Alati i radionice

Mislim da su ove na kompresor vise nego dobre kupio sam dve u woby kuci jednu dao drugaru za rodjendan jednu sebi i evo sljakaju vec 3-4 god a cena socijalna mozda 30-40 e za obe samo da je malko veca da nemora cesto da se puni
a ima i ona na vasarima za 100e danas sam je gledao u SIDU 8kg masti
kada nemogu da pridjem do radionice od kojekakvog gvozdja ja spojim crevo od kompresora na prikljucak za kocnice na traktoru i podmazem mogao bih tako i na njivi sta ce ti na baterije
pa zaboravis telefon da napunis sto ti uvek u dzepu a ne mazalicu:osmeh:
 
Zar ni sa unutrašnje strane?

Teško bi bilo i sa unutrašnje strane, ali verovatno bi bilo izvodljivo. Međutim, tek kasnije sam video da nisu samo ove uške pukle već još neki delovi pa onda sve pada u vodu. Srećom, sve to što se izlomilo služi samo za podešavanje nagiba samog sedišta, pa sam mehanizam sklopio a ovaj deo za nagib sam podkajlovao sa drvenim letvicama. Sad stolica nema tu jednu funkciju, ali sve ostalo radi. Inače, stolica je ortopedska, nova je mislim oko 500e, a ja sam je pre nekoliko godina kupio polovnu za 50e (uvoze te stolice sa zapada kad im istekne garantni rok (5 god)). Dobro je i služila koliko se ja klatim u njoj (bukvalno je koristim kao fotelju sa ljuljanjem). Uglavnom, vreme je da ponovo gledam oglase pa kad naleti nešto vredno pažnje da blagovremeno obezbedim zamenu.

Inače, nije ovo za ovu temu, al' sam ja mislio da to možda može da se sanira nekim novim lepkovima (npr. kao na sajmu što reklamiraju), pa sam mislio i ti materijali spadaju u alate ako već sa njima može da se opravi nešto. :ideja: :osmeh:


edit: Reče mi danas jedan drugar da kupim Gramer sedište, da na njemu sedim tokom zime za kompom a da ga na proleće stavim u rusa... :haha::haha::haha:
 
Polovna busilica kupljena u decembru u Rumi na vasaru placena 12500 din.Kako da vidim jel orginal ili kinez





slike.php
[/URL][/IMG]

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Interesuje me dal bi imao snage motor od veš mašine da tera točilo malo zahtevnijeg oštrenja, jer koji imamo fabričku taj je od 200w a nije baš najbolje za neke takve zahvate dosta je slab i čim se malo optereti motor se zaustavi.
 
Ako mislis na motor od stare gorenje ves masine, on ti ima na 3000 obrtaja 400W, a na onoj manjoj brzini 400 obrtaja i 80W.
Ja sam jednom prijatelju nekada pravio tocilo za ostrenje nozeva i koristio sam manju brzinu da ne gori noz.
Na osovini su bila dva tocila(krupnije i sitnije) i ploca za poliranje.
Posto je veliki precnik motora, mora se remenicama i kaisem resiti pogon.
Ovi novi motori od ves masina su sa cetkama i nemozes ih ukljuciti na mrezu(treba ima upravljacka elektronika)..
 
Motor je od starog tipa mašine trebalo bi lakše da tera nego ovaj kineski. Samo da mu namestim prenose da bude sporiji a jači. Kolko bi bila optimalna brzina kamena za oštrenje.
 
Ja imam tocilo koje pogoni motor od neke stare masine. Naravno, prenos je odradjen preko remena i remenica. Koristimo ga za nozeve pa nisam primetio da mu nekad zahvali snaga. Mozda nema snagu za brusenje i tako nesto zahtevnije.
 
Možda ću biti malo dosan sa pitanjima interesuje me kako se izračunava obrtaji ako npr. remenica od 6cm tera remenicu od 15cm ako motor ima oko 2500 obrt. ako sam dobro računao to je oko 1000 obrt. i dal je to malo za točilo i kolko odprilike treba da ima.
 
Možda ću biti malo dosan sa pitanjima interesuje me kako se izračunava obrtaji ako npr. remenica od 6cm tera remenicu od 15cm ako motor ima oko 2500 obrt. ako sam dobro računao to je oko 1000 obrt. i dal je to malo za točilo i kolko odprilike treba da ima.

Dobro si izračunao, a koliko treba za tocilo - to ne znam.
 
Možda ću biti malo dosan sa pitanjima interesuje me kako se izračunava obrtaji ako npr. remenica od 6cm tera remenicu od 15cm ako motor ima oko 2500 obrt. ako sam dobro računao to je oko 1000 obrt. i dal je to malo za točilo i kolko odprilike treba da ima.
Brzina tocila odnosno obrtaji zavise malo od bruseva koje koristiš koja krupnoća i za čega ih koristis ali ako misliš za burgije da ga koristiš treba 2800 obrtaja i snage oko 1 KW mada i to nije nešto ali posluži.
 
Radionicka tocila imaju vecinom 2800 o/min(ona koja imaju na osovinama rotora brusne ploce) , snage ispod 1kW su igracke , motori su "plosnatiji" i zatvoreni i automatski slabije hladjenje, treba vise za nesto ozbiljnije, tocilo treba da ima zastitu i pravljenje sa tim brzinama je neisplativo , ima uvijek u oglasima da se nadje jeftino , bez zastite dovodite svoj zivot i zdravlje u pitanje kod pucanja brusnog kamena.

Za ostrenje nozeva(kuhinjskih i mesarskih) je najbolji brus sa beskonacnom trakom dobija se kvalitetnija ostrica i opet taj motor od ves masine nije dovoljan.
 
Radionicka tocila imaju vecinom 2800 o/min(ona koja imaju na osovinama rotora brusne ploce) , snage ispod 1kW su igracke , motori su "plosnatiji" i zatvoreni i automatski slabije hladjenje, treba vise za nesto ozbiljnije, tocilo treba da ima zastitu i pravljenje sa tim brzinama je neisplativo , ima uvijek u oglasima da se nadje jeftino , bez zastite dovodite svoj zivot i zdravlje u pitanje kod pucanja brusnog kamena.

Za ostrenje nozeva(kuhinjskih i mesarskih) je najbolji brus sa beskonacnom trakom dobija se kvalitetnija ostrica i opet taj motor od ves masine nije dovoljan.
Opet nisi u pravu,i to cu ti sutra u toku dana potvrditi slikom,jer mi se sad ne izlazi u radionicu...za obrtaje se slazem 2800,ali jacina nije 1 kw...vec godinama imam u radionici staro tocilo marke LTH skofija loka,koje ima 375w,i nema sanse da ga zaustavis,na njemu ostrim cak i burgiju fi 63,iradi bez mane,dok imam i jedan stari einhell,koji je kupljen 90ih u austriji,i na oko je mnogo kvalitetnie odradjen nego ovi noviji einheli,aliu on stvarno nema snage kad malo jace pritisnes,odmah gubi obrtaje...
 
Opet nisi u pravu,i to cu ti sutra u toku dana potvrditi slikom,jer mi se sad ne izlazi u radionicu...za obrtaje se slazem 2800,ali jacina nije 1 kw...vec godinama imam u radionici staro tocilo marke LTH skofija loka,koje ima 375w,i nema sanse da ga zaustavis,na njemu ostrim cak i burgiju fi 63,iradi bez mane,dok imam i jedan stari einhell,koji je kupljen 90ih u austriji,i na oko je mnogo kvalitetnie odradjen nego ovi noviji einheli,aliu on stvarno nema snage kad malo jace pritisnes,odmah gubi obrtaje...

To za fine poslove ali ako nesto treba skidati malo ozbiljnije ja zaustavim i ovo od 800W (neko slovenacko prije 90-tih), mislim da je kamen fi 200 ili malo veci , a ovo od 300W prodaju u Lidlu kod nas.

A jel mozda imas i neku kutnu od stotinak vati da demonstriras?


Kolekcija nakovanja i to jako puno
 
Opet nisi u pravu,i to cu ti sutra u toku dana potvrditi slikom,jer mi se sad ne izlazi u radionicu...za obrtaje se slazem 2800,ali jacina nije 1 kw...vec godinama imam u radionici staro tocilo marke LTH skofija loka,koje ima 375w,i nema sanse da ga zaustavis,na njemu ostrim cak i burgiju fi 63,iradi bez mane,dok imam i jedan stari einhell,koji je kupljen 90ih u austriji,i na oko je mnogo kvalitetnie odradjen nego ovi noviji einheli,aliu on stvarno nema snage kad malo jace pritisnes,odmah gubi obrtaje...
Pozdrav da nije to tocilo LTH trofazni motor?
 
Nazad
Vrh