Alati i radionice

Pre nekog vremena ovde se potegla tema o elektricnim udarnim odvijacima, jel ima neko iskustva sa tim? Razmisljam o varijantama do 100e .
 
Ja imam Narex udarni odvijač sa 3/4" prihvatom, kupljen na Ebay u Njemačkoj. Mogu tamo povoljno da se nadju ako te posluži malo sreće na aukcijama, ispod 100 eura u svakom slučaju se može naći stariji model od dobrog proizvođača (Narex, Bosch, Fein, Makita...). Juče je neko za 50 EUR kupio Fein sa 3/4" prihvatom u industrijskoj izvedbi, ni se radilo u aukciji već direktna kupovina.Ako imaš koga vani to bi ti bila najbolja opcija.
 
Ja imam dobro iskustvo sa Hiltijevim udarnim odvijacem ali akumulatorskim i ne uklapa se u tu cenu ali je masina extra,skoro cetiri godine svakodnevnog rada i maltretiranja i ne posustaje.
 
Zasvrbeli me ovi po oglasima 70/80/90 e pa cisto da vidim da li je pametnije uzeti pneumatski ili eletricni.Sa tim sto mi tesko kompresor zadovoljava potrebe pneumatskog.
 
Bez dobrog kompresora pneumatski alat nema neku svrhu,koristio sam par puta i neke elektircne odvijace bukvalno sa rumakog vasara i imali su snage ma da ih nisam preterano maltretirao ali ostaje pitanje dugotrajnosti,mozda ako su za neku povremenu upotrebu i ne budu losi.
 
Stigao poklon za rodjendan
20_230 plava
305919ee7c31db1446069be9fcf48eb3.jpg


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
Nasao si kod garavih 100% za neku smesnu cifru
Ja imam malu takodje plava, isekla Boga kod mene a kupljena polovna
Kad naletim na novu kupujem bez razmisljanja i ako je ova jos ispravna.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Dobio za rodjendan od sestre i zeta, kuvaju me da im radim kovanu ogradu
Radio sam im grejanje, ubacivao PVC stolariju, podove itd
Pa sad hoće sredjivanje ograde,kapiju,ograde za terase, Uradiću im, svasta mi pomognu i odrade, kupljena u WINWIN
, ovo je 4 velika brusilica, a 3 fi 230 ima 1 180mm FEIN
I ima 3 fi 125 Bosch dve plave i zelena
Skoro 1 plava poce da varnici dok sam sekao crepove, nije dimila ni smrdila a cetkice dobre, mora da je kolektor zreo za struganje, gledam neke klipove na YouTubeu kako ispitati rotor i stator moram ispitati, ili odneti u KISAČ kod Vlade Budjika

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Mlogo Boki, ja nabavljam plavi Bosch kad ima po 20e polovne i dosta guraju, a nekad kad bude više komada prodam drugarima
A sad gledam ima novih po 60e pa sam u dilemi, treba mi 4_5 malih
Četka
Ploca za seći
Brusna
Smirgla


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Mnogo jeste, ali cale se obradovao kao malo dete jer ce on raditi s njom. Hteo sam tako veliku da uzmem, ali stariji je covek pa mu je preteska.
 
Imam "original" enhelovu malu paaa mozda i vise od 10g na izdisaju je ali jos uvek radi, tako da ni kopija ne bi bila losa.
Ili mislis da je i taj viladzer kopija "original" viladzera ?
 
Jel iko kupovao te PLAGIJATE
Drugar ima Bosch sa potenciometrom ali on to koristi za ostrenje noza od kosacice, eventualno presece neki sraf ili naostri motiku i sekiru
Pa koristi sve u svemu 0,5_1h godisnje, nije merodavan

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Zašto ove male brusilice sve do jedne imaju potezne on/off prekidače umesto onih na stiskanje koji kada ih pustiš gase mašinu?!Rade na mnogo obrtaja i ako se ne pazi uteraš je u nogu ili ruku čas posla a ne prestaje sa radom dok se prekidač ne isključi.
 
Male brusilice se u 90% slucajeva koriste jednom rukom pa je vrlo nezgodno da drzis uvek na istom mestu brusilicu zbog prekidaca. Ja imam jednu malu brusilicu aeg na kojoj je nesto pokvaren prekidac iskace ako se ne drzi i kad pokusam da radim tako sto ga drzim nista ne mogu odraditi lepio sam ga trakom i tako radio dok nisam nabavio drugu brusilicu.Valjda zato i imaju takve prekidace ja mislim.
 
Imam "original" enhelovu malu paaa mozda i vise od 10g na izdisaju je ali jos uvek radi, tako da ni kopija ne bi bila losa.
Ili mislis da je i taj viladzer kopija "original" viladzera ?
ne znam,jednostavno,dovoljno mi je kad vidim kako se samo taj plasticni kabal umotava,i kako kresti kad je upalis,na makiti je lepo silikonski,drugacije radi,bez vibracija...jednostavno,dva sveta...
 
Držim je obavezno sa obe ruke jer mi je jednom prilikom skliznula i uletela do pola šake u meso.Štitnik takođe obavezno i propisan kamen za tu brusilicu dok većina skine štitnik i nabaci predimenzionisan kamen da bi duže trajao.
 
Ma slazem se ali u vecini slucajeva sa malom brusilicom radimo sitne stvari cesto se desi da jednom rukom drzimo, pritiskamo ili nesto slicno, materijal koji ostrimo,secemo ili cistimo pa je nemoguce bez ovakvog prekidaca bar ja tako radim a za bilo kakvo ozbiljnije secenje koristim veliku brusilicu.Naravno najopasnije i tu najcesce nastaju povrede je veliki kamen na malu brusilicu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh