Alati i radionice

.@kiraj Kakav je to tip brusilice ta Bosch sa slike. Da li je to možda polirka, vidim da ima rukohvat odmah iznad ploče
Bošova brusilica ( 125 mm )dizajnirana za grubo brušenje u suženom prostoru.
Kada sam je kupio mnogo je varničila na kolektoru ,koji je specifičan po tome što ima 26 lamela.Uspeli smo da je sredimo.

 
Jel ima neko ovakvu bušilicu? Kako su se pokazale?

21oq0rk.jpg

Mims pazariš polovnu za 70 evra firmiranu i uživaš. Lično ove kung fu meni ne ulivaju poverenje.
 
Umro mi kompresor pre neki dan, Gude kupljen pre 12 godina. Delova, normalno, nema, pa sad smišljam šta da radim. Jel neko stavljao od Fapa, ima ih po 30 evra. I koji elektromotor bi bio odgovarajući za njega? Boca, sklopka i nepovratni ventil su dobri. Doduše, boca je od 25 litara, ali mi ni ne treba veća.
 
evo ja sam pravio sam od nekih delova, rekao bih da su boca, glava i nepovratni ventil(kijavac) od nekog kamiona, motor je 2kw monofazni, sasvim dovoljan
abaa466f5b41322c3590d5dd1c3dafd5.jpg
 
sto se mene tice radi bez greske, samo ne znam kako da mu resim hladjenje, nema onu bocicu za ulje il kako ide vec, stavljao sam i ventilator, pomaze al nije to to
 
Ma uzeo bih ja odmah taj od Fapa, nego ne znam da li ima delova za njih i koliki mi motor treba. Da li ima svoje podmazivanje ili mora da se budži nešto?
 
Ma uzeo bih ja odmah taj od Fapa, nego ne znam da li ima delova za njih i koliki mi motor treba. Da li ima svoje podmazivanje ili mora da se budži nešto?
Ako je dve glave Fap treba ti bar 2,2kw motor delova imas svuda a ulje mu naspes I ostavis odusak
Imao sam takav ja ga BUDZIO a Boca je bila 120l

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Bošova brusilica ( 125 mm )dizajnirana za grubo brušenje u suženom prostoru.
Kada sam je kupio mnogo je varničila na kolektoru ,koji je specifičan po tome što ima 26 lamela.Uspeli smo da je sredimo.


Ja sam takvu brusilicu nasao na vasaru, ali nisam znao cemu sluzi, trazio je za nju 10eur, bila je bez kabla, a marka Fein.
 
sto se mene tice radi bez greske, samo ne znam kako da mu resim hladjenje, nema onu bocicu za ulje il kako ide vec, stavljao sam i ventilator, pomaze al nije to to
Taj kompresor na fapu 13ki ide bez hladjenja, druka 8 bara konstantno i tako radi godinama bez hladjenja. Samo mu naspi ulja, napravi mali odusak i to je to. Ako bas brines stavi neki propeler ili ventilator na 220V i radice bez problema.
 
Pa nece moci frekventni reg ako je trofazna, jer trazi 3x380.
Frekventni od monofazne struje 220V moze napraviti tri faze ali 3x220V.
Trofazni motori rade sa tim, ali koji su predvidjeni za 3x220. Ostali rade, ali naravno sa manjom snagom.
 
Pa nece moci frekventni reg ako je trofazna, jer trazi 3x380.
Frekventni od monofazne struje 220V moze napraviti tri faze ali 3x220V.
Trofazni motori rade sa tim, ali koji su predvidjeni za 3x220. Ostali rade, ali naravno sa manjom snagom.
Nisam se dobro izrazio ,mislio sam na mnogo hz .
 
Nazad
Vrh