Alati i radionice

Stiglo nedavno
Parkside...navodno odlican


malo nozica za igracku



Sta kupujes to smece od alata(nozevi) , imas nedjeljom na Osjeckoj autopijaci(jedino ako nije kisa i lose vrijeme) donose vrhunski alat koji je top na zapadu , kupis nosac i sinterovane plocice za njega i radis , osim ako nemas neki tokarski sa luftevima da zbog vibracija ne mozes da radis sa vrhunskim alatom, koji nabavljaju po nabavnoj cjeni vani i donose i prodaju puno jeftinije . Normalno prvo se malo pogadjas oko cijene:)
 
Sta kupujes to smece od alata(nozevi) , imas nedjeljom na Osjeckoj autopijaci(jedino ako nije kisa i lose vrijeme) donose vrhunski alat koji je top na zapadu , kupis nosac i sinterovane plocice za njega i radis , osim ako nemas neki tokarski sa luftevima da zbog vibracija ne mozes da radis sa vrhunskim alatom, koji nabavljaju po nabavnoj cjeni vani i donose i prodaju puno jeftinije . Normalno prvo se malo pogadjas oko cijene:)

Za vas mozda jesu smece....za mene nisu...dobro znam zasto ih imam....nebih da ulazim u pricu sta zasto i kako

to sto donose na autopiju ima isto i na najlonu,rumi,topoli,somboru itd...samo sto za jedan nosac koji kupim na autopiji mogu kupiti dva kod nas i plocica gratis....a o obicnim letovanim nozevima ili stirija sipkama da ne govorim....recimo jedan noz za odsecanje plavi kao na mojoj slici na autopiji je od 8-10e(nepoznatog prizvodjaca) a ja ovde kupim 3 komada u kvalitetu za te novce.... moje potrebe trenutno zadovoljavaju obicni nozevi....


Bravo Marko...nek te lepo sluzi
 
Nisam isao u rumu ,topolu itd., tako da mozda nisam u pravu , ali ovo sto sam vido u Sidu je smece ili ako nije onda je puno skuplje nego ovdje ili ono sto se moze naci na autopiji.

Ovdje ti je paket od 10kom iscar plocica nekoristenih 200kn , koliko je u rumi ili somboru? Nesto ovako https://www.ebay.de/itm/Iscar-DNMG-...980764?hash=item3affef5f5c:g:Ca0AAOSw9KhaFuP1

ako je jeftinije da skocimo do sombora, ili preciznije radi se o iscar dnmg imaju oznaku PP , na ebayu su oko 80E pakovanje od 10, na autopiji se moglo naci , nije imao uvijek za 200kn pakovanje , ako slucajno znas za te cjenu tamo kod vas.

Parkside alat prodaje Lidl, nije lose, ali nije ni neka profi klasa.
 
Poslednja izmena:
Malo sam se ponovio masinama za pvc.
058d852141dc77546c0da8a52cd3912d.jpg
a5df4fc998751abbc36a67b25e96e9d6.jpg
225cca652fbb15fb6790ecca7a8326a5.jpg
51f9e9c86702d93ee6ec8a482ebadb3b.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Zna li iko dal ima kupit onih plastika posebno gdje ide motor od mjesalice...Ja budalas kad sam prodavo bika moradnem izvest jednu kravu da nesmeta i zakacim ju za mjesalicu,a ona se prepadne i odvuce mi mjesalicu desetak metar i polupa tu plastiku i gornju remenicu
 
Šteta za nju .Izgleda da će na zasluženi odmor ,pošto je "potrošila" zube.
Zombi je rekao da Duss ima karike umesto gumica na klipu ,ova mašina takođe ima karike.Motor lepo radi.

 
Na aerodromu policajac sa psom zaustavlja putnika.

"Izvinite gospodine, ovaj pas kaže da kod sebe imate drogu ili ste je nedavno koristili!"

Putnik ga začuđeno pogleda pa kaže

"Izvinite gospodine, kažete meni da sam koristio drogu a vi pričate sa psom?"


Kiraj, jel ne može od dvije da se sastavi jedna? Kako sam razumio ranije, dobio si dvije identične bušilice? Izmjeriću ti danas Duss burgiju, sinoć kasno vidio da si pitao pa nisam mogao vani do garaže.
 
Član Kole mi je poslao tri bušilice .Dve su EK 72 a ova je EK 132.Koliko sam video one dve(EK 72) imaju problem sa motorima .Jedna ne reaguje uopšte a druga je jako varničila na kolektoru.Proveravao sam unimerom rotore,oba su probila.
Tu mogu da previklujem rotor i kompletiram jednu .
 
Ja se odlučio i uzeo inverterskog co2 u kombinaciji sa elektrodama,pištolj sam uzeo mig 25 origi ga ima 15,plin je mešavina co2 argon i za početak mala boca a posle malo veča.Dogovorio da kad ovu potrošim bezplatno uzmem veču platim samo plin.Isprobo još nisam jer još nije sve do kraja zmontirano na kolica a i tek popodne sam ga dobio.Sad sam imo telwina 165 i za moje potrebe je super ali htio sam imat i co2.






 
Ja imam slicne magnete i da mi nisu oni ne znam sta bi. Razmisljao sam bio pre kupovine koliko je to uopste korisno i onda od kako sam ih kupio stalno ih koristim. Znaci stvarno korisna stvar.
 
Nazad
Vrh