Alati i radionice

Na kom principu radi? Kao zupčasta spojnica npr elevatora na beraču?
 
radi ko sklopka na kardanu , opruga - kuglica ..i nekad zadaju dosta muke kad preskače a fali još malo ..ali za uzvrat ne možeš prepoteretiti motor
 
Na co2 aparate se baš i ne spoznam previše pa me nešto zanima,sutra idem gledat varstroj varmig 175 po priči vlasnika bezhiban.Kaže da je bila origi diodna ploča od 8 dioda zamenjena sa 12 dioda šta to znači dal je jači po amperaži,intermitenciji ?Aparat ima 220 i 380v priklop skupa sa punom 10l bocom,kolutom žice je cena 220eur i po slikama lepo očuvan.
 
Mozda neko zna..motor mi je na mjesalici u onoj plasticnoj kutiji i u poslednje vrijeme nemoze gonit punu mjesalicu,jednostavno stane cim je napunim sa materijalom a ovako radi sasvim ok...Jel to motor oslabio il nesto drugo je u pitanju
 
Mozda neko zna..motor mi je na mjesalici u onoj plasticnoj kutiji i u poslednje vrijeme nemoze gonit punu mjesalicu,jednostavno stane cim je napunim sa materijalom a ovako radi sasvim ok...Jel to motor oslabio il nesto drugo je u pitanju
Taj motor ima jedan startni a drugi radni Kondenzator

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Na co2 aparate se baš i ne spoznam previše pa me nešto zanima,sutra idem gledat varstroj varmig 175 po priči vlasnika bezhiban.Kaže da je bila origi diodna ploča od 8 dioda zamenjena sa 12 dioda šta to znači dal je jači po amperaži,intermitenciji ?Aparat ima 220 i 380v priklop skupa sa punom 10l bocom,kolutom žice je cena 220eur i po slikama lepo očuvan.

Vredi te pare. Samo boca je 50e
 
Poslednja kupovina za ovu godinu. Konacno sam naleteo i na dva Nemacka Belzer "pokvarena" srafcigera.


IMG_20170409_00131.jpg
 
Danas sam bušio neku rupu sa 10 tkom burgijom .Izlaz rupe je bio na sastav dva materijala pa sam mislio da će na izlazu da kida ruke .Ovaj bošov sistem je fantastično odreagovao ,samo krrrrrrr.Nema kidanja ruku.

Takvu lamelu imam i ja na Bosch GBH7/45, velika betonjara za bušenje i štemanje i na manjoj Duss P28, isto betonjara za bušenjei štemanje. Ovu Duss nekako i možeš držati rukama ali Bosch je već teža kategorija. Bušio sam beton sa burgijom od 25mm sa njom, jako duboka rupa bila nekih 40cm (imam dvije burgije od po pola metra za nju) i par puta je zaglavila. Vjeruj da sam bio na granici snage da je održim u trenutku kada se lamela aktivirala. Da nema taj sistem, lomila bi ruke samo tako.
 
Aha, ali nije gedore vanadium, nego je indijski sto neko rece 'baci-zaboravi'. Mada imamam pozitivno iskustvo sa kljucevima na kojima stoji made in India.
 
Hilti Te 12 plaćen 500 dinara ,bez prekidača i normalno bez kabla.Kada sam ga rasturio primetio sam da fali jedan zupčanik ,neki delovi su slomljeni ,nešto je "natučeno ".U suštini mislio sam da neće moći da radi ali on samo "tuče" pošto mu fali zupčanik od bušilice. Imam još malo posla oko njega ,treba zatvoriti deo oko prekidača ,na futeru treba namestiti poklopac,drugi kabal ....

 
Poslednja kupovina za ovu godinu. Konacno sam naleteo i na dva Nemacka Belzer "pokvarena" srafcigera.


IMG_20170409_00131.jpg
Ja sam odlucio da pocnem sa odvikavanjem od kupovine alata. Bukvalno je to teska droga i koliko god da kupujem uvek ima nesto sto bih uzeo. Mozda bas ako mi je nesto neophodno, inace ostacu bez finansija :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Za dobar alat uvijek ima posla, kad-tad zatreba. I ja sam teški ovisnik od alata i stvarno svaki pa i najmanji alatić nađe nekad primjenu kada baš bukvalno spasi dan.
 
Mehanizacija u polioprivredi zahteva da se ima dosta alata.Jednog momenta mi se ukazala potreba da kompletiram alat ,za treći traktor .Na lokalnom vašaru sam kupio nekoliko ključeva ,ispostavilo se kvalitetnijih od onih koje sam do tada koristio .Od tada, sa svakog vašara ili pijace koju sam posetio ,doneo sam po neki komad alata .U zadnje vreme sve više me zanima električni alat .Kod mene je kupovina starog alata prešlo u hobi.
 
Nazad
Vrh