Alati i radionice

Nikad nisam odvojio vremena sa vidim kako funkcionise ceo forum al evo na brzinu.
Ovo je ta dizalica.
390d11d4363e2cc498915867866488fe.jpg
e53fd301ce2a071a55723a3fde902550.jpg
7af622f8e23974c8422c4da14e12cb54.jpg


Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Hvala kolega nikt.
 
Ima li neko i kakva su iskustva u korišćenju ovih najjeftinijih kilo-moment ključeva ?
Vidim da su cene šarene, od Kineskih i Indijskih, pa do starih, a verovatno i mnogo kvalitetnijih, "zapadnih"...
Konkretno, interesuje me upotrebljivost tih jeftinih, u cenovnom rangu do 50 eura, naravno, novih, da li mogu makar približno i relativno pouzdano da odrade posao ?
I ta njihova pouzdanost, koliki bi vremenski period trajala ?
Ne toliko pouzdanost u vrednosti, već da zadati momenat stezanja odrade makar na sve 4 zatezne tačke u jednom "cugu", na primer, "glave" motora ?
 
Da, to da svi šrafovi budu koliko-toliko približno jednako zategnuti, to mi je najvažnije...
Svakako postoje i tolerancije navedene u Radioničkim Priručnicima...
Protekle sedmice licitirah na Limundu jedan moment ključ, 28-210 Nm, 1/2 cola, ove iz akcija u Lidl-u, kupljen u Sloveniji u Novembru, "samo proban", sa računom i garancijom....
Kupljen za 15 eura, a cena otišla skoro duplo, nisam hteo da licitiram dalje...
Uglavnom, prodat je, pa sam u potrazi za nekim, a da će odraditi (solidno i zadovoljavajuće) posao, kod mene će ga imati barem 10-tak puta godišnje...
Taj "profi", što pokazuju u gram, mi ne treba, barem u ovom trenutku, a za planiranu nameru....
Ne žurim sa kupovinom, a na ovu licitaciju bukvalno natrčah, a ni ne pomislih da se malo bolje raspitam o kvalitetu istog....
 
Ako hoces da kupis neku kvalitetnu gvozdjuriju uzmi Britool-ove...od kad sam video kako su kvalitetno uradjeni moram ih podrzavat:osmeh: samo ono ako nadjes polovno ispravno je oko 100e mozda tako da ono...ali dobri.Ako ti nisam pomogao bar sam te zbunio:osmeh:
 
Ne treba mi kvalitetno, a najmanje skupo, ponavljam, već NOVO, a jeftino (u odnosu na "zapadne") kinesko, indijsko, tajvansko i sl. a da "radi radnju" na minimumu tolerancije...:osmeh:
Pošto "volim da budžim"....:osmeh:
 
Sa tim bi morao da spavaš da ga zaštitiš od lopova i baraba za svaki slučaj.Tu je još opasnost od struje a mislim da je veća opasnost od žene i njenog pogleda kada bi ga uneo u spavaću sobu. :haha:
 
Jel ima neko od vas varstroj
Varmig 191 supermig, monofazno trofazni
Nov je oko 65000 din
Ja kontam da ga uzmem na firmu 52000din garancija 3 god
Imao sam davno varmig 230 bio je full slobodno mogu reći u klasi sa DECA mig 5250
A sad ovaj 191 nema niko u selu da probam


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Hteo sam i ja da ga uzmem prošle godine i kada sam se raspitao kod ljudi koji ga imaju dobih odgovor da nije kadar za ozbiljnije radove.
 
Luka ne treba ti taj aparat...nego uzmi mene kao segrta...samo sto nisam nesto vredan pa ces morati da me varas sa cokance rakije...da bi se smirila ruka za varenje...kad dovoljno popijem i zasvajsujem se nema greske:osmeh: sto nisi blize da ti dam da probas deda koncara od 450a 1.2mm tera kao od sale:osmeh:
 
E druze ja sam radio u firmi sa KONČAROM kačio sam slike davno isto mrcina 450a
I bio je jedan uljanik 450a i mala DECA MIG 250a takva mrcina 400a može da se nadje jeftino 450-600e
Stvar je uključiti to čudovište na kućnu instalaciju, imam DEDA RADU KONČARA 250A sa diodama on vuče 48A iz mreze oko 18-19kw
Treba mi nesto tu 200_250a da za glupost neprzim elektrodu,
Imam neki mali EINHELL 140A sasvim je super sa zicom 0,6mm za materijale do 3mm debljine a ostalo elektrodom tučem
Bitno mi je da je kombinacija monofazno trofazni zbog rada po terenu, nema svuda trofazna struja
Tako da će odluka pasti na neki iskra-varstroj isl



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh