je od mene...
 
Nazad
Vrh