Alati i radionice

Nisi prvi koji je to pito,radi se vrtne kosilice,vrtne traktore,motorke i sve vrste elektro alata i strojeva.Samo stroji uđu tek kad su čisti jer svinjariju ne podnosim.U ovom prostoru se ne radi sa aparatom za varenje,flexom,brusilicom i alatima od kojih se praši za to ima druga prostorija.
 
Evo stigo i novogodisnji paketic
Nastavak veceras posto moram sada drugarov Mercedes W169 da sredjujem
87553326e705db321bfd537397c68c5f.jpg
ecb4e7d2061827fa86a4c22a35952dba.jpg
e91f944f3d374b19f1a97a9060769a94.jpg
b7cc17a29327da74b0b627d8a34ea710.jpg
 
Kardan dacu mojem deda mrazu otkaz...pocecu sa tvojim da saradjujem:osmeh: uvek ti neke interesantne stvarcice donosi::namigivanje:: da sredis mecku? olinjala se,pocela da kaslje i to pa da napravis geparda od nje:osmeh:
 
Sad se sjeti . Jel ima neko preporuku povoljno negdje komparatere sa "fleksibilnim držačem" za ispitivanje "bacanja "diskova ? Možda bi uzo par komada .
Nešto ovako
AC%200514-03.jpg
 
Kardan koliko je para ovaj T zavijač? Jel kupljen preko aliexpresa ili na drugi način? Tako nešto me zanima, a tehničarka sa posla radi sa aliexpresom.
 
Jel lemio neko aluminijum obicnom lemilicom i kalajem? Ja hocu da lemim, ali nikad nisam do sad, mislim aluminijum. Nesto sam citao po internetu i pisu da je moguce, ali da se nakape masinsko ulje na mesto lema. Neko pa kaze da moze uz pomoc aspirina zbog neke kiseline koju on ima. Tek mi to za aspirin nije jasno. Ako ima neko iskustvo sa tim bilo bi lepo da mi malo pojasni. I zanima me koliko bi takav lem bio postojan? Da ne bude "drzi bure vodu dok majstori odu".
 
Jel lemio neko aluminijum obicnom lemilicom i kalajem? Ja hocu da lemim, ali nikad nisam do sad, mislim aluminijum. Nesto sam citao po internetu i pisu da je moguce, ali da se nakape masinsko ulje na mesto lema. Neko pa kaze da moze uz pomoc aspirina zbog neke kiseline koju on ima. Tek mi to za aspirin nije jasno. Ako ima neko iskustvo sa tim bilo bi lepo da mi malo pojasni. I zanima me koliko bi takav lem bio postojan? Da ne bude "drzi bure vodu dok majstori odu".

Nadji nekog starijeg limara i uzmi od njega kiselinu koju koristi za cinovanje oluka,i sa time možeš očistiti površinu koju lemiš,samo bude to kruto,neznam šta oćeš da lemiš?
 
Lakse bi naso deda mraza nego starijeg limara ovde kod mene. Hocu da lemim aluminijumski hladnjak. Pusta toliko malo da je jedva primetno i u iskusenju sam da mu sipam neki buckuris za zaptivanje, ali mi nije to sigurno pa bi ipak lemio.
 
Moze se zalemiti aluminijum ali sa posebnom pastom koja nece dozvoliti materijalu da oksidiše onog momenta čim ga očistiš.Radio sam sa time dok sam bio šegrt...pre 20-ak godina.
 
Imam bolji predlog:
Skini to lepo i odmasti, i nadji nekog majstora koji uvodi grejanja.
Oni imaju gotovu pastu kojom se namaze ta zona i kada to brenerom pazljivo zagreje, rastopi se i hvata.
Pasta je najcesce Rothenberger.
 
Ja kad bi vam reko da ovde kod mene ne znam za majstora koji uvodi grejanje vi bi se cudili. Znam ja sta sve moze, ali me je zanimalo da li moze ovako kako ja hocu? Znaci imam lemilicu i kalaj i masinsko ulje i aspirin. Da ne moram nikoga da trazim i jurim.
Takozvani tecni metal mi je prvi pao na pamet, ali ovaj koji imam podnosi temperaturu do 93 stepeni sto mi je opet nesigurno. U pitanju je hladnjak za hladjenje motora, a ne radijator kabine.
 
Kakvu lemilicu imaš? Tu treba neka velika a nju možda nećeš moći zavući tamo gde je rupica. Manja lemilica nece moći da zagreje dovoljno materijal pošto je velika površina, i aluminijum dobro odvodi toplotu.
 
Drug je pokusavao da sa necim sto se sipa u antifriz resi problem i nije mogo pa ne bih sad i ja da pokusavam.
Lemilicu imam onu malu, a imam i onu veliku kao stap sto izgleda. Ja bi hladnjak svakako skinuo da mi bude distupno za rad.
 
Nazad
Vrh