Alati i radionice

Nije više pijaca ono što je bila, neretko je sada skuplja od prodavnice. Cene se zaokružuju na okrugle (lepe, velike) cifre, čim je nešto veće od šrafića to je bar 200 din, a da na pričam o ručnim el. aparatima, to bez 3000 din. ne nude...Brendirane min 50e. Gledao sam na pijaci kako čovek kupuje 10 platnica za šrafove 5mm, 10 kom - 50 din. A u prodavnici ta platnica ne verujem da je više od dinar. Kupovao sam na vašaru priključke za pneumatsko crevo 6mm, one brze spojke... Komad 200 do 250 din. A u NS u prodavnici oko 80 din komad, ili papučice za debele provodnike 35-70 mm2, isto tako 200-250 din., a u prodavnici oko 50din.

Slična stvar je i sa polovnom robom, evo već više vašara tražim cupantu za IMT crtalo i ne mogu da nađem ispod 1500 din, a i te budu bez one nareckane pločice...

Evo setih se još jednog primera, ona mala plastična pumpica za pretakanje na bušilicu na vašaru 900-1000 din, u prodavnici je kupih za 400 din...
 
Prinova u vrednosti od 60€
21bd84611d553db40b61da98b8c6fe1c.jpg
b23d9c0f61e6d1901b4b92f586fc2293.jpg
ddb01ab8389da49a1b96b737eb462c02.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
I ja sam bio u cetvrtak posle godinu dana...
Bas nista nisam kupio i ako nisam navikao da se vratim praznih ruku, nekih sitnica sto mi trebaju se bas u trenutku setim kad ugledam na vaseru. Ovaj put nisam hteo nista da kupujem, nenormalno su bezobrazni sa cenama, u radnjama sve se moze naci mnogo jeftinije, a ni taj vaser nece jos dugo trajati ako ovako nastave, a vec i nije kao sto je pre bio.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
http://www.samsvojmajstor.com/portal/sites/default/files/p1080154.jpg kupio danas na vašaru ovakvu bušulicu sa slike prvu onu crvenu bez kljuca za futerglavu, kako i gde da na futeru ili gde da pogledam koliki treba da je kljuc za nju da mogu da stegnem- odvrnem glavu . a cena je bila 40 e e sad dali je ili nije skupa na odnosu na ove druge bušilice što ima da se kupe u prodavnicama neznam.
 
Ključ ti ide onaj veći, od 16 mm. Ja takvu bušilicu kupio prije odprilike 1 g. na pijaci, za 15 € radi odlično, i nakon toliko godina glava joj ne baci ni mm.
 
To sam na jednom vasaru kupio cisto reda radi, da ga imam u kolekciji. Treba jos okastih kljuceva da nabavljam, ali sam vrlo probirljiv tako da moze da se desi da 5-6 kljuceva kupujem u narednih godinu dana :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Of ga xebi jeba ne trazi, ja idem tom logikom, retko uzimam na komad samo DZUMLE!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh