Alati i radionice

Ajde izmeri prihvat, imam nekoliko burgija. Ili zombi da slika. Imam i jedan adapter sa šestougla na konus.
 
Ja sam za moju Iskru(koja isto ima sestougaoni prihvat) napravio od SDS MAX. Jednostavno sam obrusio brusilicom, samo treba strpljenja i moze lepo da se napravi.
 
Šestougao 13 mm .
Evo slika od Zombija.
2ue718n.jpg
 
Levo je od 14 mm (ta je od neke druge) , u sredini je 12,5 mm, a desno je taj što su mi pravili, on je 12,1 mm.
816bd45844efddb9dbe8362de42a531f.jpg


A ako ti je dosadno, i hoćeš da se igraš, da ti pošaljem ove bušilice. Na jenoj je pregoreo namotaj, a na drugoj je pukla glavna osovina.

49dd8c932979509226e4c0595b6766e3.jpg


A ako ti je još više dosadno, onda ti pošaljem i ovu zver. Njoj je nešto sa prenosom.
d508a2497623e8bc45269977f0910744.jpg
8a2a247cc8b59647a179fee7d11dbd3f.jpg
 
I ja bih, ali nemam kad. Kupio sam novog Bosch-a, pa sa njim radim.
One dve su iste i može da se spakuje jedna. A ovakvu veliku imam samo jednu. Ne znam po čijoj licenci ih je Iskra pravila.
 
Većinu alata iskra je radila po Perles licenci .
Sa ovom iskrom se ne bih igrao ,a od one dve bih mogao nešto probati.
 
Postovane kolege, kakva su vasa iskustva sa "KZUBR" brusilicama.
Svidela mi se ova od 1800(kao) vati, valjala bi mi jedna uz ovu boschovu koju sada imam.
 
Poseduje li neko varstroj aparat za varenje-monofazno/trofazni?treba mi sema povezivanja na trofaznu struju.
 
Stari je to aparat,oznaka dal je 160 ili slicno...ima zasebno kabal za monofaznu i posebno za trofaznu...(stim sto sam trofazni kabal pre desetak godina skinuo ne misleci o tome da cu ikada uvesti trofaznu)
 
160/180MT vjerovatno.

Imam takav i ovo je šema koju sam nekad ranije snimio. Nisam je ja crtao, ali koliko se sjećam tačna je (ako nije hitno otvoriću svoj aparat sutra-prekosutra da potvrdim).

qGJGG.jpg


Ako si samo taj kabl za 380V uklonio i sad ga nema trebaš trožilni kabl 3x2.5 i trofazni utikač. U aparatu su ostala dva prazna mjesta na grebenastoj sklopki (5 i 7) i tu spoji dvije faze. Zeleno-žutu spoji na kućište i to je to. U utikaču spoji zeleno-žutu na uzemljenje, a druge dvije žice na bilo koje dvije faze (recimo one krajnje, a srednju ostavi slobodnu). Valjda sam sve napisao, ako je bilo šta nejasno piši da riješimo. :osmeh:
 
Philby,
brat ima takav aparat. Na trofazni kabel ne radi. Jesu li pregorjeli namotaji za 380 V ili je moguće da je kvar možda bezazleniji? Nije ni pogledano u njega.
 
@ Srdjan7, jel si skoro preso sa monofazne na trofaznu struju?
Ima jedno 6-7 godina...

- - - - - - - - - -

160/180MT vjerovatno.

Imam takav i ovo je šema koju sam nekad ranije snimio. Nisam je ja crtao, ali koliko se sjećam tačna je (ako nije hitno otvoriću svoj aparat sutra-prekosutra da potvrdim).

qGJGG.jpg


Ako si samo taj kabl za 380V uklonio i sad ga nema trebaš trožilni kabl 3x2.5 i trofazni utikač. U aparatu su ostala dva prazna mjesta na grebenastoj sklopki (5 i 7) i tu spoji dvije faze. Zeleno-žutu spoji na kućište i to je to. U utikaču spoji zeleno-žutu na uzemljenje, a druge dvije žice na bilo koje dvije faze (recimo one krajnje, a srednju ostavi slobodnu). Valjda sam sve napisao, ako je bilo šta nejasno piši da riješimo. :osmeh:
Recimo da sam skontao,ali bio bih ti veoma zahvalan ako bi imao volje da uslikas kako je to uzivo...nije hitno,ali povezao bih,jer je kod nas monofazna struja dosta losa-tako da cesto nema kvalitetnog varenja.
 
Nazad
Vrh