Alati i radionice

Kada je makita u pitanju proveri kod ovlascenih dilera da li je to stvrno makita ili je kinesk rus u plavoj boji....

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Nisam ni mislio da je to original nego samo pitam iskusnije vredi li ta kopija išta ili da tražim neki polovan ali kvalitetniji.
 
Nzm sve deblje od 1,5_ 2mm možes varit sa 3,25elekrodom
U principu jako jako retko koristim 2,5ili 2mm elektrodu a o 1,6mm nisam imao sigurno od kad sam krpio Stojadina a nisam ni dozvole imao jedno 15_16g
Obično koristim 3,2mm 4mm i kad radim na kašikama onda 5mm
Sve tanje od 2_3mm pičim sa CO2
Deblje elektrode od 5mm jako jako retko koristim a i teže se nabavljaju

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Imam elektro aparat koji lagano radi sa 3.25 , sad trazim za sitne stvari nesto. Video sam ranije sto je @jbrtka postavio link ali mi je mnogo novca za moje potrebe jer takva mašina kod mene ne bi bila ni 25% iskorištena.
Ako ti treba za igranje 2_3mm uzmi neki EINHELL 150_160a nov oko 200e
Ili polovan varstroj 160
Stavi zicu 0,5mm i piči

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I ja sam planirao tako nešto do 3mm da može da radi a za deblje imam sa čim
Vidi nisam bas planirao da se igram sa tim ali da moze da mi pokrpi limove na kombajnu i beraču i neke cevi povari
 
I ja sam planirao tako nešto do 3mm da može da radi a za deblje imam sa čim
Vidi nisam bas planirao da se igram sa tim ali da moze da mi pokrpi limove na kombajnu i beraču i neke cevi povari
Nov EINHELL i cepaj
Imao sam varstroj 230 morao sam ga prodati, radio sam i sa ozbiljnijim aparatima 350_400a znam sta je roba
Imao sam i neki GUDE 190a bio je ok

Evo mene slucajno zapade 135turbo za 100e i radi ko sat već 3 god ista priča do 2,5_3,5mm odradi posao zica 0,6mm nema pregrevanja i čuda ima da te sluzi dugo
Obavezno obrusis pre varenja i nema brige sto se tice plehova i cevi


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Druze,kako god, ali gledaj polovan a da je kvalitet...dovoljno je kad pogledas na ovom snimku kakvi su kablovi,i sama kljesta,kao na start kablovima,da izvuces 4,5 elektroda zaredom,istopili bi se,a iskreno,pogledajte var,ni on bas nije za peticu,iako se sljaka lepo odvojilia,vidi se da ima neravan luk,,,i da za 200,300 evra,tesko da se nadje aparat 3u 1 da valja,to crkne za godinu ili 2 i bacene pare,,.uvek bi radije kupio polovan co2.i neki rel inverter poznate marke,makar i izadje skuplje,nego te kineske izmisljotine,
EVO ,ako ti trbeba za tanke materijale,da radis kad i koliko ti oces,a na da ti se pali non stop lampica...garantujem da ovaj stari izdrzi vise nego 10 ovih kineza

https://www.kupujemprodajem.com//Al.../Co2-aparat-migatronic-140-68856106-oglas.htm


https://www.kupujemprodajem.com//Al...arivanje/Migatronic-Rally--72270456-oglas.htm
 
Iz mog iskustva stari polovni aparati su vrlo neisplativa i rizična kupovina.
Većina tih aparata ili ima ili vrlo brzo ima problem sa diodama, i to uglavnom nemože drugačije da se završi osim zamene celog diodnog bloka.
Elektronika pogona žice takođe je uglavnom poluispravna ..
Ja do sada nisam uspeo naći polovan ispravan aparat, možda ostali imaju više sreće i znanja..
Sve su to problemi vezani za starost elektronike, koji se mogu otkloniti, ali ne treba misliti da će taj aparat biti bez problema i samo zato što je pravljen na zapadu da mora zauvek dobro raditi..
Za čoveka domaćina, koji kupuje aparat za duži niz godina za domaćinstvo, nov aparat srednje cene i kvaliteta je povoljnija kupovina.
Ko ima vremena da se igra, može da kupuje polovno i dovodi u ispravno stanje (ako zna naravno)..
 
Vidim sta hoces reci...i vecinom je sreca sta nadjes sto kazes-na novo da ne moraju nebi dali garanciju a kamoli polovno da ti neko nesto garantuje,tu se verovatno sve svodi ne znam ja nista,uzmi probaj pa ako ti odgovara...ali da jesu od poznatijih marki bolji aparati ako nisu budzeni jesu...i bolje radne cikluse imaju i razne dzidza bidze,bio kod jednog metalostrugara i vidim na podu kemmpi mini arc 150 i on cak preporucuje nekom ko ne radi stalno da pre iskesira 350e za tako nesto ili froniusa nego ala`prc aparat.
 
Kazite mi,koliko garancije dobijate za ovaj kzubr,ili navodno makita,kada makita uopste ne proizvodi aparate za varenje,a kupite ga preko kupujem prodajem bez garancije???koliko sam prinmetio,vecina tih prodavaca su iz pazara i tamo,,,ne prodaje ih nikakva firma...
 
Kazite mi,koliko garancije dobijate za ovaj kzubr,ili navodno makita,kada makita uopste ne proizvodi aparate za varenje,a kupite ga preko kupujem prodajem bez garancije???koliko sam prinmetio,vecina tih prodavaca su iz pazara i tamo,,,ne prodaje ih nikakva firma...

Kad sam kupovao almaz inverter aparat za svajsovanje imao sa garanciju na ispravnos valjda nekih deset dana, evo sad sam narucio pretakajucu pumpu 12v iz Leposavica ista varijanta garancija na ispravnost.
 
Koliko vredi ova mrcina?
A loš je?
7852f7dcc02214df911e32937a3a5738.jpg
429a883236e42a51c8c34b3f318db584.jpg
d914a7362cf032964b69a78c7775f9b2.jpg
b2367081e6499bfabeaf1b67842858f1.jpg
d54b6d002f20ab6197008e04c4c2410e.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Na nekoj pilani gde odrzavam kamione i druge masine je ova mrcina, spojeni pištolji za eksere 4 komada i povremeno izduvavaju brente i čuda, radi po ceo dan
Sad hoće da uzmu nov a meni nude ovaj u nekom prebijanju, mislim da bi mu trebalo uvući karike, radi on al treba mu vremena da nagura njegovu novu+ još 150l drugu na sistemu posle pripremne grupe doduse tu 150l tera na 6,5bar a svoju na 11 bar


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Za 670E , Italijanski vijcani , bio skeptican da li to radi uopste. Radi i to dosta dugo od kad je kupljen, 14kW motor, predigra duze traje nego sto napuni 500l rezervoare, prvo starta motor, pa poslije 10-tak sekundi spojnicom ukljucuje kompresor (inace jako tih za ove cilindrase) pa onda kad iskljuci kompresor jos 30-tak sekundi nesto radi sa uljem i gasi se.
 
Ловац лука имам таквог малог и супер ми се показао.Кад фарбам нешто због мале боце ради нон стоп не гаси се , али и не жали се:osmeh:
 
Nazad
Vrh