Alati i radionice

Koliko znam,a znam dosta,18 mm tesko koji laser u srbiji moze tako lepo da isece,vecinom seku do 15mm,jedino jeep komerc(laser feriti)ima jak laser od 4kw,i on sece do 19mm celik.a pod 2,lancanik na laseru nije to to..
 
Za Acu

Kontura lancanika se iscrta za desetak minuta.Ako znas tacne mjere,javis mi i ja ti to odradim,samo kazes koji format ti treba,radio sam za neke CNC plazme i uzimale su DXF format.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Hvala vam svima. Sad mi je dosta jasnije kako stvari stoje.
Zombi, lancanik znam i ja da odradim, odnosno njegovu konturu, ako im je to potrebno. Medjutim, ocigledno je da njima masine nisu precizne, a kad je tako dzaba im sve. Kazem da ovo sto je odradjeno neko iskusniji bez problema ima da izreze iz ruke kao oni sto su izrezali i bez njihovog famoznog "CNC-a".
 
Ja sam juce hteo Zombiju da posaljem i nisam mogo. Praznio sam inbox i opet nije moglo. Onda pomislim da je do njega, ali izgleda da je kod mene problem. Ne znam sta mu je kad sam ga odpraznio?
 
Druze,ako cemo tako,onda moze da se odradi i uspomoc sestara i stubne busilice...nemoj molim te,da se dzabe natezemo.radio sam nazalost,jako puno lancanika na laseru,i to na ovom jeepovom,dok je jos bio nov,jako lepo odradjeno.ali daleko od dobrog,a i jeftinije...zna se kako se lancanik radi i gotovo.,

- - - - - - - - - -

2po5b3q.jpg
[/IMG]



Kad smo vec kod lancanika,stigla nova masina,samo jos nije u funkciji,odvalna glodalica,(fauter)TOS
 
Ja sam trazio al slaba vajda,cak je drugar u Nemackoj trazio al nista.Pravio sam nesto kao nosac za biax radi ali nije bas za velike obrtaje jel je duzi od originalnih alata i trese malo.
Nije probled doraditi standardi alat,pošto su uglavnom osovinice od 6 mm.Samo treba potrefiti gde navariti i obrusiti mesto zaključavanja alata .Ovaj alat radi pod punim obrtajima ,nema vibracija.


Pravio sam adapter sa steznom glavom ,pošto je duži kada stavim neki alat hoće da trese na pola obrtaja.




Probaćemo da napravimo adapter sa steznom glavom ,malo preciznije ,pošto je ovaj pravljen primitivnim alatom .
 
Nije probled doraditi standardi alat,pošto su uglavnom osovinice od 6 mm.Samo treba potrefiti gde navariti i obrusiti mesto zaključavanja alata .Ovaj alat radi pod punim obrtajima ,nema vibracija.


Pravio sam adapter sa steznom glavom ,pošto je duži kada stavim neki alat hoće da trese na pola obrtaja.




Probaćemo da napravimo adapter sa steznom glavom ,malo preciznije ,pošto je ovaj pravljen primitivnim alatom .
Da moze ali ne mora za klasic
an futer slikacu sutra pa cu ti poslati kako sam ja napravio.Najednom kraju su nutovi koji idu u masinu a na drugom kraju je navoj npr M14 kao sto je nabrusilici ,na kraju navoja oborene ivice i zabusena rupa od 6mm prosecen po duzini i na to ide matica kao holender sa konusom da stegne biax
 
Imam i jasic i walter, pricam za nas domaci walter. Jasic je 200A a walter je isto 200A ali cell, mogu da kazem da je walter neuporedivo bolji od jasica i izdrzljiviji.
Pre neki dan smo navarivali nesto ceo dan sa 4mm elektrodom na 150A otprilike, otprilike je otislo 15kg elektrode, na smenu smo radili ceo dan i njemu nista.
Varim cevi za hidrauliku sa walterom elektroda 1,5 ili 2mm i bude ekstra var, jednom sam probao sa jasicom i bude supalj var i batalio sam ga za te stvari. Jasic za te pare je dobar aparat ali nije ni prici nasem walteru
 
Nazad
Vrh