Alati i radionice

IMG
 
Jel neko na forumu ima plazma sekac?
Zanima me kako se izracinava debljina koju moze da sece, u oglasima lupaju svasta, i koliko jak kompresor je potreban za izduvavanje?
Ja jos uvek koristim za secenje butan i kiseonik, ali je problem sve to potovariti u auto kad se ide na teren,a i dopuna gas-a na terenu je gadan najeb!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jučerašnji lep dan sam proveo sa Hilti TE 22.Deo alata se zalomio u glavi i tako stoji ko zna od kada.Prilično je zarđao ali ...









Jedino što nisam uspeo da skinem je nosač sa četkicama .Nisam hteo da nešto polomim pa sam probao motor dok je mašina bila rastavljena.Motor radi,samo sam donji ležaj izvadio i podmazao.



Kada sam sastavio mašinu ,ništa.Kvar je u prekidaču ,kojeg sam rastavio.Bakarni deo sa slike je zaribao ,tako da ga oprugica nije vraćala.



Očićen satavljen .



Jedino mi preostaje da negde kupiom ili da namestim kapu koja zatvara futer.
To je ovakav deo.

 
Jel neko na forumu ima plazma sekac?
Zanima me kako se izracinava debljina koju moze da sece, u oglasima lupaju svasta, i koliko jak kompresor je potreban za izduvavanje?
Ja jos uvek koristim za secenje butan i kiseonik, ali je problem sve to potovariti u auto kad se ide na teren,a i dopuna gas-a na terenu je gadan najeb!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Mogu da ti kazem svoje iskustvo sa nekim Migatronik plazma sekacem sto sam uzimao na uslugu:
Kao sece do 30mm.
Do 10mm bas sece super. Preko toga se nekako na svaki mm vise, krvio sek na stranu i brzina secenja ne mnogo polako bila a toplota sve veca i veca.
Bila su mala 'kolica' na pistolj gde se vozio brener/sekac.
Vazusnu potrosnju neznam, jer kod mene veliki kompresor snabdeva potrebe.
 
Ko radi na teritoriji Banata usluzno secenje metala?naime imam jedne felne na kojima bih isekao fabricko srce i prilagodio ga glavcini na traktoru...znaci u sustini krug 25 cm sirine i rupe za brezone...
 
To je kod plazmi i normalna pojava ,ugao reza biva do 75°
Slabo sam upucen u plazma rucno secenje. Jer ovo sto sam uzimao usluzno da odsecem uopste mi se ne dopada za vece debeline materiala. Na nekim mestima izgledao rez kao da ga mis grizao a ne perfektan sek kao sa CNC sekacem.
Jbg ne moze ni sve da se zna.
 
Ja kad radim oxygenom bude ok,stavim lenjir i peglam retko kad stavljam tockove na brener, kiseonik stavis na 10 bar i butan ili acetilen podesis za dobar ostar plamen, a sa plazmom sam par puta radio iz ruke i bilo je OK ali je bila neka mrcina i prikljucena na vazdusnu instalaciju u hali,.
Mene zanima ima li neko od forumasa iskustva sa plazma sekacem do 1000e sto se vrte po oglasima???

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Danas bio kod STAROG STRUGARA!!
Masine su rucne izrade sa zasticenim autorskim pravom
a strug je bio star kad ga je kupio pre 40godina, inace covek je nekad bio jedan od najboljih strugara u MAJEVICI
2a585f513b4b8dbd25c1a93aa59bd517.jpg
3e341c5e56db4020244459f4e397e1b7.jpg
9dee44af64043efe7bd2481876b93cae.jpg
8710cda46288f72ef62416df924d271f.jpg
d1a9ee508f8609975d4642e11e7db1e0.jpg
2ed56cda106b97d9dec9762d428797da.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ko radi na teritoriji Banata usluzno secenje metala?naime imam jedne felne na kojima bih isekao fabricko srce i prilagodio ga glavcini na traktoru...znaci u sustini krug 25 cm sirine i rupe za brezone...

Pretpostavljam da ima negde u Banatu, ali ako se ne snadjete i ako vam nije daleko - ima u Obrenovcu :ppozdrav:
 
Ko radi na teritoriji Banata usluzno secenje metala?naime imam jedne felne na kojima bih isekao fabricko srce i prilagodio ga glavcini na traktoru...znaci u sustini krug 25 cm sirine i rupe za brezone...
Ne mogu reci da bi bilo najbolje, ali bi bilo najpreciznije da ti neko izsece ploce a rupe izbusi, a ne da ih ''vadi''sa nekim aparatom za secenje.
Ipak potrebno je izvaditi staro srce i ubaciti novo a taj posao bez struga i glodalice ne ide!

- - - - - - - - - -

Sada tek videh, 10mm je ipak tanko za srce traktorske felne
 
Ja sam metuo od 12mm,radio mi majstor u Prhovu,odneo staro srce kao uzorak za rupe,ima veliki prihvat glave na strugu,tako da vecinom sve radi.
 
Ja sam radio srca za TEHNOSTROJ UP12 srce sam pravio od 15mm ploce, ali bez tih sofisticiranih alata, samo brener strug brusilica i stubna busilica

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh