Alati i radionice

Plavi bos je profesionalan alat,imas tri godine garancije na njega,a zeleni je neka kvalitetnija hobi varijanta,ako imas novaca odluci se za plavu,neces pogresiti.ja imam malu plavu i bas sam zadovoljan.E,sad ako ti nije hitno,poslusaj me,malo prosvrljaj po trgovinama i prodavnicama alata,do sad je uvek bila akcija velika plus mala brusilica po ceni velike brusilice,bukvalno malu dobijes dzabe,naravno u pitanju je plavi bos velika od 2000 vati,a mala cini mi se 670.Ja sam radio u prodavnici gde se prodavao taj komplet,provereno 100%.
A,ako trazis nesto jeftinije idi na oglase kupujem prodajem imas tih plavih iz uvoza starih par godina po 60-70 evra:ppozdrav:
 
Cena zelenih gde sam ja kupovao moju,tačno pola cene od plavih.Ja sam uzeo moju malu ugaonu brusilicu GWS 7-125 Profesional(plavi) za 11600 din.Ima tri godine garancije to je tačno.A sklapa se u Kini.
 
Nije mi tako hitno negde sam video uz veliku dobijas malu samo je cena preko 30000 dinara.Vredi dati za dobar alat ali nije mi potrebno nesto specijalno,da me posluzi po kuci a sa malom brusilicom se samo patim kad treba nesto deblje seci
 
Pa ovaj plavi još i jeftiniji od ovog zelenog:sta:

Ja imam ovaj plavi kupljen je 2005 god. polovna u servisu uz neku kakvu takvu garanciju i plaćena tada 150€ služi me ekstra samo sam četkice do sada promenio,da li je nešto pre dolaska u moje vlasništvo rađeno neznam stvarno. Naradila se kod mene dosta i sekla je i brusila do 2011 god samo sam nju imao sada imam još dve mala viladžerke po 600w i traju dok traje garancija,srećom na obe zamenjeni kolektori i četkice u garantnom roku. Inače moja brusilica je 2200w i vredi svaki cent koji sam dao za nju i ponovo bih samo kada bi našao dobru.
 
Evo i ja bih trebao kupiti novu kutnu brusilicu za 230 mm ploče, u onudi imama Bosch GWS 22-230 koja koašta 115€ i Makita GA 9020 koja košta 130€. Koja je po vama bolji izbor. Znam da bi obadvije trebale biti dobre, samo da li se isplati dati malo više za Makitu?
 
Ja imam makitu 9020(made in romania)i radi extra.mislim da je mnogo bolja od sadasnjeg bosha.imas povoljne makite i metabo u metalki pancevo.ako kupuješ nesto malo skuplje od makite,pogledaj wurth to su jako dobre brusilice.
 
Koliko su stare,najbolje probaj jednu i drugu pa koja više leži i odgovara mada su u istom rangu
IMG_20130311_184757.html
IMG_20130311_184757.html
IMG_20130311_184757.html
img20130311184909.jpg


img20130311184848.jpg


img20130311184818.jpg


img20130311184757.jpg
 
Metabo kad sam ja kupovao moj uključila prodavačica,uplašila se i zamalo da nije bacila kad je počeo da krešti,i svi su se okrenuli u prodavnici.I naravno taj nisam hteo više da kupim.:osmeh:
 
Moguce da je to neka krdza sa metabo nalepnicom,ja misli na metabo na kojoj pise 'marathon motor'-to jako lepo radi a ima neunistiv motor.ima i male i velike.cena male je oko 13500,velike neznam
 
Iskra je ekstra alat.Problem je što ona više ne pravi profi već samo hobi alate i što na našem tržištu ima mnogo plagijata.
 
Plagijati su prisutni svuda. Nijedna marka nije imuna na to. Meni nekako najsigurnije deluju metabo i plavi bosch jer imaju veoma široko razgranatu mrežu dobavljača, servisa i delova. Što možeš samo na osnovu serijskog broja da proveriš jel alatka original.
Metabo mi se sviđa zbog kvaliteta izrade koji prosto osetiš u rukama kada uzmeš taj alat i osetiš čvrstinu i izdržljivost koja asocira na ona prošla vremena kada se davalo više pažnje na kvalitet izdrade a bosch mi se sviđa što se tačno vidi da su se konstruktori potrudili oko toga da samo rukovanje mašinom bude udobno i bez posledica ruke. Makita mi se ogadila jer sam video i previše kopija.
Ako se dvoumiš za istu cenu, gledaj snagu i šta sve pruža. Uzmi alat u ruke i isprobaj ga. Ti ćeš ga koristiti.
 
Komsija ima zeleni bosh rezna ploca 230 i bavi se bravarski radovima usluzno.Vidim da je podosta koristi menjao je cetkice i lezaj dosad i super ga sluzi a ja nekoristim tako cesto kao on alat tako da neplaniram vise od 15000 do 16000 dinara da izdvajam.Za mene su te sasvim ok.Mislim da je onaj plavi slicnog kvaliteta kao i zeleni jer nebi bila ista cena.Tako da videcu jos koju cu kupiti...
 
Sacekaj sajam pa kupi sa popustom sta god pozelis.Res trade je distributer bosa za Srbiju i obicno na sajmu bude i tih akcija 1+1 gratis,npr.velika i mala brusilica,veliki hilti i aku busilica i sl.
 
Nazad
Vrh