Alati i radionice

@kardan nema sta nemas prijatelju...ako stignem cu da okacim sliku od mojeg cepaca,ovaj sto navlaci na burgiju verovatno je najopasniji,e skokni do `motorne testere` postavio sam ti tamo pitanje:osmeh:
 
@kardan nema sta nemas prijatelju...ako stignem cu da okacim sliku od mojeg cepaca,ovaj sto navlaci na burgiju verovatno je najopasniji,e skokni do `motorne testere` postavio sam ti tamo pitanje:osmeh:

U zadnjih godina nabavljao sam jedno po jedno sto mi potrebno da olaksam poso. I kada se pruzi prilika i usluzno. Jbg ne pada sa neba :)
 
Najteza stavka kad treba da se pomera jedno da se stigne do drugog pa da se rasklanja...samo supa\hala ne mozes da se zasitis:) bas bio jedan covek zadnjih dana odvajao ciglu hoce da pravi pecenjaru ili pusnicu...na placu imam iskipovano dosta te stare pecene cigle...vrhunska je-kad je cuknes zveci ali je dobro pecena nema da se truni i slicno...ja odvajao par paleta ali posle nisam stigao vise:)
 
Najteza stavka kad treba da se pomera jedno da se stigne do drugog pa da se rasklanja...samo supa\hala ne mozes da se zasitis bas bio jedan covek zadnjih dana odvajao ciglu hoce da pravi pecenjaru ili pusnicu...na placu imam iskipovano dosta te stare pecene cigle...vrhunska je-kad je cuknes zveci ali je dobro pecena nema da se truni i slicno...ja odvajao par paleta ali posle nisam stigao vise:)

Eh to je najgore pomeraj jedno dok dodjes do drugo... muka ali na sve se covek navikne imao sam svuda po placu staro gvozdje i gume razno razne. Dve nedelje smo cistili dok smo zaveli neki red ukrug. Dve pune imt prikolice u staro gvozdje a gume sam djuture sve vulkanizeru.

Izvinite malo za off
 
Samo mi pokazi jednu ozbiljnu firmu kod nas koja koristi Merkle aparate i dajem gajbu piva! A i ti si ga sigurno video samo na internetu!

Firme u kojima sam ja radio i radim rade sa Kempi, Linkolnom, Milerom, Varstrojem, Fronius, aparatima...

@ jbrtka da slikamo ti i ja sertifikate za zavarivanje pa da uporedimo, ko sa cime raspolaze pa da nastavimo diskusiju! Radeci kao zavarivac prosao sam zemlje odavde do presijskog zaliva i u krug, taj Merkle ne videh nigde u ozbiljnijoj upotrebi!

I tvrdim da ti jos uvek nisi ni video kako izgleda zavarivanje aluminijuma (ozbiljnije od Felne). Nisi imao gde ni sa vidis jer u srbiji retko koja firma to i radi! Pricam o firmama, a ne o "pera, mika, zika" kuci zavario felnu pa sam video kako se radi aluminijum!

Inace radim kao profi varioc u Siemensu...
Da si tako ozbiljan ZAVARIVAC imao bi svoju radionicu!
Zasto raditi za drugog kad mozes za sebe!!!!
Nisam profesionalac imam neki INTERNI atest koji Sam polagao u NEOPLANTI nisi mogao da varis bez internog atesta, pa sam polagao
A price za te aparate od 10-12000e mozes imati I zlatan aparat ako nemas ruku!!
Imam EVM PICO 162
RADE KONCAR 250
VARSTROJ 169-210
EINHEL 160
I sad sam u pregovorima za neki mig mag onaj stari svapski vojni maslinasto zelen 350a
Mozda ne radim u SIEMENS ali sam udario varova, od zavarivanja kotlova, kasika utovarivaca, tvrdog navarivanja, varenja blokova motora, hhidraulicnih cilindara,strela grajfera, pa do lopate iz svinjca,
Ali ajde nemam aparat od 10 000e
Bitno je izabrati dodatni matarijal!!!
Odnosno zicu ili elektrodu!
Aluminijum sam radio u firmi I privatno, I MAG I TIG I AUTOGENIM, I durofixom, i elektrodom!
I mozda jesam Lud ali nisam GLUP a ti zemljacino nisi cuo za MERKLE, OK ipak ti radis na aparatima koje drugi steluje
Ja sam mozda MAJMUNCE pa me svasta zanima I zelim da naucim,
Kolega JBRTKA me na pocetku uputio u neke stvari poslusao sam ga za puls I jos neke finte I NE kajem se!
To sto ti pricas je kao da ja kazem da traktor jeftiniji od 10 000e NE moze da ore njivu!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
@lovac luka Ako treba da se vari nesto kod mene zovem te...necu da ti platim nista-kazu pare kvare ljude a ti si dobar covek...:osmeh: a i vi diskutujete o cudnim stvarima...tipa dali je ferrari,lamburgini ili rols rois...nemam pare ni za jedan:)
 
@lovac luka Ako treba da se vari nesto kod mene zovem te...necu da ti platim nista-kazu pare kvare ljude a ti si dobar covek...:osmeh: a i vi diskutujete o cudnim stvarima...tipa dali je ferrari,lamburgini ili rols rois...nemam pare ni za jedan:)
Popijemo kafu I SHVAJSUJEMO ja varim ti gledas jbg ja ne vidim kroz masku

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Samo mi pokazi jednu ozbiljnu firmu kod nas koja koristi Merkle aparate i dajem gajbu piva! A i ti si ga sigurno video samo na internetu!

Firme u kojima sam ja radio i radim rade sa Kempi, Linkolnom, Milerom, Varstrojem, Fronius, aparatima...

@ jbrtka da slikamo ti i ja sertifikate za zavarivanje pa da uporedimo, ko sa cime raspolaze pa da nastavimo diskusiju! Radeci kao zavarivac prosao sam zemlje odavde do presijskog zaliva i u krug, taj Merkle ne videh nigde u ozbiljnijoj upotrebi!

I tvrdim da ti jos uvek nisi ni video kako izgleda zavarivanje aluminijuma (ozbiljnije od Felne). Nisi imao gde ni sa vidis jer u srbiji retko koja firma to i radi! Pricam o firmama, a ne o "pera, mika, zika" kuci zavario felnu pa sam video kako se radi aluminijum!

Inace radim kao profi varioc u Siemensu...
Slikaj i taj aparat od 12000 evra kad budes slikao sertfikat da i mi majstorcici vidimo sta je masina
 
Da pitam ima li neko iskustva sa Kraftovim invertorskim aparatom i kako se pokazao.
 
Nisam se raspitivao za kzubr ovaj mi je ispao u ponudi pa da pitam za Vaše mišljenje . Aparat donet iz Austrije navodno je tamo oko 250 e
 
Koji ludak što radi bez maske,desilo mi se pre 15-ak godina tek sam učio da varim.Dva-tri puta mi bljesnulo u oči,uveče je bilo veselo kao pesak u očima.Bio sam par dana kao terminator:haha:
 
Nisam radio sa njim,nema razloga da nevalja za tvoje potrebe samo ako se radi o royal craftu malo pre gledam na kp-u cene su oko 100e
 
Nazad
Vrh