Alati i radionice

Da li je kineske proizvodnje ?
Ne bih ga koristio svaki dan, dosadilo mi je više da pozajmljujem od poznanika.
Za ovaj set traže 1500 RSD.
 
E sad neznam koliko je to u dinarima ali ja sam moj slican set (malo veci od tog) platio 1200 dinara... 99% da je kineski.. ALi ako ga ne koristis stalno sluzice te super.. Ja ga koristim dosta cesto i kazem t zeznulo mi se samo ono sto vrti ureznice ali to sam nabavio i idalje radi sve.. :ppozdrav: Za 1200 dinara ne zalim da ga bacim sad...
 
MAtkee ja takodje imam isti takav dobar je samo ako ga neces puno koristiti, i da se pohvalim ja sam uspeo da slomim jednu od tih nareznica. Ali bolje imati makar i takav nego nikakav..
 
ciro sta si zbunio pa 1500 RSD je isto kao 1500 dinara,tj isti djavo :osmeh:a sa obzirom da je tvoj placen 1200,a ovaj kosta 1500,kolega uzimaj ga i ne zali tolike pare:osmeh:
 
Bas tako bolje ista nego nista... Ako ga ne silis nece da se polomi nista...

- - - - - - - - - -

ciro sta si zbunio pa 1500 RSD je isto kao 1500 dinara,tj isti djavo :osmeh:a sa obzirom da je tvoj placen 1200,a ovaj kosta 1500,kolega uzimaj ga i ne zali tolike pare:osmeh:

Neznam koj mi djavo ovo vece.. (to jest deda mi u bolnici pa o tome mislim)...
 
Bolje na buvljaku kupi dobre polovne,makar i vise para platis al ce da te barem sluze.ove imas a ko da ih nemas.krte su,nisu skoro nikako naostrene,tesko se okrecu,pa se lako lome.sa njima jako tesko se ureze nov navoj,dobre su samo za prociscavanje starog navoja.ovo su masinske ureznice,i imaju jako kratak pocetni deo pa sa njima je tesko urezavati navoje,moj savet ti je bolje nemati nikave,nego takve da imas,a ko da ih nemas.
 
Poslednja izmena:
Ovave ureznice ja nebih uzeo ni za džabe.... nizašta nisu! Ima ih moj komšija, pa opet svaki put dolazi kod mene po alat, jer sa tim njegovim ništa ne može da završi....
 
Sa njima nikako nemozes narezati nov navoj.. Ali meni sluze da procistim stari i za to izdrzavaju nekako...
 
Ja imam slican komplet(dal je kina ili turci ili mozda indija ne znam)uglavnom okom se vidi los kvalitet ali dobro dodju kao i vecini samo za procistiti navoj,mozda bi mogli narezat ili urezat navoj u bakru ili plastici dok za drugo nema sanse,ja sam skoro uzeo polovnu ureznicu skf m 12 korak 1,5 platio 4€ i to treca po redu,urezo 12 navoja u distancere dubine 40mm bez neke muke,i nije djaba u narodu receno bez alata nema zanata,kvalitet se uvjek placo ali i vrijedi.
 
Jugoalatove,trebinjske ili cacanske kostaju od 300-500din komplet.i to nije skupo naspram ovih,cak su po meni bolje i od narexovih ili emuge koje su dosta skuplje.
 
Ja danas ceo dan krojio i hefto ovaj ram..................

51opw.jpg


351ak39.jpg
 
Kupio sam polovni aparat Torpedo 706 za 50e. To je neki stari nemacki, tezak je ko djavo. I imam mali problem sa njime, kada varim stalno lepi elektroda, pojacam voltazu opet. Kupio sma nove elektrode (na komad) i isto. Moram pokraj sebe imati stalno komad gvozdja i po njemu peckam da se zagreje elektroda i onda lepo vari dok ne prekinem. El zna neko do cega to moze biti? Da nisu neki kablovi losi ili nesto?
DSCN0254.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh