Alati i radionice

Evo malo i mog alata.Jedan dio.
Prvo gepek radnog vozila.
imgp0268.jpg


imgp0266.jpg

imgp0269.jpg

imgp0276.jpg

imgp0275.jpg
 
Snalazim se kod kolega doktora.Samo da znaš kako pincete i peani mogu poslužiti u mom poslu.Usput da pokažem da u našem poslu nisu alat samo čekič i kliješta.:ppozdrav:
 
Kad je rec o prstenju i burmam ja sam imao iskustvo sa burmom kad sam silazio sa traktora drzao sam se za volan i ja skocim ali mi ruka ostane vezama za volan burmom posto je volan bio los pa je imao naprsnuca i ode mi koza sa strane dlana do kosti.Bog je bio u svemu tome tu jer sam visok pa mi ruka bila dovoljno duga te sam samo skembao kozu do kosti posle sam skinuo burmu i dobro zamazao caletovom masti nekom uvoznom jer on je ratni invalid nema prste na nozi pa ta mast iden a ranu jako je dobra.Sve je ostalo na svom mestu koza se zalepila i nema posledica.Da ne pricam o kaziprstu leve ruke nosio sam igle jer me zezala temperatura na kolima pa sam sam spojio masu sa plus i od straha cimnuo ruku pa mi uleti prst u ventilator koji je na opel kalibri aluminijumski i okrece se kao lud i ode prst do prvog zgloba.Jedva mi vratili.Zamislite kad me roknuo propeler izlomi mi jagodicnu kost koja je duga svega 1cm.Bezite od zlata narukvica i drugih metalnih stvari u mehanici

Lisnik zasto sluzi ona spravica sa dva leptir srafa
 
Poslednja izmena od urednika:
Znao sam da je neka sprava za cevi posto ima razne fi opcije i steze se ali nisam znao sta tacno radi ta naprava.Znaci ova jedna stegne cev pri kraju ova druga pravi konus ako sam lepo ukapirao!?
 
Zna li neko kako se zove alatka koju mehanicari koriste za merenje broja okretaja radilice prilikom stelovanja paljenja i mozeli ta sprava da meri broj okretaja na osovinama kombajna
 
To je stroboskopska lampa.Postoji za dizele i postoji za benzinke motore i neje u mogućnosti da meri broj obrtaja na ostalim osovinamam!
 
Rale, misliš na mehanički obrtomer iz kojeg izlazi osovinica sa gumom na kraju, koja se nasloni na osovinu kojoj se mere obrtaji?
 
Kad je već reč o merenju broja obrtaja, evo jednog mehaničkog tahometra:


hosting images


image hosting


free image hosting


png upload


adult image hosting

Što se tiče stroboskopa, princip njegovog rada je u tome da on pravi bljeskajuću svetlost, a broj tih bljesaka u minuti je direktno zavistan od broja obrtaja motora jer sa njega dobija pobudu (npr. kod benzinca pobudu dobija sa svećice). Kad se bljeskajuće svetlo uperi u objekat koji se obrće, ako se poklapa broj obrtaja sa brojem bljeskova, dobija se efekat da posmatrani objekat čovečije oko vidi kao da stoji a ne kao da se rotira.
Onda su se ljudi dosetili, pa su napravili stroboskope čiju pobudu mogu sami da kontrolišu, odnosno da elektronika u stroboskopu može na našu komandu sama da menja broj bljeskova u minuti i pri tome još može i da nam prikaže koja je to cifra. Onda se samo ta bljeskajuća svetlost uperi u bilo koju osovinu koja rotira i podešavanjem broja bljesaka ostvarimo da vidimo tu osovinu kako miruje. Posle samo očitamo broj bljesaka i to je ujedno broj obrtaja te osovine...
 
Nazad
Vrh