Alati i radionice

,@Kardan
Kako nasi trgovci krste "srce kljuc", "sestar kljuc" ili kako vec posto engleski naziv mu dodje "caliper face spanner"?
Imam jedan manji al bih hteo da uzmem veci
Vidim na prosloj stranici da si pazario (slika 6)
Zovu ga jos "kljuc sa pinovima" zeznutno kada hoces da objasnis prodavcu. Svoj sam narucio preko Amazona...

Imas veci ovde
http://www.msb-srbija.com/index.php?d=2488

Pozdrav
 
@Kardan

Kako ide sa dostavom iz Nemacke preko amazona, koliko se placa dostava i carina?
 
Ne znam gde bih postavio ovo pitanje, pa ako moderatori misle da treba da bude negde na drugom mestu neka ga premeste.

Da li ovde ima majstora za belu tehniku? Treba mi jedan savet, procurio mi je bubanj na veš mašini i treba da kupim novu. Nemam nikakvog iskustva sa ovim novim savremenim mašinama, pa mi treba neki konkretan predlog šta da kupim (koja marka se najbolje pokazala, koja se najmanje kvari, kod kojih su dobra tehnička rešenja, kvalitetni delovi, najbolji odnos cena kvalitet i sl.) i na šta da obratim pažnju. Po mogućnosti iz niže ili srednje klase cena... Ako neko ima i predlog za konkretan model još bolje...
Gorenje... Sa tatom sam u tom poslu i mogu da kazem da je najbolji odnos cena/kvalitet. Gledaj da je masina standardnih dimenzija (da ne bude ona pljosnata) i uzmi ako ima od 6kg (ne od 7) jer sad ne znam koliko su povecali dimenzije lezajeva naspram kilaze. Skuplje Gorenje masine imaju osetno vece lezajeve. u sustini ti lezajevi su boljka 90% masina a zamena istih kosta 4-5.000 dinara. Traju zavisno od koriscenja 5-10 godina.
 
@Kardan

Kako ide sa dostavom iz Nemacke preko amazona, koliko se placa dostava i carina?
To je individualno, jer zavisi od vrednosti robe i tezine.
Moja preporuka kad ti treba nesto od Amazona da kupis preko nekog iz EU pa da ti posalje to autobusom.
Ili da imas neku adresu u HU, HR, RO, BG manje kosta gorivo i putarina neko nase bezveze procene vrednosti iz carine.
 
Što se tiče veš mašina (a i drugih uređaja), kod mene u kuću više nikad neće gorenje. Prije desetak godina kupimo njihovu mašinu jer su one stare nakon 20+ godina upotrebe dale svoje i crkla par mjeseci nakon isteka dvogodišnje garancije (motor otkazao poslušnost i nema mu spasa). Odem u ovlašteni servis da kupim drugi, a oni kao nemaju i ne mogi naručiti jer se više ne proizvode, a ista ta mašina u prodavnici se prodavala tad sa 5 godina garancije.
Nigdje nema motora po drugim servisima i šta da se radi, ovu bacimo u garažu, a kupimo drugu samsung. Nakon par mjeseci jedva nabavim motor kod nekog majstora iz Zvornika, ali novi problemi sa pločom zbog hladnih lemova da nikad ne znaš hoće li završiti program do kraja.

Sa samsungovom nikakvih problema već sedam godina, a uključuje se bar jednom dnevno. Brži programi od one gorenje, bolje karakteristike, a ako šta i otkaže nije problem za nabavku dijelova.
 
Gorenje nipošto, jer to si ustvari čiste kineske mašine koje su komercijalisti iz Gorenja naručili, i dali da se postavi njihov logo.
Za naše prostore je najbolja nabavka Bosch/Siemens uređaja jer imaju savršenu servisnu mrežu i svaki deo na raspolaganju.
Kod mene je sve isključivo tog brenda i nikada nisam imao problem sa delovima.
 
Kod mene u kucu "gorenje" vise nikad u zivotu!! Prvo smo kupili ves masinu, potom majka kupila mikser neki ne znajuci da to sad prave kinezi... po zavrsnoj izradi i hvalitetu plastike veoma lako sam zakljucio da je teski bofl... cena nije bila mala dok radni vek jeste.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ako cemo tako, pre svega Miele, pa Siemens i Bosch.
Ali kod nas budzet igra najvecu ulogu, pa je tu uglavnom trziste robbe sa istoka. Kod Gorenja je samo elektronika iz kine i tih zemalja. Elektromotor je obicno spanski i skoro nikad ne strada, pumpa za vodu talijanska, bubanj obicna plastika. Sad sve te low budget masine ce imati iste kvarove otprilike u istom vremenskom periodu. Trose se cetkice na motoru, vodena pumpa i lezajevi. Elektronika otkaze obicno zbog neispravne ptc brave ili prisutnosti vlage u kupatilu i ona je najskuplji deo za svaku ves masinu. Ove najnovije masine bilo kog brenda jos nisu dosle u ruke privatnih servisera jer su i dalje u garanttnom roku. Ja sam izneo svoje misljenje sa gledista (neovlascenog) servisera.
Jos samo mogu da kazem da je sada vreme potrosacke ekonomije gde se prave stvari da traju priblizno 10 godina nakon cega se kupuju nove. Ne ocekujte da ce vam novi frizider raditi 30 godina bez problema kao nekadasnji Obodin :ppozdrav:
 
Današnji Vašarski "ulov"...

20180703_140244.jpg


Dve stege, veća 300 dinara a manja 100 dinara, (moram Vam reću da su cene ludačke, i da sam se pošteno nahodao tražeći ove stege, a da valjaju išta) ključeve okasto okasti 16-17 sam platio 100 dinara, kao i vilasto-vilasti 30-32...
Od istog prodavca iz iste kutije koja je sadržala taj zarđali alat do neprepoznatljivosti...
Bukvalno kupuješ mačora u džaku...
Od džafte-kurafte prodavca....
Nije sexy alat....
Jednostavno, kopao sam po kutiji, i pitao pošto je ovaj okasti, kaže 100 dinara...
Ja ćutao, i kada naletih i na veliki vilasti, napravim pazar za obadva ključa, 200 dinara...
Burgije su bile 4 (2 osmice i 2 desetke) komada za 300 dinara...
Tek kada sam očistio ključeve od naslaga rđe, videh šta sam kupio...:osmeh:
Vilasto-vilasti je Gedore a okasto-okasti Elora-W.Germany...
E sada, NIKADA do sada nisam naišao i kupio ključ te "marke"...
Moje mišljenje je da je "u kvalitetu", ili makar približno jednak jednom Hazet, Stahlwile ili Gedore...
Šta Vi kažete?:ppozdrav:
Da znam za drugi put, kada naletim na ključeve tog brenda Elora...
Mada, ponavljam, nisam ni znao šta sam kupio dok nisam kući došao, jedva sam razabrao koja veličina je na ključevima...
Naravno posle ćišćenja, usledilo je i (meni nezaobilazno) FARBANJE !!! :bravo:

20180703_153849.jpg


20180703_153910.jpg


20180703_161511.jpg
 
Ne bezati od Elore. Bio i moj babo u Rumi. Sad kupovao kljuceve 12, 14, 15 i tako te brojeve. Radio oko kamiona a ja reoraganizovao alat po kistrama pa mu oni u deficitu. Ne snalazi se covek :haha:
 
Umesto kompresora, za luftiranje kočnica, drugar napravio crevo sa kojim uzima pritisak sa ventila iz točka, tj iz gume :D tako da i terenski može da odradi bez muke.

Što se Veš Mašine tiče, ja to kupujem na buvljaku :D Zimus sam u Palanci kupio Bošovu, klase A++ neispravnu za 30€. Po prašini i šrafovima sam procenio da nije otvarana a lageri su bili dobri. I nije bila otvarana, ali svejedno joj je pukao grejač koji je ubio elektroniku. Uspeo sam da je sredim uz pomoć kolega koji imaju veliki rashod tako da me delovi nisu koštali. I to je mače u džakče ako se ne razumeš ni malo.

Koji je problem kod tvog bubnja? Može to da se sredi i da ne ulažeš džabe u novu. Popravlja se i lepljen bubanj ako te to buni. Sa kvalitetnim delovima i dobrim strugarom, to traje duže od novog.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ Dukej

Uzmi masinu sa inverter direct drive motorom, garancija kod LG je 10 godina za motor.Mozes i neku drugu marku. Cene su 40k pa navise.
 
Drustvo gde nabaviti velike gedore samo soljice treba mi 80 i 105
Borim see sa nekom SCANIOM


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nemam sad vizit kartu od coveka sto prodaje polovan alat na vaseru. Cini mi se da je iz okoline Sombora. Imao je svacega kad sam kupio velike gedore (3/4).
Vidi u Rapidex-u. Drze Zebra program ali msm da nisu jeftini...
 
Nazad
Vrh