Alati i radionice

koji je bolji i prakticniji za kucnu upotrebu,invertorski ili co2 aparat?

Zavisi sta planiras da varis u kucnoj upotrebi? Od kako sam kupio CO2 eloktro nisam ni ukljucio nahvatala se prasina na njega. CO2 je dobar za tanke materjale do 5mm debljine, za celicne materilaje bazicna elektroda+elektro zavarivanje je zakon.
Co2 ti je prakticniji za rukovanje ali opet sve zavisi sta planiras sa njim da varis. Ja imam autolimarsku radionicu gde co2 svakodnevno koristim isti aparat koristim i oko poljoprivrednih masina kad zatreba :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
I co2(mig)aparati postoje invertorski,a moze se i sa njima variti napolju ali treba punjena zica i pozeljno je mesavina gasa(feromix).
 
Koja je lova u pitanju?uglavnom ako dodas jos malo novaca mozes kupiti proverenu Bosh plavu brusilicu za profesionalne upotrebe,a ako ces je koristiti u kucnoj varijanti ima da te dugo godina sluzi.
 
Taj stari el.alat može da se popravi kada za to bude potrebe dok današnji služe za jednokratnu upotrebu,dok radi,radi posle se baca i kupuje nov jer se ne isplati popravka ili uopše i ne može da se popravi.Kod mene je zastupljena Iskra.Bušilica i velika brusilica imaju 30+godina i nikakvih problema sa njima a pre 4 godine sam kupio novu malu Iskra brusilicu sa kojom sada radim sve i takođe nikakvih problema.
Gorane ja sa mojim Varstroj Co2 nisam nikako zadovoljan.
 
sava21 60 evra,evo zbog cega,meni je Bosch brusilica izgorila neki dan,sluzi vec preko 10 god kod mene bez kvara i sad nem se popraviti,izgorila skroz...majistor koji mi popravlja el masine mi daje tu black i decker uz garanciju da je sve ok sa bruslilicom...a nova Bosch al kineska je 140 evra kod nas..
 
@matic a koji je co2
sa zicom 1.2 sam vario polusasiju za kipera,naravno nisam vario duze od 5 min. i pravio sam pauze jer mu mnogo opada snaga
 
Taj stari el.alat može da se popravi kada za to bude potrebe dok današnji služe za jednokratnu upotrebu,dok radi,radi posle se baca i kupuje nov jer se ne isplati popravka ili uopše i ne može da se popravi.Kod mene je zastupljena Iskra.Bušilica i velika brusilica imaju 30+godina i nikakvih problema sa njima a pre 4 godine sam kupio novu malu Iskra brusilicu sa kojom sada radim sve i takođe nikakvih problema.
Gorane ja sa mojim Varstroj Co2 nisam nikako zadovoljan.
Član Savke (nalog mu je blokiran) te varstroj co2 preradi da radi kako treba,ustvari mnogo bolje,da ga ne prepoznaš
ako te interesuje,daću ti broj
 
160A.Vari limove i ostale sitnice,ništa ozbiljno a kao da vari pločevinu umesto toga.Opada mu snaga,greje se a koristim 0.8 žicu.Od prepravke nema ništa,bio je u servisu i opet isto.
 
160A.Vari limove i ostale sitnice,ništa ozbiljno a kao da vari pločevinu umesto toga.Opada mu snaga,greje se a koristim 0.8 žicu.Od prepravke nema ništa,bio je u servisu i opet isto.
Da li koristite trofaznu struju?postoji mogucnost da imate slabiju struju,tada radi izuzetno lose,puca,lepi...
 
Na monofaznu radi ne može na trofaznu.Odavno bi ga prebacio ali ne može.Struja je dobra jer drugi od 400A radi bez greške.
 
evo i radova sa co2
polusasija je bila sira od kamiona pa mi je majstor sve isekao u delova a ja sam je povario sa co2
001.jpg

0m05.jpg
 
sava21 60 evra,evo zbog cega,meni je Bosch brusilica izgorila neki dan,sluzi vec preko 10 god kod mene bez kvara i sad nem se popraviti,izgorila skroz...majistor koji mi popravlja el masine mi daje tu black i decker uz garanciju da je sve ok sa bruslilicom...a nova Bosch al kineska je 140 evra kod nas..
Mi,sem velike Vilagerove brusilice ,nismo kupili skoro nov alat...ima gastarbajtera koji donose iz austrije i nemacke masine koje su starog kova,i do sada ok,marke tipa bosch,metabo,makita,b&d,iako stare po desetak godina,traju duze nego pijacarske marke-za istu paru...npr uzeta je busilica sa cekicem marke bosch,ispravna,izuzetno masivna 3000 rsd,sa dva futera...a za rusku tehniku da ne govorim...njihova busilica proizvedena 70-i neka,radi kao doksa sve godine,samo joj jednom menjan kabal,fabricki godinama istrulio...

- - - - - - - - - -

Na monofaznu radi ne može na trofaznu.Odavno bi ga prebacio ali ne može.Struja je dobra jer drugi od 400A radi bez greške.
Auuu,da...model 1600 ima samo monofaznu i nema dva regulacijska pot...kod nas je 1700,on ima za trofaznu i radi perfektno na trofaznu,dok na monofaznu zna biti problema,jer je vod dosta slab...ne uvek,ali cak i tada je neki manji posao moguce odraditi.
 
srdjan7 tako je i kod mene,slabo kupujem nov el alat,to je sve rizik,kosta a kvalitet nula..ja imam 2 busilice Iskrine,sljakaju samo tako,malu brusilicu metabo,isto odlicno radi,eto imao sam i Bosch al izgori,mada sam je i preopteretio...najverovatnije cu uzeti ovu black i decker,msm da ce sluziti dobro..
 
Nazad
Vrh