Alati i radionice

Ja sam u bivšoj firmi imao dva mala plava bosch-a jedan made in PRC i drugi Made in russia i oba su se kvarila u garantnom roku, dok se makita držala 3 godine bez ikakvih intervencija.... A rađeno je sa sve tri jednako, i sve tri su radile svakodnevno u poslu...
 
mityoo nije isto alat kod kuće i u firmi
Kod kuće radiš ti i znaš kome daješ a u firmi kako ko stigne i ko zna kako ga čuva i da li uopšte čuva alat?
 
Kiraj zavisi kolike su te kućnepotrebe i koliko su ovi podaci tačni.Intermitenca mu nije loša ,na većim temperaturama je sigurno manja za ~15ak %.
to je nova IGBT tehnologija verovatno može da vuče i bazične elektrode nema baš mnogo podataka o njemu samo ono osnovno.
I na kraju kako biva kod nas novčanik presuđuje.
 
Ne znam cenu ovog aparata.Raspitao sam se kod čoveka koji radi dosta sa takvim aparatom (montira šupe,hangare).kaže da za 5+6 godina od kad ga je kupio nema nikakvih problema.
Ratko ,pošto su ovi ?
 
Iskra je ekstra alat.Problem je što ona više ne pravi profi već samo hobi alate i što na našem tržištu ima mnogo plagijata.
Iskra vec odavno ide pod imenom Svicarskog "Perlesa", cija licenca i jeste, tako da im profi linija ide pod tim imenom, tacnije "Hidria Perles", a ovaj hobi program pod imenom "Iskra Ero". Inace je Iskra vlasnik Perlesa od prije 10_tak god. Imam tu Perles jedno pet, sest godina 2300w i ja sam zadovoljan.
 
@kiraj,slobodno kupi,ti aparati rade ekstra.to su ti iz b petrovca.al moj savet je da das 40-50e vise,i uzmes od 200a.kolega koji radi samnom ima takav isti a ima i 3u1 (mig,tig.rel) nema sanse da ga pregrejes sa 3.25. A bazicnu naravno da vuce,samo Al elektrodu ne vuce.
 
Kempi je kempi...al za tu amperazu (150)je mnogo skup oko 900-1000e,a nista bolje ne zavari od ostalih invertera.kod varenja pored aparata vazna je 'ruka'!mnogo ljudi misli da ako ima invertor ili neki dobar aparat,da ce odmah da vari ko profesionalac.
 
Ja u selu imam dva varioca koji se bave isključivo varenjem.Vare i prave od kapija do kompletnih hangara i raznih konstrukcija.Jedan od njih je imao iskrin a drugi telvinov invertor.Sa njima su prezadovoljni ali kažu da su se preporodili od kad su kupili JASIC ARC 200A.Po njihovom nagovoru i ja sam kupio taj aparat.Komšija koji takođe radi kao varioc je radio montažu silosa u B.Višnjićevu.Takođe ima Jasic 200 ali jednu generaciju stariju od mog aparata.Nikad mu se nije desilo da se aparat pregreje,a vare na smenu sa njime 8 sati bez prestanka njih dvoje(naravno dužih).
Što se dobre "ruke" tiče ona se stiče vremenom i radom ali je ipak daleko lakše to postići sa ovakvim aparatima nego klasičnim.
 
Neverovatno koliko mnogo olakšavaju ti dodaci koje imaju malo skuplji aparati. Npr. arcforce opcija je dosta dobra kada želiš da spustiš negde brzo klešta sa elektrodom a sve je pod masom. Hotstart je isto dobra stvar kada je predmet prljaviji. Nije džaba cena tolika.
Eto, npr, na prošlom poslu gde sam radio, imali su essab-ov invertor aparat. Star nekih 10 god. Cela firma ga je pregazila, svuda živo je nošen i u kojekakvim uslovima je radio, kablovi su mu od upotrebe se bukvalno raspali ali i dalje radi i funkcioniše. Jednom sam se dohvatio i vario nešto sa njim. Toliko je lepo variti sa njim da su me jedva odvojili od aparata da idem na pauzu.
Jeste, nije poenta u aparatu. Naravno da ne ali ako si ti zacrtao sebi da treba nešto da zavariš u datom trenutku a aparat ti se pregreje posle dve spržene elektrode onda teško da ćeš dobiti šta si hteo.
Ista stvar kao i sa bušilicama i ostalim električnim alatom. Imaš profi i imaš hobi varijantu. Dobijaš skoro isto ali ako ćeš ti na svakih pola godine da menjaš (primera radi) ležajeve i stalno da se čačkaš oko toga hoćeš li u datom trenutku moći to da odradiš sa tim alatom onda bolje u startu izdvojiti više novca i kupiti pravu stvar u koju ćeš biti siguran nego se stalno pitati mogu li ja to sa mojim alatom odraditi.
E sad, invertori kao invertori su zeznuti jer su lako prenosivi i mogu da vare svakakve elektrode ali njihov problem je što slabo ko može da ih popravi. Zato treba gledati kod takvih aparata jel imaju ovlašćen i dobar servis. Ima ih sada na svakom koraku a kada crknu, niko ih neće. Eto, čuo sam za ove domaće da su ekstra dobri http://www.zavarivanje.net walter aparati
 
Ja sam ovaj co2 aparat za zavarivanje pazario pre nekoliko godina u Čortanovcima neki Vlada to pravi potrosio sam 6 kotura žice od po 15 kg i nisam imao problema sa njim a polovnog sam ga kupio
2013-03-13-123252.jpg
[/IMG]
2013-03-13-123316.jpg
[/IMG]
 
Kupili smo čistokrvnog Kineza


Kako se šteluje ovaj aparat,za elektrodu od 2,5 mm ?

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh